زیباترین مکان های دیدنی در زمین


تاریخ ارسال :

۲۷ بهمن ۱۳۹۴

زیباترین مکان های دیدنی در زمین

می‌خواهیم به شما دیدنی‌هایی از سراسر جهان را معرفی کنیم که شاید تابه‌حال اسم آن را نشنیده‌اید.


آمریکای شمالی

دریاچه‌ی آبراهام، کانادا

دیدنی های جهان

از دیدن اینکه آب یخ‌زده حباب‌های متان را در خود گیر می‌اندازد تعجب خواهید کرد، حباب‌هایی که توسط باکتری‌هایی که از اجساد مردگان اعماق دریا تغذیه می‌کنند ساخته می‌شوند. به دریاچه‌ی آبراهام خوش‌آمدید. در اینجا حباب‌های متان ( که در دریاچه‌های استاندارد و یخ‌زده پیدا نمی‌شوند ) فضاهایی ایجاد کرده‌اند که شبیه به میلیون‌ها گوی گیر افتاده میان یخ است.

 

خانه‌ی کریستال، ایالت اکلاهما آمریکا

دیدنی های جهان

در حدود فاصله‌ی یک‌ساعتی از شهر آسپن و با هشت ساعت بالا رفتن از نزدیک‌ترین راه، به شهر ارواح خواهید رسید که در دامنه‌ی کوه‌های راکی قرار دارد. تنها باقی‌مانده‌ی این شهر ارواح یک کلبه‌ی قدیمی است. اگر در پاییز به این منطقه بروید ترکیب برگ‌های طلایی، آسمان آبی و قله‌های سفید پربرف یکی از زیباترین مناظر در غرب آمریکا را برای شما خواهد ساخت.

 

آمریکای جنوبی

آبشار دیوساگو یا ایگواسو، آرژانتین

دیدنی های جهان

این تنها یک آبشار نیست بلکه شهری زیبا از آبشارهاست، 250 آبشار در حدود 3 کیلومتر. این آبشارها در جنگل‌های بارانی آمریکای جنوبی قرارگرفته‌اند و یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین زیبایی‌های طبیعت روی زمین هستند.

 

لنکوییز مارانهنس، برزیل

دیدنی های جهان

در این منطقه در شمال شرقی برزیل تپه‌های شنی مساحتی حدود 600 مایل مکعب از خط ساحلی را فراگرفته‌اند. رودخانه‌های آن ناحیه از شهر به اقیانوس شن برده و سپس این شن‌ها در جریان اقیانوس و با کمک بادهای شمال غربی به ساحل آورده شده‌اند. بدین ترتیب تپه‌های شنی در ساحل شکل‌گرفته‌اند. شاید این منطقه مانند بیابان به نظر برسد اما در فصول بارانی میان تپه‌های شنی مرداب‌هایی ایجاد می‌شوند و چاله‌های ماهیگیری استثنایی در آن دو برابر می‌شوند.

 

آفریقا

جنگل صخره‌ای، ماداگاسکار

دیدنی های جهان

صخره‌هایی به ارتفاع 61 متر به آسمان رفته‌اند و در ترکیب با درختان جنگلی زیبا از برگ‌ها و قله‌های دندانه‌دار ساخته‌اند. بالا رفتن از این صخره‌ها جذاب‌ترین جاذبه‌ی این منطقه است اما دقت کنید این کار خطر زیادی دارد. ممکن است از روی صخره‌ها لیز بخورید.

 

زمین هفت‌رنگ چامارل، موریس

دیدنی های جهان

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شما با رنگین‌کمان‌ها شاید این باشد که قبل از آنکه بتوانید با آن عکس بگیرید ناپدید می‌شوند. نظرتان درباره‌ی یک رنگین‌کمان شنی که هزاران سال باوجود باران و فرسایش باقی بماند چیست؟  خوب اگر این را دوست دارید بهتر است سری به سرزمین هفت‌رنگ چامارل بزنید. این شن‌های رنگین‌کمانی در موریس از هفت‌رنگ مجزا ساخته‌شده‌اند – قرمز، قهوه‌ای، بنفش، سبز، آبی، نیلی و زرد. و اما یک نکته‌ی جالب: از هر رنگ شن برداشته و آن‌ها را در یک بطری ریخته و هم بزنید. درنهایت هر بار شن‌ها به همان ترکیب رنگی در لایه‌هایی مجزا کنار هم قرار خواهند گرفت.

