چگونه تصویر ذهنی خوبی از اندامتان داشته باشید


تاریخ ارسال :

۱۰ اسفند ۱۳۹۴

چگونه تصویر ذهنی خوبی از اندامتان داشته باشید

زنان بدترین دشمنان خود هستند. آن‌ها مرتباً درباره‌ی خودشان قضاوت کرده و خود را با فردی ایده آل مقایسه می‌کنند. چگونه این ذهنیت منفی درباره‌ی خودتان را متوقف کنید؟


ترازو را کنار بگذارید

تناسب اندام

اگر اعداد روی ترازو روی کیفیت روز شما تأثیرگذارند وقت آن رسیده ترازویتان را کنار بگذارید. هر چیزی که می‌تواند روی نظر شما اثر بگذارد نباید در اتاقتان باشد. ترازو برای برخی افراد بیشتر از فایده، ضرر دارد.

 

منفی نگری را کنار بگذارید

تناسب اندام

روی طرز حرف زدن خودتان دقت کنید. " من چاقم، من وحشتناک به نظر می‌رسم، من از بدنم متنفرم. " شما این حرف‌ها را به یک دوست یا کسی که دوست دارید نمی‌زنید. از حالا شروع کنید با خودتان مانند کسانی که دوست دارید رفتار کنید و می‌بینید حس بهتری درباره‌ی خودتان دارید.

 

حقیقت‌گرا باشید

تناسب اندام

خواستن بهترین اندام گاه بی‌فایده است و شما را افسرده می‌کند. به‌جای آن سعی کنید بهترین نمونه از خودتان باشید. روی سالم، متناسب و خوب ماندن تمرکز کنید، نه اینکه سعی کنید خودتان را با فرد دیگری مقایسه کنید. زمانی که به نظر خودتان خوب هستید تصویری از خودتان گرفته و بدنتان را با خودتان در شرایط ایده آل مقایسه کنید.

 

رسانه‌ها را سانسور کنید

ما مداوم با تصاویری از بیلبوردها، مجلات، تلویزیون و ویدئوها مواجه می‌شویم که در آن زنان بهترین اندام را دارند. خانم‌ها باید به یاد داشته باشند که این تصاویر واقعی نیستند. همه‌ی این تصاویر با برنامه‌های مختلف ویرایش شده‌اند. اگر تصویر زنی با اندام کاملاً متناسب را در هریک از این رسانه‌ها دیدید صفحه را عوض کنید.

 

روی نقاط مثبت تمرکز کنید

تناسب اندام

دفعه‌ی بعدی که در آینه نگاه می‌کنید سعی کنید به یاد داشته باشید این تنها بدن شماست. سپس روی نبوغ خود، کسانی که شما را دوست دارند و چیزهایی که هرروز به آن می‌رسید تمرکز کنید. یک لیست از چیزهایی که برای خودتان دوست دارید تهیه کنید، از جمله چیزهایی که سبب رضایت شما از زندگی می‌شوند، حتی یک کلوچه یا خنده‌ی کودک شما.

 

با سنتان بزرگ شوید

تناسب اندام

هرچه سن ما بیشتر می‌شود بیشتر باید پوستی که در آن هستیم را بپذیریم. چروک‌های پوستی و خطوط ظاهر می‌شوند. به یاد داشته باشید بدن شما نقشه‌ای است که نشان می‌دهد در کجای زندگی هستید و چقدر زندگی کرده‌اید.