سردترین شهرهای جهان


تاریخ ارسال :

۲۴ مرداد ۱۳۹۵

سردترین شهرهای جهان

سردترین شهرهای جهان


 آستانه، قزاقستان

با وحودی که ماه های تابستان در این شهر گرم است اما زمستان ها طولانی،خشک و بسیار سردند. دمای 51- تا 46- در زمستان های این شهر ثبت شده است. در بیشتر سال ها آب رودخانه ها از میانه ی نوامبر تا اوایل آوریل یخ زده اند.

 

آبشارهای بین المللی، مینه سوتا، آمریکا

دمای 48-/ 44- در این منطقه به ثبت رسیده و میانگین دمای ارتفاع بارش برف نزدیک 2 متر است. این پارک برای صخره نوردی و قایق سواری در تابستان  شهرت دارد و در زمستان افراد زیادی به اسکی و ماهیگیری در یخ می پردازند.

 

اولان باتور، مغولستان

این  شهر در ارتفاع 1350 متری دریا در لبه ی جلگه ی وسیع مغولستان قرار داشته و سردترین پایتخت ملی جهان است. این شهر در تابستان دمای 39 درجه ی سانتی گراد را دارد. با این وجود در ماه های سرد سال دمای هوا 42- درجه ی سانتی گراد خواهد شد، دمایی که در آن هرچیز ساکنی  یخ خواهد زد.

 

نوریلسک، روسیه

نوریلسک مشهورترین شهر شمالی با بیش از 100000 شهروند است و یکی از سه شهر مهم در منطقه ی پرمافروست می باشد، منطقه ای دمای خاک آن کمتر از دمای انجماد آب است. در زمستان دمای هوا به53- درجه ی سانتیگراد می رسدو نوریلسک با موزه ها، گالری های هنری و مساجد زیبا شهری دیدنی است که برای دمای سرد آن تبدیل به حاذبه ی گردشگری مشهوری نشده است.

 

یاکوتسک، روسیه

یاکوتسک در 280 مایلی قطب شمال قرار دارد. میانگین دما در ژانویه 40- درجه ی سانتی گراد خواهد رسید. یاکوتسک را سردترین شهر جهان می دانند، این شهر پایین ترین میانگین دما در زمستان را دارد.