خواص لاغری چای سبز


تاریخ ارسال :

۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴

خواص لاغری چای سبز

برای کاهش وزن اغلب باید کمتر غذاخورده یا بیشتر ورزش کنید. باوجودی که هیچ جادویی برای کاهش وزن سریع وجود ندارد اما چای سبز در تسریع این فرآیند به شما کمک خواهد کرد.


چگونه چای سبز به شما کمک می‌کند تا از وزن خود بکاهید؟

 

بدن شما چربی کمتری نگه می‌دارد

خواص لاغری چای سبز

توانایی نگه‌داشتن چربی در بدن بستگی به‌اندازه و تعداد سلول‌های نگه‌دارنده‌ی چربی دارد. سلول‌های چای سبز نه‌تنها سلول‌های چربی را تکثیر نمی‌کنند بلکه ساختار آن‌ها مانع ساخت این سلول ها می‌شود. تحقیقات نشان داده اند افرادی که چای سبز مصرف می‌کنند دارای سلول‌های چربی کمتری هستند و در نتیجه بدن آن‌ها قابلیت کمتری در حفظ چربی دارد.

 

انرژی بیشتری مصرف می‌کنید

خواص لاغری چای سبز

میزان مصرف انرژی در زمان استراحت ( REE  ) مقداری کالری ای است که که شما در یک روز در حین استراحت می‌سوزانید. بخشی از این انرژی به شکل گرما سوخته می‌شود – زمانی که بدن شما تلاش می کند دمای خود را مطابق با محیط حفظ کند. چای سبز می تواند این فرآیند گرمازایی را افزایش داده و میزان انرژی مصرفی شما در زمان استراحت را زیاد کند.

 

کاهش وزن خود را حفظ کنید

خواص لاغری چای سبز

ممکن است پس از کم کردن چند کیلو با کم شدن سرعت کاهش وزن مواجه شوید. مقصر اصلی کم شدن میزان سوخت‌وساز بدن می‌باشد. چای سبز با افزایش میزان مصرف انرژی در زمان استراحت با کاهش نرخ سوخت‌وساز در حین کاهش وزن مبارزه کرده و شما را به کاهش وزن پایداری می‌رساند.

                                                             

چربی کمتری از مواد غذایی جذب می‌کنید

لاغری  با چای

چربی موجود در غذایی که ما مصرف می‌کنیم نمی تواند جذب بدن شود مگراینکه دو فرآیند زیر رخ دهد:

امولسیون سازی چربی‌ها توسط نمک‌های صفرا

هضم چربی‌ها توسط لیپاز ( یک نوع آنزیم )

چای سبز و مواد موجود در آن جذب چربی را کم می‌کنند.  در حقیقت قوی ترین و زیادترین فیتوکمیکال موجود در چای سبز catechin نام دارد که امولسیون سازی چربی‌ها را مسدود نموده و مانع آنزیم های شکمی و صفرا می‌شوند. بدین ترتیب چای سبز جذب چربی به روده را محدود کرده و در نتیجه میزان کالری جذب‌شده از غذاهای چرب را کم می‌کند.

 

بدن شما چربی کمتری تولید می کند

لاغری  با چای

غذایی که ما می‌خوریم از سه بخش اصلی تشکیل‌شده است: کربوهیدرات، چربی و پروتئین‌ها. زمانی که غذا هضم می‌شود این مولکول های پلیمری به ساختارهای کوچک‌تری شکسته می‌شوند تا جذب روده شوند. هر چیزی که زیاد‌تر از سوخت بدن در روز باشد به چربی تبدیل می‌شود. چای سبز فعالیت آنزیم هایی که مسئول تبدیل غذا به چربی هستند را کاهش می‌دهد، در نتیجه مانع ساخت و نگهداری چربی در بدن خواهد شد.