آیا ازدواج شما اشتباه بوده است؟


تاریخ ارسال :

۱۰ بهمن ۱۳۹۴

آیا ازدواج شما اشتباه بوده است؟

همه‌ی ما در ازدواج خود زمان‌هایی را داریم که زیاد شاد نیستیم. اما اگر این زمان‌ها زیاد باشند و ما اصلاً احساس خوبی نداشته باشیم باید به فکر راه‌حلی بیفتیم. اغلب مشکل ازدواج نادرست است.


آیا بیشتر اوقات جدا هستید؟

پایداری ازدواج

آیا شما و همسرتان هیچ کاری را باهم انجام نمی‌دهید؟ اگر این‌طور است و دوست ندارید در کنار او باشید یا دیگران را به او ترجیح می‌دهید نشانه‌ی خوبی است که متوجه ازدواج نادرست خود شوید.

 

زمانی که باهمید دوست دارید جای دیگری باشید؟

پایداری ازدواج

زمانی که در کنار یکدیگر هستید خوشحال نیستید و از زمان خود لذت نمی‌برید. اگر شما یا همسرتان حس کنید که فرد دیگر لحظات خوبی ندارد این موضوع باعث می‌شود هیچ‌کدام از شما از آن لذت نبرید.  

 

آیا از رابطه‌ی جنسی خود لذت زیادی نمی‌برید؟

پایداری ازدواج

اگر از نظر فیزیکی با همسرتان نزدیک و صمیمی نباشید ازدواج شما را شاد نخواهد کرد. رابطه‌ی جنسی و صمیمیت دو موضوعی هستند که ازدواج را از دیگر روابط  شما در زندگی جدا می‌سازند. اگر این بخش در زندگی شما نباشد و یا به حداقل برسد عدم رضایت در ازدواج ریشه می‌دواند.

 

از مکالمات مهم ممانعت می‌کنید؟

پایداری ازدواج

آیا از ترس دعوا و تنش از صحبت با همسر خود درباره‌ی حتی موضوعات مهم خودداری می‌کنید؟ پس باید بدانید از ازدواج خود راضی نبوده و احساس امنیت ندارید. جلوگیری از ایجاد برخورد یعنی اختلافات هیچ‌گاه حل نمی‌شوند. این باعث شادی شما در زندگی نخواهد شد.

 

بجای همسرتان دوست دارید با فرد دیگری باشید؟

پایداری ازدواج

آیا احساسات درونی خود را به جای همسرتان با فرد دیگری در میان می‌گذارید؟ اگر به‌جای همسر خود با فرد دیگری احساس راحتی دارید مطمئناً از ازدواج خود شاد نیستید. در حالت عادی شما بیشتر مسائل را با همسر خود به اشتراک می‌گذارید.

 

جدا هستید و از تنها بودن لذت می‌برید؟

پایداری ازدواج

آیا دوست دارید هرچه بیشتر از همسرتان فاصله بگیرید؟ اگر زمانی که تنها هستید برای شما لذت‌بخش‌تر از بودن کنار همسرتان است ازدواج شادی ندارید. همه‌ی ما نیاز به زمان برای تنهایی داریم اما اگر فکر به بودن کنار همسرتان باعث می‌شود بخواهید از او فاصله بگیرید ازدواج خوبی نداشته‌اید.

 

او را با دیگران مقایسه می‌کنید؟

آیا مرتباً ازدواج خود را با دیگران مقایسه می‌کنید؟ آیا همیشه نقاط مثبت زندگی دیگران را می‌بینید و زمانی که آن را با زندگی خودتان مقایسه می‌کنید  از نداشتن آن‌ها تعجب می‌کنید؟ چیزی که شما از بیرون می‌بینید شاید دقیقاً همان نباشد که در واقعیت است. همه‌ی ازدواج‌ها مشکل‌دارند. زمانی که ازدواج خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید تمرکز شما روی جای لازم نخواهد بود – روی ازدواج خودتان.

 

مرتباً از همسرتان انتقاد می‌کنید؟

پایداری ازدواج

آیا دوستانتان به شکایت‌های مداوم شما از همسرتان عادت کرده‌اند؟ هر زمان حرف از او می‌شود حس می‌کنید درجایی گیر افتاده‌اید؟ نارضایتی از ازدواج و یا تمرکز بیش‌ازحد شما روی نقاط منفی همسرتان می‌تواند علت آن باشد.

 

در اتاق‌های جدا می‌خوابید؟

پایداری ازدواج

اتاق‌های جدا برابر است با زندگی جدا. برخی زوج‌ها برای راحتی یا به خاطر مشکلات سلامتی در اتاق‌های جداگانه می‌خوابند اما اگر همیشه یکجا بوده‌اید و حالا ناگهان جایتان را جدا کرده‌اید مسلماً زندگی شما زیاد پایدار نخواهد ماند. همه‌چیز مطمئناً بهتر می‌شود اگر هردو شما بخواهید و برای آن تلاش کنید. اما بدانید اتاق‌های جدا راه ورودی برای جدایی همیشگی است.