نکاتی برای حفظ وزن کم شده


تاریخ ارسال :

۱۰ مرداد ۱۳۹۵

نکاتی برای حفظ وزن کم شده

رسیدن به هدف برای کاهش وزن یک موفقیت بزرگ است. اما این پایان راه نیست. این نکات به شما در پایین نگه داشتن عددهای ترازو کمک خواهند کرد.


نیازتان به کالری را ارزیابی کنید

کاهش وزن

با رفتن از مرحله‌ی کاهش وزن به حفظ وزن کم شده نیازهای روزانه‌ی شما به کالری تغییر می‌کند. شما هفته‌ها و یا ماه‌ها را به یک رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی خاص اختصاص داده‌اید  و حالا تغییر این عادات برای شما ساده نیست. باید نیاز جدید بدن خود به کالری را  دریابید و وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها را بر اساس آن تنظیم کنید.

 

عادات غذایی سالم داشته باشید

کاهش وزن

تنها این قضیه در مورد غذا نیست. شما می‌خواهید عادات سالمی که در زمان کاهش وزن داشته‌اید را ادامه دهید. حفظ عادات سالم یعنی شما وزن فعلی خود را نگه خواهید داشت.  اگر دیدید دارید اشتباه می‌روید هر چیزی  که می‌خورید را یادداشت کنید. داشتن یک تاریخچه‌ی غذایی راهی عالی است تا بتوانید کالری دریافتی خود را در حد مناسب نگه‌دارید.

 

به خودتان انگیزه بدهید

کاهش وزن

زمانی که در حال کاهش وزن هستید دیدن کم شدن اعداد روی ترازو انگیزه‌ای عالی خواهد بود. اما اینکه ببینید عدد ترازو تغییری نکرده است شاید زیاد جالب نباشد. برای کمک به کاهش وزن خود سعی کنید به خودتان انگیزه دهید، مثلاً زدن عکس‌هایی از قبل و بعد روی یخچال باعث می‌شود با هر بار رفتن برای برداشتن چیزی این کاهش وزن به شما یادآوری شود.

 

بهانه نیاورید

کاهش وزن

اگر برای غذاهای خود شروع به بهانه آوردن کنید هیچ‌گاه این کار متوقف نخواهد شد. حقیقت این است که با وجود عدم نیاز به کاهش وزن بیشتر باز هم نباید به سراغ خوراکی‌هایی مانند همبرگر بروید. همیشه و در هر موقعیتی راهی برای انتخاب‌های هوشمندانه وجود دارد. به یاد داشته باشید حجم وعده‌های غذایی خود را کنترل کرده و میان وعده‌هایی سالم در دسترس داشته باشید.

 

خودتان را قحطی زده نکنید

کاهش وزن

به یاد داشته باشید نیاز نیست برای یک برنامه‌ی خوب خودتان را از همه چیز محروم کنید. اگر پاستا خیلی دوست دارید می‌توانید گاهی یک کاسه‌ی کوچک از آن را امتحان کنید.