10 تغییر لازم در زندگی پس از سی سالگی


تاریخ ارسال :

۲۰ تير ۱۳۹۴

10 تغییر لازم در زندگی پس از سی سالگی

دهه‌ی سی‌سالگی سن جالبی است. شما عاقل‌تر شده‌اید و کمی تجربه‌ی بیشتر دارید. در اینجا ده تغییری که باید در سی‌سالگی برای لذت از زندگی خود انجام دهید آورده شده است.


خودتان را بیشتر دوست داشته باشید

زندگی موفق

دوست داشتن خود و احساس راحتی در همین شکلی که هستید در سی‌سالگی خیلی مهم است. تنها زمانی که واقعاً خودتان را دوست داشته باشید خواهید توانست به دیگران نیز عشق بورزید، چه در زندگی فردی و چه در زندگی حرفه‌ای.

 

زندگی شخصی رؤیایی‌تان را بسازید

زندگی موفق

زندگی فردی یا خصوصی شما نقش مهمی در شاد بودن، موفقیت و رضایتتان خواهد داشت. بنابراین اگر می‌خواهید ازدواج کنید، بچه داشته باشید و یا خانه بخرید سی‌سالگی سنی عالی برای شروع دستیابی به اهدافتان است.

 

کاری که دوست دارید را دنبال کنید

زندگی موفق

سی‌سالگی زمانی عالی برای گسترش کار مناسب شما و دنبال کردن یک مسیر صحیح است، می‌خواهد موسیقی باشد، نویسندگی یا تجارت. هیچ جیز بدتر از این نیست که شما خودتان را مجبور به کاری کنید که از آن متنفرید، با این کار زندگی کنید و هیچ‌گاه به خود این فرصت را ندهید که درست‌ترین مسیر برای زندگی‌تان را دنبال کنید.

 

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

زندگی موفق

مقایسه‌ی خودتان با دیگران را به پایان برسانید. همه‌ی ما با هم فرق داریم و به روش‌های مختلفی رشد می‌کنیم. بسیار مهم است که در سی‌سالگی این حقیقت را درک کنید در غیر این صورت افسرده شده و از مسیر صحیح برای موفقیت و شادی بیرون می‌روید. خودتان را دوست داشته باشید و از خودتان به‌خوبی مراقبت کنید.

 

از چیزی که دارید راضی باشید

زندگی موفق

به‌جای حسادت به افراد دیگر آرام، صبور و راضی از چیزی که دارید باشید. قناعت به آنچه که دارید شادی شما را زیاد کرده و احساسات منفی را سرکوب می‌کند.

 

اشتباهات خود را ببخشید

زندگی موفق

شاید در نوجوانی یا دهه‌ی بیست‌سالگی اشتباهات زیادی مرتکب شده باشید. همه اشتباه می‌کنند. سی‌سالگی زمان مناسبی است تا خودتان را برای آن اشتباهات ببخشید. افرادی که نسبت به خود مهربان‌اند نقاط ضعف خود را قابل‌تغییر می‌بینند و تلاش می‌کنند این اشتباهات را در آینده تکرار نکنند.

 

مرتباً ورزش کنید

زندگی موفق

در سی‌سالگی زمانی برای ورزش بگذارید. در آینده برای این موضوع سپاسگزار خودتان خواهید بود. در میانه‌ی دهه‌ی سی ماهیچه‌ها تراکم خود را ازدست‌داده و با کم شدن سوخت‌وساز بدن به وزنتان افزوده می‌شود. دلیل اهمیت ورزش این است.

 

بیشتر با والدین خود در تماس باشید

زندگی موفق

در سی‌سالگی شما بیشتر درگیر تشکیل خانواده، پیشرفت در کار و این‌گونه مسائل می‌شوید و فراموش می‌کنید که مرتباً با والدین خود در تماس باشید. به یاد داشته باشید آن‌ها از شما بزرگ‌ترند و برای همیشه زنده نخواهند بود. غفلت از آن‌ها غفلت از فرصت‌هایی است که در آینده حسرت آن را خواهید خورد.

 

عادات غذایی سالم داشته باشید

زندگی موفق

یکی از مواردی که مسئولیت زیادی برای شما دارد یک عادت غذایی سالم است. یک رژیم غذایی سالم و متناسب داشته باشید، غذاهایی بخورید که چربی اشباع‌شده‌ی کمی دارند و میوه و سبزیجات زیاد بخورید. از خوردن تنقلات و غذاهای فست فود تا حد ممکن خودداری کنید. سیگار نکشید و مصرف الکل را قطع کنید. سلامتی‌تان را وظیفه‌ی خود بدانید زیرا سلامتی ثروت شماست.

 

از زندگی لذت ببرید

زندگی موفق

اینکه تمام دهه‌ی سی‌سالگی را به دنبال پول باشید سبب می‌شود بداخلاق، بدبین و افسرده شوید. با همسر خود بیرون بروید، با کودکتان بازی کنید، با دوستان نزدیکتان به تفریحات دسته‌جمعی بروید و ... شما یک‌بار زندگی می‌کنید، چرا از آن لذت نبرید؟