7 پاک کننده ی عالی برای انواع لکه ها


تاریخ ارسال :

۲۳ شهريور ۱۳۹۴

7 پاک کننده ی عالی برای انواع لکه ها

در این مقاله هفت روش طبیعی برای مبارزه با هفت نوع لکه برای شما آورده شده است.


لکه‌ی سس کباب

پاک کردن لکه سس

آیا این سس تند و لذیذ به‌جای بشقابتان روی لباس شما ریخته است؟ این لکه‌ها بسیار مقاوم‌اند زیرا سس تیره‌رنگ و روغنی است. از روش ترکیبی مایع ظرف‌شویی و سرکه برای از بین بردن رنگ و روغن لکه استفاده کنید. دفعه‌ی بعد دقت کنید لکه‌ی سس کجا می‌ریزد.

 

لکه‌ی میوه

پاک کردن لکه میوه

گیاهخواران این روش را پیشنهاد می‌دهند. لباس را روی یک‌کاسه‌ی آب در حال جوش بگذارید تا بخار آن لکه‌ی حاصل از توت، چغندر و دیگر میوه‌ها و سبزیجات سرسخت را از بین ببرد. با این روش مطمئن می‌شوید روش لکه‌زدایی مورداستفاده‌ی شما عالی است.

 

لکه‌ی علف

پاک کردن لکه علف

بعد از شستن لکه با آب گرم ترکیبی از یک بخش صابون مخصوص ظروف با دو بخش هیدروژن پروکسید را تهیه کنید. سپس با کمک مسواک آن را روی لکه بمالید.  

 

لکه‌ی تعریق

پاک کردن لکه عرق

خوب، همه‌ی ما عرق می‌کنیم. اما لازم نیست با باقی ماندن لکه‌های زرد روی تی‌شرت سفیدتان این را به همه اعلام کنید. یک ترکیب از مایع ظرف‌شویی و هیدروژن پروکسید تهیه‌کرده و مقدار کمی جوش‌شیرین در آن بریزید. باید لباستان را خوب چنگ بزنید تا لکه پاک شود.

 

لکه‌ی قهوه

پاک کردن لکه قهوه

با این روش تعجب می‌کنید چقدر پاک کردن لکه برای شما ساده است. خمیری از صابون لباسشویی و هیدروژن پرکسید تهیه کنید و با آن لکه‌های قهوه را بشویید. به همین سادگی!

 

لکه‌ی گل و کثیفی

پاک کردن لکه گل

اگر حیوان خانگی یا کودکتان یک لکه‌ی گلی روی فرشتان به‌جا گذاشته است در ابتدا روی آن را جارو بزنید تا در حد امکان آلودگی‌ها پاک شوند. سپس یک پارچه‌ی سفید را در محلول مواد شوینده‌ی طبیعی فروکنید و آن را کاملاً با محلول آغشته نمایید. برای چند ثانیه دستمال را روی لکه فشار دهید. پس از 15 دقیقه با یک پارچه سفید خشک مایع باقی‌مانده را خشک‌کنید. یک پارچه‌ی خشک دیگر را در آب ولرم خیس کنید، سپس آن را چند ثانیه روی لکه فشار دهید.

 

لکه‌ی سس خردل، مایونز و کچاپ

پاک کردن لکه سس

در مورد لباس‌ها استفاده‌ی سریع از آب و صابون روی لکه احتمال آسیب به لباس را به حداقل می‌رساند، آب را باید از پشت پارچه روی آن بریزید. اگر سس را روی مبلمان یا فرش ریخته‌اید ( یا هرجایی که آب جاری گزینه‌ی در دسترسی نیست ) سعی کنید لکه‌ی چربی را خیس کنید. می‌توانید از یک اسفنج و آب‌لیمو استفاده کنید. آب‌لیمو برای از بین بردن لکه‌های مواد دارای گوجه‌فرنگی عالی است.