ویتامین های لازم برای داشتن پوستی براق


تاریخ ارسال :

۹ اسفند ۱۳۹۴

ویتامین های لازم برای داشتن پوستی براق

طبیعت برای هر مشکل راه‌حلی دارد. ویتامین‌هایی هستند که به‌طور طبیعی با تأثیر روی ملانین سبب درخشش پوست خواهند شد.


ویتامین A

تغذیه مناسب برای پوست

ویتامین A برای تقویت فرایند بازسازی بافت‌ها شناخته‌شده است. این ویتامین پوست را سفت کرده و از خشکی آن جلوگیری می‌کند. مصرف منظم ویتامین A رطوبت و سفتی پوست را حفظ می‌کند. اما این ویتامین باید در مقدار کم مصرف شود زیرا چربی قابل‌حل است. چربی زیاد ناشی از ویتامین A در کبد جمع می‌شود که برای بدن مضر است.

 

ویتامین B

تغذیه مناسب برای پوست

این ویتامین رنگ پوست را بهتر کرده و به مو مواد غذایی می‌رساند. ویتامین B پوست را قادر می‌سازد تا از خود چربی‌های ضروری را ترشح کند. این ویتامین محلول در آب است و می‌تواند روزانه استفاده شود. همچنین ویتامین B یکی از بهترین ویتامین‌ها برای درخشش پوست است. این ویتامین پوست سر را چرب کرده و اگر خوب به مو رسیدگی نشود باعث بروز شوره‌ی سر خواهد شد. به همین دلیل باید مرتباً به موهای خود رسیدگی کنید.

 

ویتامین C

تغذیه مناسب برای پوست

ویتامین C برای پوست فواید زیادی دارد و برای سلامت چشم و لثه‌ها ضروری است. این ویتامین بدن را برای مبارزه با عفونت‌ها آماده می‌کند. ویتامین C آنتی‌اکسیدانی قوی است و به مبارزه با علائم پیری کمک می‌کند. این ویتامین به تولید کلاژن در پوست و زیبا و جوان به نظر رسیدن آن کمک می‌کند.

 

ویتامین E

تغذیه مناسب برای پوست

ویتامین E مهم‌ترین ویتامین برای سلامت پوست است. این ویتامین مسئول مبارزه با علائم پیری است و با رادیکال‌های آزاد در بدن مبارزه می‌کند. همچنین ویتامین E خطوط و چین‌وچروک پوستی را کاهش می‌دهد. می‌توان از این ویتامین یک روز در میان استفاده کرد.

 

ویتامین K

تغذیه مناسب برای پوست

با مصرف صحیح و به مقدار ویتامین K می‌توان به‌راحتی لکه و کبودی‌های پوستی را درمان کرد.سبزیجات سبز برگ در دسترس ترین منبع ویتامین K هستند.