خواص نارنگی


تاریخ ارسال :

۲۵ آذر ۱۳۹۴

خواص نارنگی

نارنگی میوه‌ای لذیذ و آبدار از مرکبات است که مواد مغذی بسیار و فواید زیادی برای بدن دارد.


فلاونوئید

نارنگی سرشار از ترکیباتی به نام فلاونوئید است که دارای خواص ضد سرطانی می‌باشند. فلاونوئیدهای موجود در نارنگی از رشد سلول‌های سرطانی پیشگیری کرده و مانع رشد و گسترش تومورها می‌شوند. فلاونوئیدها آنتی اکسیدان هایی هستند که رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند – مولکول‌های بیماری زا و ناپایدار – و قدرت دارند مقابل بیماری‌های قلبی از بدن محافظت کنند.

 

ویتامین A و C

یک عدد نارنگی متوسط حدود 23.5 میلی‌گرم ویتامین C دارد، یک آنتی اکسیدان قوی که با خطرات رادیکال‌های آزاد در بدن مبارزه می‌کند. ویتامین C برای تجمع کلاژن در بدن ضروری است، ماده‌ای که به درمان زخم‌ها کمک کرده و تاندون‌ها، استخوان‌ها، رگ‌های خونی و رابط‌های بدن را کنار هم نگه می‌دارد. همچنین ویتامین C به جذب آهن غذا و نگهداری مواد معدنی بیشتر در بدن کمک می‌کند.

 

فولات

یک نارنگی متوسط 14 میکروگرم فولات دارد، یک نوع ویتامین B با عملکردهای مهم در بدن.فولات با ساخت DNA و RNA به شکل‌دهی و نگهداری از سلامت سلول‌های جدید بدن کمک می‌کند. این خاصیت فولات را در دوره‌هایی که رشد سریع در بدن در حال انجام است حیاتی می‌کند، مانند بارداری و دوران کودکی.

 

پتاسیم

پتاسیم ماده‌ای است که در نارنگی به وفور یافت می‌شود. یک نارنگی متوسط 146 میلی‌گرم پتاسیم دارد. این ماده‌ی معدنی برای عملکرد درست کلیه، ماهیچه‌ها،اعصاب،قلب و سیستم گوارشی ضروری است.همچنین پتاسیم برای سلامت استخوان لازم است و به مبارزه با پوکی استخوان در آینده کمک می‌کند.