5 ماده مغذی که شما را زیبا می کند


تاریخ ارسال :

۱۳ تير ۱۳۹۴

5 ماده مغذی که شما را زیبا می کند

بسیار عالی است که غذایی که برای سلامت بدن خوب است به ما ظاهر زیبایی نیز بدهد. در اینجا 5 مورد از غذاهای مقوی و زیبایی بخش آورده شده‌اند.


آواکادو

زیباتر شوید

این میوه‌ی سبز برای پوست عالی است، چه آن را بخورید و چه ماسک آن را روی صورت خود پخش‌کنید. آواکادو حاوی مقداری اسید چرب اشباع‌نشده، ویتامین C، ویتامین E و آنتی‌اکسیدان است – خصوصاً قدرت زیادی در تغذیه‌ی پوست دارد.

 

میوه

زیباتر شوید

بله آواکادو نیز جزء میوه‌هاست اما در اینجا منظور میوه‌هایی دیگر است. با توت‌فرنگی شروع می‌کنیم. توت‌های قرمز خوش‌طعم‌اند و دارای مقدار زیادی ویتامین C و ماده‌ای به نام اسید مالیک می‌باشند. این ماده به درخشان شدن دندان‌ها و از بین رفتن پلاک‌ها و لکه‌های دندانی کمک می‌کند. شاید تعجب کنید اما کشمش‌های شیرین و چسبناک نیز برای دندان‌های شما خوب هستند زیرا دارای مواد شیمیایی خاصی می‌باشند که رشد باکتری‌های دهان و دندان را آهسته می‌کند.

 

ماست

تغذیه و پوست

آن را بخورید و یک تا دو جعبه برای درست کردن ماسک صورت کنار بگذارید. ماست دارای اسیدلاکتیک است که برای پوست شما ضروری است زیرا پوست شما را لایه‌برداری کرده و دارای خواص ضد پیری است.

 

بادام

تغذیه و مو

بیوتین و ویتامین E که در بادام یافت می‌شود دلایل داشتن ناخن‌هایی عالی‌اند. بیوتین رشد سلول‌ها را ارتقا می‌دهد و ویتامین E برای خاصیت رطوبت رسانی و استحکام‌بخشی خود مشهور است.

 

سالمون

 

زیباتر شوید

یک ماهی چرب به رشد مو و ناخن‌های شما کمک می‌کند. ماهی سالمون دارای ترکیب جادویی پروتئین، ویتامین B-12، اسیدهای چرب امگا3 و امگا 6 است.