راه های کاهش وزن بدون رژیم غذایی


تاریخ ارسال :

۸ بهمن ۱۳۹۴

راه های کاهش وزن بدون رژیم غذایی

شما با استفاده از نکات زیر می توانید تاثیر بزرگی بر برنامه ی کاهش وزن خود داشته باشید.


برای وعده‌های غذایی از تایمر استفاده کنید

کاهش وزن

آرام کردن زمان غذا خوردن برای کسانی که نگران پرخوری خود هستند عادتی عالی است. افراد زیادی متوجه شده‌اند استفاده از تایمر و طولانی کردن زمان غذا، مانند 20 دقیقه برای هر وعده، روشی مؤثر است. این کار به تحریک آزادسازی هورمون‌هایی کمک می‌کند که به بدن می‌گویند شما سیرشده‌اید.

 

خواب بیشتر به کاهش وزن کمک می‌کند

کاهش وزن

تنها یک ساعت خواب بیشتر شب می‌تواند در عرض سال 6 کیلوگرم از وزن فردی که روزانه 2500 کالری مصرف می‌کند کاهش دهد. این مقدار باعث می‌شود بر اثر کاهش خوردن در زمان بیکاری 6 درصد میزان کالری دریافتی کاهش یابد.

 

سبزیجات بیشتر بخورید

کاهش وزن

سعی کنید با هر وعده‌ی غذایی به‌جای یک نوع سبزی چندین نوع از آن را داشته باشید. تنوع سبزیجات یعنی از آن بیشتر می‌خورید و خوردن سبزی بیشتر یک گام به سمت کاهش وزن مؤثر است. سبزیجات دارای آب و فیبر هستند که بدون کالری باعث می‌شوند شما سیر شوید.

 

با کالری کمتر سیر شوید

کاهش وزن

سوپ انتخابی عالی هم برای پیش‌غذا و هم برای وعده‌ی اصلی است. در ابتدای غذا یک سوپ دارای آب مرغ می‌تواند زمان خوردن شما را آهسته کرده و باعث شود سریع‌تر سیر شوید.  

 

غلات کامل مصرف کنید

کاهش وزن

خوردن غلات کامل در زمان ممکن راهکار دیگری برای کاهش وزن است. غلات کامل شامل برنج قهوه‌ای، جو و گندم‌سیاه است. هر زمان ممکن بود غلات کامل را جایگزین غذای خود کنید تا سریع‌تر سیر شوید.

 

به یک لباس کوچک‌تر نگاه کنید

کاهش وزن

آویزان کردن یک لباس با سایز کوچک‌تر درجایی که جلوی چشم شما باشد کمک می‌کند روی اهداف خود برای کاهش وزن متمرکز بمانید. واقع‌بین باشید و لباسی انتخاب نکنید که چهار سایز کوچک‌تر باشد. چیزی انتخاب کنید که پس از زمان کمی تغذیه‌ی سالم اندازه‌ی شما شود.

 

پیتزای سالم‌تری داشته باشید

کاهش وزن

پیتزا لزوماً فاجعه‌ای برای رژیم غذایی شما نیست. جایگزینی گوشت آن با سبزیجات می‌تواند در هر وعده 100 کالری ذخیره کند. همچنین می‌توانید پیتزایی با پنیر کمتر و یا پنیر کم‌چرب سفارش دهید.

 

نوشیدنی‌های قندی را کم کنید

کاهش وزن

برای مصرف نوشابه‌های قندی محدودیت قرار دهید.اگر نوشیدنی قندی خود را با آب یا نوشیدنی‌های بدون کالری جایگزین کم کنید حدود 10 قاشق غذاخوری قند کم کرده‌اید.

 

از لیوان‌های باریک و بلند استفاده کنید

کاهش وزن

به‌جای لیوان پهن و کوتاه از لیوان‌های باریک و بلند استفاده کنید. این تغییر باعث کاهش25 تا 30 درصدی در مصرف نوشیدنی می‌شود. 

 

چای سبز بنوشید

کاهش وزن

چای سبز می‌تواند سوخت‌وساز بدن را زیاد کند و یک نوشیدنی سالم و نشاط‌آور بدون کالری است.

 

تمرین یوگا برای خوردن با فکر

کاهش وزن

به خاطر تفکر و آگاهی فردی که با تمرین یوگا گسترش می‌یابد افرای که به آن می‌پردازند دقت بیشتری به سیگنال‌های بدن خود دارند، مانند خوردن تنها تا زمانی که احساس می‌کنید سیرشده‌اید.

 

خوردن غذاهای پخته‌شده در خانه

کاهش وزن

کسانی که در کاهش وزن موفق بوده‌اند می‌گویند آن‌ها اغلب غذاهای خانگی می‌خورند. سعی کنید حداقل 5 روز در هفته از غذاهای خانگی تغذیه کنید.  

 

آدامس‌های نعنایی بخورید

کاهش وزن

غذا پختن بعد از کار، رفتن به مهمانی، تماشای تلویزیون یا گشت زدن در اینترنت، این‌ها زمان‌هایی هستند که شما بدون فکر می‌خورید. جویدن آدامس بدون قند با طعم تند می‌تواند بر طعم غذا غلبه کرده و آن‌ها را بی‌مزه نشان دهد. درنتیجه دیگر میلی برای خوردن ندارید.

 

از بشقاب‌های کوچک‌تر استفاده کنید

کاهش وزن

یک بشقاب کوچک‌تر بردارید. تحقیقات نشان می‌دهند زمانی که بشقابتان بزرگ باشد بیشتر می‌خورید.

 

اندازه‌ی غذایی خود را بدانید

کاهش وزن

افراد لاغر در کنترل میزان غذای خود عالی هستند. همیشه سعی کنید هرچه می‌خورید در حد متعادل باشد.

 

جشن بگیرید

کاهش وزن

تغییرات موفقیت‌آمیز خود را جشن بگیرید. هر زمان که یک گام در برنامه‌ی کنترل وزن خود به جلو رفتید به خودتان یک هدیه‌ی کوچک بدهید ( نه خوراکی ). مثلاً گذراندن زمانی در کنار یک دوست، یک پدیکور یا یک وسیله‌ی جدید.