باورهایی غلط از سبزیجات


تاریخ ارسال :

۴ مرداد ۱۳۹۴

باورهایی غلط از سبزیجات

در اینجا برخی باورهای نادرست درباره‌ی سبزیجات و مصرف آن‌ها بیان‌شده‌اند.


سبزیجات تازه سالم‌ترند.

سبزیجات یخ‌زده با مواد افزودنی کمتر بهترند زیرا این سبزیجات کمی پس از چیده شدن مورد فرآوری قرارگرفته و یخ‌زده شده‌اند. این‌زمانی است که ماده‌ی مغذی موجود در آن در بیشترین سطح است. درنتیجه یک سبزی یخ‌زده بهتر از سبزی‌هایی است که چند روز در مغازه مانده‌اند. و اغلب ویتامین و مواد معدنی بیشتری دارد، به شرطی که پس از چیده شدن یخ‌زده یا کنسرو شده باشند.

 

سیب‌زمینی شمارا چاق می‌کند.

هر چیزی که در کره یا روغن سرخ شود شما را چاق می‌کند، سیب‌زمینی را سرزنش نکنید. یک سیب‌زمینی سفید با اندازه‌ی متوسط منبع ویتامین‌های b6 و  c و مواد غذایی مانند فیبر، پتاسیم و منگنز است و تنها 110 کالری دارد، همان حدود کالری یک سیب بزرگ.

 

مواد ارگانیک دارای مواد مغذی بیشتری هستند.

دلایل متعددی وجود دارد که شما باید از مواد ارگانیک خریداری کنید اما بیشترین ماده‌ی غذایی جزء این دلایل نیست. یک فلفل قرمز ارگانیک دارای ویتامین c بیشتر از یک سیب معمولی نیست اما سیب ارگانیک بدون آفت‌کش رشد کرده است که هم برای بدن و هم برای زمین فایده دارد.

 

ذرت کالری ندارد.

ذرت تازه شهرت بدی یافته است زیرا هم دسته با شربت ذرت با فروکتوز بالا در نظر گرفته می‌شود که در آن فقط قند ذرت وجود دارد و مواد مفید دیگر بیرون کشیده شده‌اند. اما ذرت خام سرشار از مواد مغذی است، هم نوعی سبزی است و هم نوعی غلات، و دارای بهترین مواد مغذی از هر دودسته است.

 

اگر پوست آن را نمی‌خورید نیازی به شستن نیست.

این واقعاً، واقعاً درست نیست. زمانی که شما یک میوه‌ی پوست‌نکنده و نشسته را می‌برید چاقو باکتری‌های روی پوست را به گوشت میوه منتقل می‌کند – بخشی که می‌خورید. در مورد میوه و سیبزیجاتی که سطح ناصاف یا مشبک دارند خیلی دقت کنید، مانند آواکادو یا طالبی.