چگونه یخچال خود را مرتب نگه دارید


تاریخ ارسال :

۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

چگونه یخچال خود را مرتب نگه دارید

مرتب کردن یخچال به شما کمک می‌کند بتوانید در زمان آشپزی راحت‌تر مواد را پیدا کنید. با این کار مواد غذایی کمتری خراب خواهد شد. با رعایت چند نکته‌ی زیر یخچالی مرتب داشته باشید.


تمامی سس‌ها را در سبدهای کوچک بگذارید

اصول خانه داری

تمامی سس‌ها و سبزی‌های ترشی را در سبدهای پلاستیکی کوچک دسته‌دار نگه‌دارید. زمانی که چیزی از آن‌ها را لازم داشتید می‌توانید به‌سادگی سبد را درآورده و بدون نیاز به جابجا کردن تمام وسایل داخل یخچال آن را پیدا کنید. با ابن کار اگر از ظرف سس شما لکه‌ای هم ایجاد شد تمیز کردن سبد کار ساده‌ای خواهد بود.

 

گوشت و پنیرها را در یک قفسه بگذارید

اصول خانه داری

گوشت و پنیرهایی که برای تهیه‌ی پیتزا و ساندویچ استفاده می‌کنید را در یک قفسه بگذارید. گوشت‌ها  را یک سمت و پنیرها را در سمت دیگر نگه‌دارید تا بتوانید راحت‌تر بفهمید چه چیزهایی در حال تمام شدن است. بهتر است مواد را طوری روی هم بچینید که همه دیده شوند، با این کار حواستان بیشتر به تاریخ انقضای هریک است.

 

نوشیدنی‌ها را کنار هم بگذارید

اصول خانه داری

بطری‌های نوشیدنی را در قفسه‌های داخل درب یخچال و یا سبدهای پلاستیکی نگه‌دارید و با این کار پیدا کردن آن‌ها ساده‌تر است. با این روش قوطی‌ها در یخچال قل نخورده و پشت وسایل بزرگ‌تر از دید پنهان نمی‌مانند.

 

میوه و سبزیجات را از هم جدا بگذارید

اصول خانه داری

برخی میوه‌ها گازهایی طبیعی منتشر می‌کنند که می‌تواند به فاسدشدن سبزیجات سرعت دهد. نگه‌داشتن آن‌ها در بخش‌های جداگانه کار ساده‌ای است.

 

مواد صبحانه را کنار هم بگذارید

اصول خانه داری

گذاشتن مواد صبحانه در یکجا باعث می‌شود در زمان نیاز راحت‌تر بتوانید آن‌ها را پیداکرده و با داشتن جای خاص در یخچال راحت‌تر بتوانید مواد را به‌جای خود برگردانید.

 

مواد مشابه را در یک طبقه‌ی فریزر بگذارید

اصول خانه داری

با این کار در زمان نیاز پیدا کردن چیزهایی که لازم دارید ساده خواهد بود. مواد داخل هر طبقه را با برچسب مشخص کنید.