8 کار که باید هر روز در خانه ی خود انجام دهید


تاریخ ارسال :

۵ تير ۱۳۹۵

8 کار که باید هر روز در خانه ی خود انجام دهید

یک خانه ی تمیز نیاز به یک برنامه ی نظافت خوب دارد. برخی نقاط خانه نیاز به رسیدگی روزانه خواهند داشت.


زباله‌ها را بیرون ببرید

نظافت خانه

هر شب باقی‌مانده‌ی مواد غذایی و چیزهای که فکر می‌کنید دیگر خورده نمی‌شوند را از یخچال خارج کرده و بیرون ببرید. بهتر است هرشب این کار را انجام دهید تا اینکه خورده‌هایی غذایی یخچال شما را بدبو نکنند.

 

پس از هر بار استفاده سینک دستشویی را تمیز کنید

نظافت خانه

با این کار متوجه تغییر بزرگی خواهید شد، در غیر این صورت با جمع شدن ذرات  لوازم‌آرایشی، صابون، خمیردندان و آب سخت به‌تدریج تمام محیط کثیف دیده می‌شود.

 

دیوارهای اطراف دوش را تمیز کنید

نظافت خانه

پس از تمام شدن دوش گرفتن خود یک دقیقه زمان گذاشته و دیوارهای اطراف را خشک‌کنید. با این کار از ایجاد کپک جلوگیری خواهید کرد. نظافت منظم باعث می‌شود حمام شما بدون نیاز به تمیزکاری سخت همیشه نو و تمیز دیده شود.

 

نظافت وسایل چای را فراموش نکنید

نظافت خانه

کمی فکر کنید: شما در طول روز با توجه به تعداد دفعاتی که چای یا قهوه می‌خورید حداقل یک‌بار دسته‌ی کتری و قوری خود را لمس خواهید کرد – پس تعجبی ندارد که جرم‌ها روی آن جمع شوند. آیا می‌دانید قوری و چای‌ساز شما از آلوده‌ترین نقاط خانه هستند؟ شما باید نه‌تنها داخل این وسایل، بلکه بیرون آن را نیز مرتباً تمیز کنید.

 

چیزهایی که شما را بیشتر نگران می‌کنند

نظافت خانه

از خودتان بپرسید: اگر برای دو هفته خانه‌ی خود را تمیز نکنم پس‌ازاین زمان نظافت چه چیزی برای من از همه سخت‌تر خواهد بود؟ مثلاً ممکن است یک سینک دستشویی پر از خمیردندان برای شما بدترین چیز باشد، و یا موهای سگ خانگی‌تان و یا کابینت‌هایی پر از خرده‌های غذا.

 

نقاط پرتردد را جارو بزنید

نظافت خانه

این یعنی جلوی درها و قالیچه‌هایی که در راهروها هستند. این نقاط مانند فیلتری هستند که آلودگی را در خود گیر انداخته و بر اثر پخش آن در اطراف خانه باعث بروز حساسیت و آلودگی می‌شوند. باید مرتباً این نقاط را تمیز کنید.

 

کثیف‌ترین چیزها را تمیز کنید

نظافت خانه

وسایل الکترونیکی کوچک مانند ریموت کنترل، موبایل و هدفون‌ها اغلب کثیف‌ترین وسایل خانه هستند. هر شب قبل از خواب نظافت این وسایل را بخشی از برنامه‌ی خود قرار دهید. تنها کافی است با یک دستمال آغشته به مواد ضدعفونی‌کننده روی آن‌ها بکشید.