اشتباهات شما در چیدمان خانه


تاریخ ارسال :

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

اشتباهات شما در چیدمان خانه

هریک از ما در چیدمان خانه‌ی خود حداقل یکی از این اشتباهات را داشته‌ایم. اما بهتر است دیگر به اشتباهات خود پایان دهیم.


کوسن‌های زیاد

طراحی داخلی

کوسن‌ها برای راحتی بیشتر هستند. زمانی که حس می‌کنید برای نشستن باید تعداد زیادی از آن‌ها را بردارید و جایتان راحت نیست یعنی کوسن‌های شما اضافی‌اند. دو یا سه کوسن روی هر مبل کافی است.

 

بیش از یک نقطه‌ی کانونی

طراحی داخلی

در حد امکان در هر اتاق تنها باید یک نقطه‌ی کانونی داشته باشید در غیر این صورت محیط به‌هم‌ریخته و شلوغ دیده می‌شود.

 

تست نکردن رنگ دیوار

طراحی داخلی

همیشه قبل از رنگ کردن کامل کل دیوار رنگ آن را تست کنید. رنگ‌های دیوار به میزان نور و انعکاس آن در دیوارها بستگی دارند. روی دیوار برای خود شکل یک دایره را رنگ کرده و بگذرید قبل از تصمیم نهایی شما برای 24 ساعت بماند.

 

خرید مبلمان ارزان

طراحی داخلی

شاید برای خودتان دلایلی برای خرید مبلمان ارزان‌قیمت داشته باشید اما باید بدانید برای پولی که کمتر پرداخته‌اید از کیفیت زده‌اید. برای خرید مبلمان و سرویس چوب، همیشه بهترین چیزی را بخرید که توانایی مالی آن ر ادارید.

 

توجه نداشتن به سبک زندگی خود

طراحی داخلی

باید با خودتان صادق باشید. اگر دوست دارید با حیوانات خانگی خود بازی کنید، دوست دارید روی مبل غذا بخورید، دوست دارید پایتان را روی میز جلوی مبل دراز کنید .... همه‌ی این‌ها در طراحی اتاق شما موثراند. شما نباید در جایی زندگی کنید که با سبک زندگی‌تان تطابق ندارد.

 

استفاده از گیاهان بزرگ

طراحی داخلی

گیاهان اهمیت زیادی دارند و در هر اتاق وجود چند گیاه ایده‌ی خوبی است. اما در این زمینه افراط نکنید و به دنبال گیاهانی که بیش‌ازحد رشد می‌کنند و فضای بیشتری می‌گیرند نروید. برای خود گیاهان کوچک‌تری پیدا کنید که اتاق را زیبا کرده و با وسایل دیگر هماهنگی داشته باشد.

 

تک رنگ بودن

استفاده از یک رنگ تنها در طراحی خانه می‌تواند محیط را بی‌روح و خسته‌کننده کند.

 

عکس‌های شخصی بزرگ

طراحی داخلی

اگر دوست دارید عکس‌های خود را به دیوار بزنید این کار را بکنید اما عکس‌های شخصی بزرگ زیاد محیط را شلوغ کرده و باعث می‌شود مهمانان احساس راحتی نکنند. به‌جای عکس‌های بزرگ بهتر است برای دیوار از عکس‌های کوچک‌تر استفاده کنید.می‌توانید چند عکس کوچک از خود یا خانواده‌تان به دیوار بزنید، بدون اینکه زیاد محیط را شلوغ کنید.

 

استفاده از روکش مبلمان

طراحی داخلی

هیچ‌کس لکه‌ها را دوست ندارد، اما جهت جلوگیری از لک شدن مبلمان خود بهتر است از پارچه‌های چرک تاب و پارچه‌هایی که راحت شسته می‌شوند برای روکش مبل استفاده کنید. روکش، مبل شما را قدیمی و زشت نشان می‌دهد.

 

نور نامناسب

طراحی داخلی

روشنایی مهم‌ترین عنصر در خانه است. مطمئن شوید ترکیب مناسبی از آباژور، چراغ‌های سقفی و ... در خانه دارید. منابع نور در اتاق شما باید در ارتفاع‌های مختلف وجود داشته باشند.