نحوه ی چیدمان خانه برای بهبود وضعیت روحی


تاریخ ارسال :

۱۰ مهر ۱۳۹۵

نحوه ی چیدمان خانه برای بهبود وضعیت روحی

محیط اطراف شما تأثیر زیادی بر حالت روحی‌تان دارد. احساس  آرامش در یک محیط نامرتب  کار سختی است. تبدیل فضا به محیطی آرامش‌بخش نیازمند زمان و هزینه‌ی زیادی نخواهد بود.


منبع نور اضافه کنید

دکوراسیون داخلی

درست مانند هوای ابری که شما را غمگین می‌کند یک اتاق تاریک نیز روحیه‌ی شما را خراب خواهد کرد. در طول روز از نور طبیعی بیرون بهره ببرید اما برای اتاق‌های کوچک باید حداقل دو منبع نوری دیگر نیز داشته باشید، برای اتاق بزرگ سه منبع نوری یا حتی بیشتر.

 

رنگ‌ها چگونه ذهن شما را تغییر می‌دهند

دکوراسیون داخلی

رنگ تأثیر زیادی روی احساسات شما خواهد داشت. اگر اتاق‌خوابتان با رنگ‌های دلخواه شما تزیین نشده است زمانی ایجاد تغییر رسیده، حداقل کمی از تن رنگ دلخواه خود در اتاق اضافه کنید. آبی، سبز و خاکستری رنگ‌های آرامش‌بخش‌اند و رنگ‌های روشنی مانند صورتی، نارنجی و زرد روحیه‌ی شما را تغییر داده و حالت روحی‌تان را بهبود می‌بخشند.

 

به‌هم‌ریختگی‌ها را مرتب کنید

دکوراسیون داخلی

ریخت و پاش زیاد در اتاق و وسایل ریخته روی میزها و زمین شلوغ ....چگونه می‌توان در این اتاق حس خوبی داشت؟ از شر این شلوغی‌ها راحت شوید. وسایل را در جای خود گذاشته، لباس‌هایی که  دیگر نمی‌پوشید را جدا کرده و قفسه‌هایی برای نگهداری وسایل تهیه کنید.

 

تزیین دکور با وسایل دلخواه

دکوراسیون داخلی

هر اتاق نیازی به چند وسیله برای دکوراسیون آن دارد. اتاق شما هم همینطور است- اگر وسایلی دارید که دوستشان ندارید سعی کنید آن‌ها را کنار بگذارید. زمانی که با بیدار شدن چشمتان به منظره‌ای از وسایل مورد علایقتان بیفتد احساس بهتری خواهید داشت، مثلاً یک قاب عکس از یک خاطره‌ی خوب با خانواده.

 

طبیعت را بیشتر کنید

دکوراسیون داخلی

طبیعت یکی از قدرتمندترین عوامل ضدحساسیت در طبیعت است. در اتاق خود جلوه‌هایی از طبیعت را بیفزایید تا ارتباطی با بیرون برایتان برقرار کرده و حس  خوبی در شما القا کند. گیاهان یک باید هستند – آن‌ها نه تنها حال روحی شما را بهتر می‌کنند بلکه هوا را تصفیه خواهند کرد.