 

قطب جنوب

جزیره‌ی نیرنگ، قطب جنوب

دیدنی های جهان

بالا رفتن از یک آتش‌فشان فعال شاید کار زیاد جالبی نباشد اما می‌دانید چه چیزی بدتر از آن است؟ رفتن با قایق به داخل آن. انجام این کار در بیشتر جاها سخت است اما نه در قطب جنوب. این آتش‌فشان فعال در جنوب جزیره دهانه‌ای به شکل نعل اسب دارد که کشتی‌ها می‌توانند از آن به سواحل سوخته بروند. همان‌طور که با کشتی در اطراف خلیج آتش‌فشان حرکت می‌کنید می‌توانید در میان بخار زمین‌های حاصل از گدازه‌های آتش‌فشان را ببینید که با برف و خاکستر پوشانده شده‌اند.

 

آسیا

ساحل قرمز، چین

دیدنی های جهان

اگر ماه سپتامبر به این منطقه نروید هنوز هم این مرداب 16 مایلی از زیباترین نقاط چین است که پرندگان و حیات‌وحش متنوعی را می‌توان در آن دید. اما اگر در ماه سپتامبر به این منطقه سفر کنید عالی است. زمین‌های قرمز پوشیده شده از  گیاه سیاه شور بیش از 200 گونه از دسته‌های پرندگان مهاجر را به خود جذب می‌کند. شما می‌توانید از داخل خانه‌های چوبی ساخته‌شده روی آب شاهد این زیبایی‌ها باشید.

 

دریای ستاره‌ها، مالدیو

دیدنی های جهان

چندین خلیج درخشان در جهان وجود دارد، جایی که گونه‌هایی از فیتوپلانگتون‌ها روی آب بوده و بر اثر هجوم اکسیژن که ساختار سلولی آن‌ها را تخریب می‌کند می‌درخشند. این خلیج در جزیره‌ی وادهوو در مالدیو نیز بسیار زیباست زیرا نور آبی براق آن به نظر می‌رسد انعکاسی از ستاره‌ها روی سطح جزیره است.

 

استرالیا

خلیج هومباش، استرالیا، سیدنی

دیدنی های جهان

یکی دیگر از جزایر دیدنی در سیدنی قرار دارد که زیبایی آن برای آبش نیست بلکه به خاطر یک کشتی است که در نزدیکی خط ساحلی قرار دارد. این کشتی در جنگ جهانی اول ساخته‌شده و بعدها یک شرکت نفتی آن را خریداری کرده و در دهه‌ی 1950 در میانه‌ی این خلیج قرار داده است. سپس طبیعت وارد کارشده و حالا این جزیره‌ی ساخت انسان پر از درخت و حیات‌وحش گوناگون است. این کشتی یکی از زیباترین مناظر قدیمی جهان است.

 

اروپا

غار کریستال، ایسلند

دیدنی های جهان

این غار ساختاری درخشان و آبی‌رنگ است که نتیجه‌ی به بیرون فشرده شدن حباب‌های هوا از داخل یخ به‌مرور زمان می‌باشد. اجازه ندهید ورودی ساحلی 22 متری غار شما را فریب دهد: غار پایین‌تر باریک شده و به یک متر می‌رسد و زمانی که قدم برمی‌دارید گاه زیر پایتان شکاف می‌خورد، نه به این معنا که سقوط خواهید کرد بلکه این انعکاس صدای حرکت روی یخ‌ها در مقابل جزیره‌ی آتش‌فشانی است.