انسان های شاد چه عاداتی دارند؟


تاریخ ارسال :

۳ تير ۱۳۹۴

انسان های شاد چه عاداتی دارند؟

ما به برخی افراد شاد نگاه می‌کنیم و سعی می‌کنیم متوجه سبک زندگی آن‌ها را شویم. اما چه چیزی واقعاً این افراد را شاد می‌کند؟


ازآنجایی‌که این افراد متفاوت هستند عادات آن‌ها نیز با هم تناقضاتی دارد، اما این تنها سطح قضیه است. لزوماً این عادات شما را شاد نمی‌کنند شاید آن‌ها یک منبع الهام‌بخش عالی برای یک روز شاد باشند. اما علت اصلی شادی این افراد چیست؟

 

آن‌ها به خانواده‌ی خود اهمیت می‌دهند.

چگونه شاد باشیم

مردم اندونزی به یک اصل مشهور بسیار اعتقاددارند " ثروت همه‌چیز نیست" زندگی در محله‌های فقیرنشین، نداشتن آب آشامیدنی تمیز، مواجه با سونامی و مشکل زیادی جمعیت، اما آن‌ها با خانواده و دوستان خود شادند. گزارشی بیان می‌کند که عامل اصلی شادی مردم اندونزی خانواده است.

 

آن‌ها تلاش می‌کنند نیازهای اولیه‌ی خود را برآورده کنند.

چگونه شاد باشیم

در بسیاری از موارد، خصوصاً آن‌هایی که مرتبط با شرایط اقلیمی است، ما نمی‌توانیم تا حد زیادی محیط زندگی خود را تغییر دهیم اما به این معنی نیست که خود را از نیازهای اولیه محروم کنیم. مثلاً لذت خواب. دانشمندان می‌گویند کمبود خواب حقیقتاً مخرب شادی شماست و در مقابل خواب مناسب و کافی اثرات مثبت گسترده‌ای روی شما دارد.

 

آن‌ها به افراد دیگر کمک می‌کنند.

چگونه شاد باشیم

این کار ساده حقیقتاً برای شما مؤثر خواهد بود. شما در این دنیا تنها نیستید و شادی دیگران شما را نیز شاد می‌کند.

 

آن‌ها می‌توانند مخالفت کرده و نه بگویند.

چگونه شاد باشیم

گاهی شما در کمک به دیگران و کارهای داوطلبانه غرق می‌شوید، این حس بدی است. براثر کارهای داوطلبانه‌ی زیاد شما نیز ممکن است مانند یک کارگر دچار فرسودگی شغلی شوید. اگر همیشه به همه بله بگویید هیچ‌گاه موقعیت صحیح پذیرفتن چیزی را نخواهید فهمید و فرقی برای شما نخواهد کرد که چه چیزی را می‌پذیرید. جواب بله‌ی شما اقتدار خود را از دست خواهد داد.

 

آن‌ها برای آینده زندگی نمی‌کنند.

چگونه شاد باشیم

ما خیلی در آینده زندگی می‌کنیم. برای داشتن زندگی بهتر همه عجله می‌کنند، خیلی سخت کار می‌کنند و ازنظر روحی برای غلبه بر موانع آینده مبارزه می‌کنند. اما می‌توان بدون تضمینی برای آینده نیز در زمان حال خوب زندگی کرد.

 

آن‌ها برای خود رؤیایی دارند.

چگونه شاد باشیم

یکی دیگر از جنبه‌های شادی مردم شرق که در میان غربیان شهرت یافته است ایکیجای است یعنی " دلیلی که صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوید. ". و بیشتر مردم شاد اغلب دلیلی برای خود دارند. رؤیا چیزی درباره‌ی آینده است که می‌تواند در زمان حال نیز برای شما شادی بیافریند.

 

آن‌ها اجازه می دهند زندگی جریان خود را داشته باشد.

چگونه شاد باشیم

آن‌ها برای هر چیزی گریه نکرده و شکایت نمی‌کنند. استیون هاوکینگ اکتشافات علمی برجسته‌ای در این زمینه به انجام رسانده است. بعلاوه او در یافته‌های خود لغات شاد زیادی برای گفتن به جهان پیداکرده است.

 

آن‌ها می‌توانند صبر کنند

چگونه شاد باشیم

این افراد می‌توانند صبر کنند. آن‌ها تنها به دلیل اینکه همه ازدواج می‌کنند رابطه‌ای را به خود تحمیل نمی‌کنند. این صبر مانند انتظار برای رسیدن یک شاهزاده نیست. این انتظار به این معنی نیست که همیشه مجرد باشید بلکه گاهی باید منتظر شخصی بمانید که شایستگی او را دارید. انسان‌های شاد می‌توانند در مورد موضوعاتی مانند این  احساساتی باشند.