چرا از ورزش نتیجه ای نمی بینید؟


تاریخ ارسال :

۵ تير ۱۳۹۵

چرا از ورزش نتیجه ای نمی بینید؟

شما برنامه‌ی ورزشی خود را شروع کرده‌اید. اما عاداتی هستند که باعث می‌شوند نتیجه‌ی تلاش سخت خود برای کاهش وزن را نبینید.


رژیم غذایی بدی دارید

اگر به بدن خود درست سوخت‌رسانی نکنید تمامی زحمات شما هدر خواهند رفت. غذا و نوشیدنی‌های غنی از پروتئین مانند ماست، شیرکاکائو و موز میان وعده‌هایی عالی برای پس از ورزش هستند. سعی کنید از هر چیزی در حد متعادل مصرف داشته باشید و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید. این کار نه‌تنها به تناسب‌اندام شما کمک می‌کند بلکه عملکرد شما در کلاس ورزشی‌تان را بهبود بخشیده و از بیماری‌ها در آینده جلوگیری می‌کند.

 

به‌اندازه‌ی کافی نمی‌خوابید

بیشتر افراد به هفت تا هشت ساعت خواب شبانه نیاز دارند که ممکن است این زمان در اوقات برای شما ممکن نباشد. اگر ذهن و بدن شما نتواند استراحت کافی داشته باشد حفظ انرژی برای تمرکز روی روند ورزش دشوار خواهد بود. بعلاوه خستگی فاکتور خطرناکی در احتمال بروز آسیب است، زیرا ممکن است تعادل خود را از دست دهید.

 

همیشه یک نوع ورزش انجام می‌دهید

بسیار مهم است که برنامه‌ریزی خود را شامل چندین نوع ورزش تنظیم کنید. با تکرار هرروزه‌ی یک ورزش بدن یاد می‌گیرد خود را با استرس فیزیکی آن تطبیق دهد و به‌مرورزمان فایده‌ی آن برای شما کمتر و کمتر خواهد شد، تا جایی که دیگر هیچ تأثیری نخواهد داشت. برای جلوگیری از گیر کردن در یک روال ورزشی سعی کنید با دوستان یا اعضای خانواده‌ی خود ورزش کنید، زیرا هریک علایق متفاوتی دارد.

 

تنها روی یک بخش بدن کار می‌کنید

وارد آوردن فشار زیاد روی یک قسمت از بدن باعث بروز جراحت در آینده خواهد شد. صرف‌نظر از نوع ورزش، باید مطمئن شوید توجه کافی به همه‌ی قسمت‌های بدن دارید. وزنه‌برداری و استفاده از دستگاه‌ها در باشگاه راهی عالی برای اطمینان از توجه مساوی به بالاتنه، پایین‌تنه و شکم است.