کارهایی که نمی دانید موهای شما را چرب می کند


تاریخ ارسال :

۱۹ بهمن ۱۳۹۴

کارهایی که نمی دانید موهای شما را چرب می کند

بسیاری از شما مجبورید هر روز موهایتان را بشویید زیرا چربی آن برای شما غیرقابل‌تحمل است. اما بیایید نگاهی به ریشه‌ی این مشکل بیندازیم.


زیاد لمس کردن موها

علل چرب شدن مو

مانند زیاد دست زدن به‌صورت ( که مقصر اصلی مشکلات دیگر در زیبایی شماست ) چربی نوک انگشتان شما را به رشته‌های مو منتقل می‌کند.

 

زیاد شستن موها

علل چرب شدن مو

متأسفانه زیاد شستن موها چربی طبیعی جمجمه را از بین می‌برد، در نتیجه پوست سر برای جبران آن چربی بیشتری می‌سازد. سعی کنید شستن موهای خود را حداکثر یک روز در میان کنید، شستن موها 2 یا 3 بار در هفته کافی است.

 

استفاده زیاد از نرم‌کننده

علل چرب شدن مو

در استفاده از نرم‌کننده‌ها دقت داشته باشید. شاید از نرم‌کننده‌ای استفاده می‌کنید که برای موهای شما سنگین است و یا آن را درست نمی‌شویید، مقصر دیگری در چرب بودن موهای شما. درنهایت از زدن نرم‌کننده به تمام موهای خود خودداری کنید، بیشتر آن را روی ساقه‌ی مو زده و سعی کنید به ریشه‌ها نزدیک نشوید تا مانع چرب شدن آن‌ها شوید.

 

زیاد شانه کردن مو

علل چرب شدن مو

زیاد شانه کردن مو سبب تحریک تولید روغن می‌شود. ممکن است در ابتدا موهای شما براق به نظر می‌رسد اما به‌زودی چرب خواهد شد. اگر عادت شانه کردن دارید فقط ساقه و انتهای مو را شانه کنید.

 

داشتن برس کثیف

علل چرب شدن مو

برس ما همه‌چیزهای کثیف را در خود می‌تواند جا دهد – از مواد آرایشی جمع شده تا گردوغبار. یک برس کثیف تمام آلودگی‌ها را به موهای شما انتقال می‌دهد، بنابراین باید در یک روال منظم مرتباً برس خود را تمیز کنید.

 

داشتن برس پر از مو

علل چرب شدن مو

یک برس پرمو شاید به نظر مقصر نباشد اما اگر موهای شما چرب هستند با برس کردن موها تنها چربی موهای قبلی روی برس را به موهای تمیز خود انتقال می‌دهید.

 

استفاده از محصولات نامناسب

علل چرب شدن مو

شاید شما از برخی محصولات آرایشی مو استفاده می‌کنید که با موهای شما سازگار نیست. به دنبال محصولاتی با فرمول سبک‌تر باشید و از محصولاتی که برای براق شدن یا رطوبت رسانی هستند دوری کنند. این محصولات برای موهای خشک مناسب‌اند.

 

استفاده از محصولاتی که نیاز به سم‌زدایی دارند

علل چرب شدن مو

محصولات آرایشی می‌توانند سبب بسته شدن پوست سر و رشته‌های مو شوند. اگر از شامپوی خشک استفاده می‌کنید ( مانند بیشتر افرادی که از موهای چرب رنج می‌برند ) با 2 تا 4 بار استفاده از شامپوهای براق‌کننده درماه مواد سمی و مضر را از بین ببرید و یا پوست سر را لایه‌برداری کنید. این راهی برای رسیدن به موهای سالم است.