7 حرکت ورزشی مفید برای بدن


تاریخ ارسال :

۸ ارديبهشت ۱۳۹۴

7 حرکت ورزشی مفید برای بدن

می‌خواهید وزن کم کنید اما دوست ندارید وسایل گران‌قیمت خریده و می‌خواهید در خانه ورزش کنید! چگونه می‌توانید به این موضوع تحقق بخشید؟


تمرین سرعت

 

این تمرین را با هر نوع ورزش با سرعت متفاوت می‌توان انجام داد. برای مثال اگر شما راه می‌روید سرعت تمرین خود را تغییر دهید. شما در حالت عادی حدود یک دقیقه راه می‌روید، سپس سرعت خود را کمی زیاد کرده و دوباره به‌سرعت عادی بازگردید. این کار را چند بار تکرار کنید.  

 

پیاده‌روی

 

پیاده‌روی یکی از بهترین تمرین‌ها برای آغاز هر برنامه‌ی ورزشی است. مردان و زنان می‌توانند از آن به‌عنوان یک تمرین مفید برای قلب و عروق و سوزاندن کالری استفاده کنند. یک ساعت پیاده‌روی با تمرین سرعت می‌تواند 500 کالری یا بیشتر بسوزاند. بنابراین با روزی یک ساعت پیاده‌روی در طی یک هفته 3500 کالری می‌سوزانید.  

 

اسکوات

 

این ورزش برای سوزاندن کالری عالی است زیرا از بیشترین گروه ماهیچه در بدن استفاده می‌کند. اسکوات ورزش‌هایی است که شامل ایستادن و نشستن است. روش صحیح انجام آن به این صورت است که صاف ایستاده، پاها را به عرض شانه بازکنید، دست‌ها را به سمت جلو صاف‌کرده و روی زانوها خم شوید، سپس با همین حالت نشسته و دوباره به وضعیت ایستاده بازگردید.

 

لانگ

 

لانگ نیز به‌اندازه‌ی تمرین اسکوات ماهیچه‌های بدن را درگیر می‌کند اما ماهیچه‌های بیشتری در پا را به کار گرفته و تعادل بدن را بهبود می‌بخشد. زانوی یک پا با زاویه‌ی نود درجه خم‌شده و یک‌قدم جلوتر از بدن قرار می‌گیرد. باید ستون فقرات خود را در وضعیت صاف نگه‌دارید. همزمان پای دیگر با زاویه‌ی نود به سمت عقب خم بوده و به زمین نزدیک می‌شود. وزن بدن روی انگشتان پا می‌افتد. سپس دوباره به وضعیت اول بازگشته و این روال را تکرار ‌کنید.  

 

شنا

رو به زمین قرارگرفته، دست‌ها را بیشتر از عرض شانه بازکنید. انگشتان پا را روی زمین قرار دهید. در ابتدا با گذاشتن زانوها روی زمین ورزش خود را آغاز کنید. بدن شما باید از شانه تا زانو و انگشتان پا خطی صاف باشد. آرنج‌هایتان را خم‌کنید تا بدنتان به سمت زمین بیاید. تازمانی که بدن زمین را لمس کند این کار را ادامه دهید. با هل دادن آرنج‌ها به وضعیت اولیه‌ی خود بازگردید. در طول ورزش تنه‌ی بدن باید صاف بماند.

 

دراز نشست

 

روی زمین یا قالیچه‌ای که لیز نیست دراز بکشید. دستانتان پشت سر شما قرار می‌گیرند ( هرگز سرتان را با دست یا بازوها بلند نکنید ) زانوهای شما خم‌شده و پاها روی زمین قرار می‌گیرند. برخی افراد نیز می‌گویند زانوها را خم‌کنید اما پاها با زمین تماسی نداشته باشند. ماهیچه‌های شکم را منقبض کرده و سپس با یک حرکت آرام در ابتدا سر خود را بلند کنید، سپس گردن، بعد شانه‌ها و درنهایت باقی بدن. دوباره دراز کشیده و این کار را تکرار کنید.

 

حرکات با وزنه

 

در ابتدا می‌توانید با نشستن روی یک نیمکت ورزش را شروع کنید اما این حرکت اغلب ایستاده انجام می‌شود. ایستاده و پاها را به عرض شانه بازکنید. زانوها را خم کرده و باسن را به سمت عقب می‌دهید. لگن را به سمت جلو آورده، ماهیچه‌های شکمی را منقبض کرده و پشتتان را صاف می‌کنید. دست‌ها را زیر شانه صاف نگه‌داشته و مشت کنید ( یا یک وزنه بگیرید ). سپس آرنجتان را خم‌کنید، به‌گونه‌ای که ساعد و بازو بالاآمده و نزدیک بدن قرار بگیرند. برای یک یا دو ثانیه در همین حالت بمانید، سپس دست‌های خم‌شده‌ی خود را به حالت قبلی بازگردانید.