ترفندهای زیبایی که می توانید در خانه انجام دهید


تاریخ ارسال :

۴ شهريور ۱۳۹۵

ترفندهای زیبایی که می توانید در خانه انجام دهید

ترفندهایی برای زیبایی در خانه


شوینده‌ی صورت

مراقبت از پوست

یک فنجان برنج را برای سی دقیقه در آب گرم خیس کنید تا نشاسته‌ی آن روی سطح آب بیاید. سپس آب را با آرد برنج ترکیب کرده و خمیری بسازید. خمیر را روی پوست تمیز خود زده و بگذارید برای 10 دقیقه بماند.سپس با آب سرد بشویید.

 

درخشش پوست

پوست

برای ساخت این ترکیب دو قاشق چای‌خوری روغن زیتون را با آب میوه و پوست رنده شده‌ی پرتقال خونی ترکیب کنید. ترکیب را روی صورت، گردن و قفسه‌ی سینه‌ی خود ماساژ داده و سپس با آب سرد بشویید.

 

نرم‌کننده‌ی بدن قهوه

نرم کننده بدن

از دانه‌های خیس شده‌ی قهوه به عنوان لایه بردار بدن استفاده کنید. دانه‌ها را روی پوست مرطوب خود ماساژ دهید تا لایه‌های مرده‌ی پوست برداشته‌شده و پوستتان نرم تر شود.

 

نرم‌کننده‌ی بدن

نرم کننده

مغزهای آجیل را روی گاز کمی بپزید، سپس له کرده و فشار دهید تا روغن آن خارج شود. روغن داغ را روی پوستتان بزنید یا بگذارید در ابتدا کمی سرد شود.

 

پاک‌کننده‌ی پوست روغن درخت چای

پاک‌کننده‌ی پوست

روغن درخت چای به طور طبیعی خاصیت جمع کنندگی دارد پس می‌تواند پوست را لایه‌برداری کرده و منافذ پوستی بسته را باز کند. همچنین تورم در پوست را کاهش داده و با بیشتر پوست‌ها سازگار است.

 

نرم‌کننده‌ی پا

نرم‌کننده‌ی پا

سنگ‌های نرم را به صورت لایه‌ای در ته یک لگن بزرگ بچینید و آن را با آب گرم پر کنید. چند قطره اکالیپتوس یا عصاره‌ی گل یاسمن در آن بریزید. همچنین می‌توان از گل‌های معطر نیز در آن انداخت. پس از خیس کردن پاها برای مدتی در این ترکیب، آن‌ها را با روغن نارگیل مرطوب کنید.