کارهایی که با آن جوش های خود را بدتر می کنید


تاریخ ارسال :

۸ شهريور ۱۳۹۵

کارهایی که با آن جوش های خود را بدتر می کنید

در اینجا راه‌های رایجی آورده شده است که افراد بدون اطلاع جوش‌های خود را بدتر کرده و به پوستشان آسیب می‌رسانند.


توقف سریع استفاده از محصولات درمانی

هربار شما شروع به استفاده از محصولات درمانی جدید کردید امید دارید این بار محصولی عالی انتخاب کرده باشید. حتی ممکن است تصور کنید پوستتان به سرعت بهتر خواهد شد.هیچ درمان یک شبه‌ای برای جوش‌ها وجود ندارد. گاهی برای نتیجه گرفتن از یک محصول درمانی لازم است چند ماه منتظر بمانید. حداقل باید یک ماه، و گاهی سه ماه قبل از توقف مصرف صبر کنید تا ببینید روی  پوستتان جواب می‌دهد یا نه. همچنین به یاد داشته باشید گاهی در ابتدا ممکن است پوستتان حتی بدتر به نظر برسد. پس در کنار گذاشتن محصول نباید زیاد عجله نکنید.

 

استفاده زیاد از محصولات

یک راه که افراد به پوست خود آسیب می‌زنند استفاده‌ی زیاد از محصولات درمانی است – شستن صورت چند بار در روز، استفاده‌ی زیاد از لایه بردارها یا استفاده‌ی زیاد از محصولات درمانی اوضاع پوستتان را بدتر می‌کند. برخی افراد فکر می‌کنند اگر کمی از محصول خوب باشد پس مقدار بیشتر بهتر است. این راه برای درمان جوش‌ها مناسب نیست. اگر صورتتان را زیاد بشویید یا لایه‌برداری کنید در نهایت پوستتان خشک خواهد شد. زمانی که پوست خشک شود از تعادل خارج‌شده و واکنش درستی نخواهد داشت. در نهایت با این کار جوش‌هایتان به جای بهبود یافتن بدتر خواهند شد.

 

فشار دادن و کندن جوش‌ها

درمان جوش

می‌دانیم تلاش برای مقاومت برای نکندن جوش‌ها کار سختی است. اما اگر می‌خواهید تا صورتتان زودتر خوب شود دست‌هایتان را نگه‌دارید. کندن جوش‌ها باعث می‌شود جوش‌ها به بخش‌های دیگر صورت نیز پخش شود و این چیزی است که شما نمی‌خواهید. فشار دادن جوش باعث می‌شود جوش‌ها با عمق بیشتری از پوست فرو بروند که در نهایت منجر به جوش‌های بزرگ‌تر خواهد شد.

 

استفاده از محصولات درمانی تنها در زمان دیدن جوش‌ها

افراد زیادی تنها زمانی که یک جوش می‌بینند به سراغ محصولات درمانی می روند. با اینکه شاید آن جوش بزرگ از روی پوستتان ناپدید شود اما شما مانع ایجاد جوش‌های جدید در آینده نخواهید شد. اگر همیشه جوش می‌زنید باید یک روال درمانی را مرتباً دنبال کنید، نه  فقط زمانی که جوش می‌بینید.