مراقبت از موهای خشک شده


تاریخ ارسال :

۲۳ آبان ۱۳۹۴

مراقبت از موهای خشک شده

روش هایی ساده برای تهیه ماسک مو برای درمان خشکی موها.


ماست و موز

درمان خشکی مو

خمیری از دو موز له شده و یک فنجان ماست زده‌شده تهیه کنید. این خمیر را روی جمجمه و ریشه تا نوک موها بمالید. بگذارید برای 15 دقیقه بماند و سپس موهای خود را با شامپو بشویید. این روش جادویی را حتماً روی موهایتان امتحان کنید.

 

ماست و عسل

با عسل و ماست یک ماسک مو بسازید. برای مدتی بگذارید روی موهای شما باقی بماند. سپس آن را با آب سرد بشویید.

 

تخم‌مرغ

درمان خشکی مو

یک روش بسیار مشهور و امتحان شده برای درمان خشکی مو و موخوره تخم‌مرغ است. برای این کار دو عدد تخم‌مرغ را هم زده و یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو و روغن‌زیتون به آن اضافه کنید. این ترکیب را روی موها و جمجمه‌ی خود زده و به‌آرامی کف سرتان را ماساژ دهید. بگذارید برای نیم ساعت بماند تا خشک شود. سپس با یک شامپو کاملاً موهای خود را بشویید.

 

آب‌لیمو

آب‌لیمو تأثیر عجیبی روی خشکی مو و پوست سر دارد. آب دو عدد لیمو را با آب مخلوط‌کنید. آن را به آرام روی پوست سر و موها ماساژ دهید. سپس بگذارید برای نیم ساعت بماند تا اثر کند. موهای خود را با آب سرد بشویید.

 

مایونز

درمان خشکی مو

مایونز باوجودی که برای سلامت شما مانند سم است اما برای موها مزیت دارد. شما نیاز به یک سس مایونز چرب دارید. موهای خود را شسته و مایونز را روی موهای مرطوبتان قرار دهید. با توجه به‌اندازه‌ی موهای شما نیاز به مقدار متفاوتی از مایونز است تا همه‌ی موهای شما را بپوشاند. همچنین مقداری از آن را روی جمجمه‌ی خود بمالید. یک کلاه حمام سرکرده و بگذارید سی دقیقه بماند. دوباره موهایتان را بشویید و از نتیجه‌ی آن لذت ببرید.

 

همه‌ی این روش‌ها را امتحان کنید. اما به یاد داشته باشید آب زیادی بنوشید. این کار مسلماً به شما کمک خواهد کرد. به هر صورت بخش زیادی از بدن انسان از آب تشکیل‌شده است.