خواص کرفس برای کاهش وزن


تاریخ ارسال :

۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴

خواص کرفس برای کاهش وزن

اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید و همیشه با گرسنگی در مبارزه بوده ولی باز هم ناراضی هستید خوردن بیشتر کرفس را امتحان کنید.


کرفس با کاهش میزان کالری به شما کمک می‌کند. برای کاهش وزن باید کالری کمتری از میزان مصرف روزانه‌ی بدنتان دریافت کنید. کرفس دارای کالری بسیار کمی بوده و سرشار از آب و فیبر است که سبب می‌شود احساس سیری کنید. کرفس یک میان وعده‌ی عالی برای شما خواهد بود. همچنین می‌توانید آن را به سالاد خود اضافه نمایید.

 

کالری کم

کاهش وزن

درحالی‌که تلاش می‌کنید از وزن خود بکاهید ایده‌ی خوبی است که از غذاهای کم‌کالری و مغذی  در رژیم غذایی خود استفاده کنید، مانند میوه و سبزی‌ها. شما می‌توانید مقدار بیشتری از این مواد را بخورید، بدون اینکه کالری اضافه دریافت نمایید. برای مثال با مصرف یک پیمانه کرفس خام تنها 16 کالری دریافت می‌کنید، درحالی‌که خوردن یک پیمانه بیسکویت شور سبب دریافت 200 کالری خواهد شد. کرفس میان وعده‌ای عالی است تا شما کالری کمی دریافت کرده و احساس سیری کنید.

 

آب زیاد

کاهش وزن

خوردن کرفس به شما کمک می‌کند نیاز خود به نوشیدنی‌ها را رفع کنید زیرا 95 درصد کرفس از آب تشکیل‌شده است. آب بخشی ضروری در هر رژیم غذایی سالم است و خصوصاً در زمان کاهش وزن از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. حدود 80 درصد بدن از آب تشکیل‌شده است و مواد مغذی و مواد زائد برای ورود و خروج از بدن نیاز به یک تعادل مناسب درمیزان آب بدن دارند. حتی کمی کم‌آبی سبب می‌شود احساس خستگی کنید، این یعنی شما انگیزه‌ی کمتری دارید تا ورزش‌های سوزاننده‌ی کالری لازم برای کاهش وزن خود را انجام دهید. همچنین آب فضایی در شکم شما گرفته و سبب می‌شود در هنگام خوردن سریع‌تر احساس سیری کنید.

 

فیبر

کاهش وزن

در هر پیمانه از کرفس حدود 2 گرم فیبر وجود دارد. فیبر بخشی اساسی از یک رژیم غذایی کاهش وزن است زیرا دیرهضم بوده و  حجم سیستم گوارشی را می‌گیرد. زمانی که فیبر مصرف کرده‌اید شکم شما دیرتر خالی می‌شود، این یعنی پس از خوردن غذا تا مدت زیادی احساس سیری می‌کنید. سطح کلسترول، میزان قند خون و سلامت دستگاه گوارش نیز با خوردن فیبر بهبود می‌یابند.

 

ویتامین و مواد معدنی

خواص مصرف کرفس

دریافت میزان کافی ویتامین و مواد معدنی سبب می‌شود بدن عملکرد درستی داشته و سطح انرژی شما در حین کاهش وزن به بهترین میزان باقی بماند. کرفس شاید دارای مقدار زیاد ویتامین و مواد معدنی نباشد اما 10 درصد از نیاز روزانه‌ی بدن برای ویتامین A، فولات و پتاسیم را رفع می‌کند. همچنین شما میزان 40 درصد از ویتامین K قابل‌حل در چربی را دریافت می‌کنید که برای لخته شدن خون و تراکم استخوان لازم است.