چگونه در تابستان اتاقتان را خنک نگه دارید؟


تاریخ ارسال :

۱۳ تير ۱۳۹۵

چگونه در تابستان اتاقتان را خنک نگه دارید؟

زمانی که هوای اتاق شما گرم می‌شود خوابیدن را برایتان دشوار می‌کند. با کمک نکات زیر می‌توانید کمی بیشتر خنک بمانید.


یک پتوی نازک بکشید

زمانی که بادهای زمستانی می‌وزد خوابیدن زیر یک پتوی گرم و سنگین لذت زیادی دارد اما در تابستان دمای بالا باعث می‌شود اصلاً به فکر یک پتوی سنگین نیفتید. به جای آن پتوی خود را  با یک پتوی نازک و صد در صد پارچه‌ای جایگزین کنید. پتوهای دارای بافت‌های آزادتر و پارچه‌ای در گرما بهتر از پتوهای میکرو فایبر و مخمل خواهند بود.

 

بالشتتان را خنک‌کنید

می‌توانید از پدهای دارای ژل روی بالشت خود استفاده کنید و می‌بینید همیشه نقطه‌ی خنکی روی بالشتتان خواهید داشت. این پدهای کوچک را از ژل‌های قالبی که در پک‌های خنک‌کننده‌ی چند بار مصرف هستند پر کنید. باید اندازه‌ی قالب ژل متناسب با بالشت شما باشد. این پدها شما را اذیت نخواهد کرد و تنها از خنکی آن لذت خواهید برد.

 

بین ملاقه‌های نخی بخوابید

با رسیدن فصل تابستان وقت آن رسیده است که پارچه‌های مواد مصنوعی را کنار بگذارید. به جای آن بهتراست به سراغ  ملافه‌های 100 درصد نخی بروید. به دنبال پارچه‌هایی باشید که درصد بیشتر ماده‌ی سازنده‌ی آن نخ است.

 

فن‌های مناسب

روشن نگه‌داشتن کولر در تمام طول شب شاید حس خوبی به شما بدهد اما با رسیدن قبض‌ها این حس خوبتان از بین خواهد رفت. با این وجود شما نیاز به باد خنکی دارید تا بتوانید راحت بخوابید. یک فن کوچک در کنار تخت راه حل شماست. فن را روی دراور  یا جایی کنار تختتان قرار دهید تا باد در تمام شب به شما بخورد. البته به یاد داشته باشید از فن‌های کوچک استفاده کنید: شما به دنبال هوای تازه هستید، نه یک  باد شدید که تمام شب به صورتتان بخورد.

 

مرطوب کردن هوا برای  خنک ماندن

در بسیاری از نواحی تابستان به معنای هوای خشکی است که رطوبت را از پوست، چسم و گلوی شما دور می‌کند. حتی در نواحی مرطوب نیز دستگاه‌های خنک‌کننده‌ی داخلی رطوبت خانه را به مقدار زیادی کاهش می‌دهند. شما باید برای راحتی خود رطوبت را با یک دستگاه رطوبت ساز مناسب به خانه برگردانید. برای این کار از دستگاه‌های بخور خنک استفاده کند. دستگاه را کنار تخت خود بگذارید و آب آن را هرروز عوض کنید.

 

کیسه‌ی آب گرم را یک وسیله‌ی خنک‌کنید

یک کیسه‌ی آب گرم آب را گرم نگه می‌دارد،اما به این معنا نیست که نمی‌توان آن را با آب سرد پر کرد. یک کیسه با اندازه‌ی مناسب برداشته و پر از آب کنید. تمام روز آن را در یخچال بگذارید. در زمان خواب می‌توانید آن را زیر پا، زانو یا گردن خود بگذارید – خنک کردن هر یک  از این نقاط باعث خنک شدن تمام بدن شما می‌شود.