مراقبت از پوست قبل و بعد از ورزش


تاریخ ارسال :

۲ اسفند ۱۳۹۴

مراقبت از پوست قبل و بعد از ورزش

ورزش کردن برای سلامت و اعتمادبه‌نفس ما خوب است. همچنین ورزش برای پوست عالی است. برای اطمینان از عالی به نظر رسیدن پوست باید قبل و بعد از ورزش به‌خوبی از پوست خود مراقبت کنید.


قبل: موهایتان را بالا جمع کنید

مراقبت از پوست

اگر در زمان ورزش موهایتان روی صورتتان باشد روغن‌های طبیعی مو و همه‌ی محصولات آرایشی روی آن زمان تعریق به‌صورت و بدن شما خواهند رسید. این کار می‌تواند باعث بسته شدن منافذ پوستی و ایجاد جوش شود.

 

قبل: آرایش خود را پاک‌کنید

مراقبت از پوست

اگر قبل از ورزش فرصت ندارید از پدهای مخصوص صورت برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید در غیر این صورت کاملاً صورتتان را بشویید. از یک پاک‌کننده‌ی ملایم قبل از ورزش استفاده کنید. اگر پوستتان خشک یا کم آب است حتماً مرطوب‌کننده بزنید.

 

قبل: ضد آفتاب بزنید

مراقبت از پوست

مشخصاً اگر بیرون از خانه ورزش می‌کنید ضد آفتاب قابل‌اجتناب نیست. به دنبال کرم‌های ضد آفتابی باشید که طیف وسیعی دارند و ضد تعریق هستند باشید. از ضد آفتاب‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای که سریع خشک‌شده و منافذ پوستی را مسدود نمی‌کنند استفاده کنید. حتی اگر داخل خانه ورزش می‌کنید و فضای شما پنجره دارد باید ضد آفتاب بزنید.

 

بعد: لباس‌های عرق‌دار را بیرون آورید

مراقبت از پوست

اگر لباس‌های عرق‌دار خود را تمام‌روز بپوشید روی قفسه‌ی سینه و پشت شما جوش ایجادشده و روی موها فولیکولیت آشکار می‌شود، یک عفونت در فولیکول‌های مو. با عوض کردن لباس‌های ورزشی و دوش گرفتن پس از ورزش می‌توان به‌راحتی از مشکلات پوستی جلوگیری کرد. اگر در باشگاه دوش نمی‌گیرید به‌محض رسیدن به خانه حتماً این کار را انجام دهید.

 

بعد: صورتتان را بشویید

مراقبت از پوست

مسلماً دوست ندارید عرق و آلودگی‌هایی که در زمان ورزش روی صورتتان جمع شده‌اند همان‌جا بمانند. این بار نیز اگر زمان شما محدود است می‌توانید از پد صورت استفاده کنید، اما بهتر است صورتتان کاملاً تمیز شود. اگر بعد از ورزش صورت خود را خوب نشویید خطر بسته شدن منافذ پوستی ایجاد می‌شود که نتیجه‌ی آن جوش‌های پوستی خواهد بود. اگر با صورت پر عرق باشید زیبا دیده نمی‌شوید. از شوینده‌های بدن نباید روی صورت استفاده کنید، زیرا پوست شما را خشک می‌کند.

 

بعد: استفاده از مرطوب‌کننده

مراقبت از پوست

بعد از شستن صورت و بدن حتماً از مرطوب‌کننده استفاده کنید. به یاد داشته باشید که محصولات بدن را نباید روی صورت خود بزنید. اگر پوستتان حساس است یا قرمز می‌شود قبل از زدن مرطوب‌کننده از یک سرم نرم‌کننده استفاده کنید. اگر از محصولات آرایشی خاصی برای مبارزه با جوش یا تمیز کردن نقطه‌های سیاه پوستی استفاده می‌کنید حالا زمان استفاده از آن‌هاست. اگر هنوز بیرون هوا روشن است کار خود را با یک مرطوب‌کننده و ضد آفتاب به پایان برسانید.