جاذبه های گردشگری استرالیا


تاریخ ارسال :

۲۳ دي ۱۳۹۴

جاذبه های گردشگری استرالیا

جاذبه های توریستی استرالیا


خانه‌ی اپرا سیدنی

دیدنی های استرالیا

این خانه که ظاهری شبیه به یک صدف بزرگ یا بادبان‌های کشتی دارد ساختمانی نفس‌گیر در شهر سیدنی است که جزء آثار میراث جهانی و یکی از عالی‌ترین نمادهای معماری است. این خانه‌ی اپرا به راستی که خیره کننده است. ساختمان از سه سمت با  آب محاصره‌شده و باغچه‌های سلطنتی بوتانیک آن را از جنوب به خشکی متصل می‌کند.

 

پارک ملی اولورا- کاتا جوتا

دیدنی های استرالیا

این پارک که در عمق مرکز قرمز رنگ استرالیا قرارگرفته است یکی از بیش‌ترین شگفتی‌های طبیعی عکس‌برداری شده در این کشور است. اولورا در گویش بومی به معنی " مکان سایه‌دار " می‌باشد و اشاره به 348 متر ارتفاع قله از سطح صاف دارد، بیشتر کوه در زیر سطح  زمین  مخفی است. همچنین در پارک صخره‌های قرمز رنگ گنبد شکلی وجود دارد که بومیان به آن کاتا جوتا می‌گویند.

 

پل هاربر سیدنی

دیدنی های استرالیا

کار ساخت این پل در سال 1932 به پایان رسیده است. پل 134 متر بالای هاربر قرار دارد و با طول 500 متر ساحل شمالی سیدنی را به محدوده‌ی تجاری مرکزی متصل کرده است.علاوه بر مسیر عبور عابر پیاده دو خط راه‌آهن به همراه هشت خط مسیر عبور خودرو در روی پل قرار دارد که مسیر هر یک می‌تواند مطابق با جریان ترافیک هماهنگ شود.

 

پارک ملی کوه‌های آبی

دیدنی های استرالیا

این پارک به طول 81 کیلومتر در غرب سیدنی قرار داشته و مقصدی عالی برای سفرهای یک روزه از شهر است. نام پارک برگرفته از مه آبی رنگی است که از درختان زیاد اوکالیپتوس ایجاد می‌شود. پارک از 664 هزار هکتار زمین‌های بوته‌ای محافظت کرده و آبشارها، نقاشی‌های بومی روی صخره، دره‌های دیدنی و 140 کیلومتر مسیر کوهنوردی در  آن قرار دارد. مشهورترین جاذبه‌ی پارک صخره‌های ماسه‌ای بلندی است که سه خواهر نام دارند.

 

ساحل باندی

دیدنی های استرالیا

برنزه کردن، ساحل ماسه‌ای، موج‌سواری و دست‌فروشان – اگر همه‌ی این‌ها را در کنار هم می‌خواهید این ساحل مشهور برای شما عالی است. از مرکز شهر تنها 15 کیلومتر با ماشین تا این ساحل راه است و محلی عالی برای پیک‌نیک و تفریح می‌باشد. رستوران، مغازه و کافه‌های زیادی در خیابان این ساحل زیبا قرار دارد.

 

پارک ملی دینتری

دیدنی های استرالیا

 پارک ملی دینتری در منطقه‌ی استوایی استرالیا عضوی از مناطق میراث جهانی است. این پارک در شمال کوئینزلند قرار داشته و قدیمی‌ترین اکوسیستم روی زمین است. پارک دو بخش اصلی دارد: بخشی که آب‌های روان و تمیز روی سنگ‌های گرانیتی در جریان است و بخش دیگر جنگل‌های بارانی که در راستای سواحل شنی دریای مرجان به صخره‌ها می‌رسند.

 

پارک ملی کاکادو

دیدنی های استرالیا

این پارک در بالاترین بخش  استرالیاست و عضو سایت میراث جهانی و یکی از بزرگ‌ترین نواحی حیات وحش در جهان است. پارک کاکادو 19840 کیلومتر مکعب مساحت داشته و بزرگ‌ترین پارک ملی استرالیا و دومین پارک کلی بزرگ جهان است. در این پارک شاهد جنگل‌های موسمی، باتلاق‌ها و مرداب‌ها، رودخانه‌ها، دره‌ها، نقاشی‌های باستانی صخره‌ای، تالاب، آبشار و تنوع حیرت‌انگیز حیات وحش خواهید بود.