4 روش برای از بین بردن لکه‌های ناشی از افزایش سن


تاریخ ارسال :

۲۶ فروردين ۱۳۹۴

4 روش برای از بین بردن لکه‌های ناشی از افزایش سن

با گذشت چندین سال لکه‌هایی روی پوست شما پیداشده‌اند که از دیدنشان حس بدی دارید؟ نگران نباشید. ما به شما روش‌هایی یاد می‌دهیم تا آن‌ها را از بین برده و یا کمرنگ کنید.


شاید خیلی دیر باشد که بخواهید این لکه‌ها را متوقف کنید اما می‌توانید آن‌ها را کم کنید.

یک چهره‌ی پر لک بازتابی از سال‌ها گذراندن تعطیلات در مقابل آفتاب و اشعه‌ی  spf است.  همه‌ی زمانی که در معرض اشعات uv  قرارگرفته‌اید سبب تولید سلول‌هایی با رنگ‌دانه‌ی تیره شده و یک گروه لکه‌ی قهوه‌ای روی پوست شما بر جا می‌گذارد.

جنبه‌ی خوب آن چیست؟ شما می‌توانید به‌طور همزمان این لکه‌ها را پنهان نموده و درمان کنید.

 

آن‌ها را با یک کرم پوشاننده‌ی خوب بپوشانید.

رفع لکه های پوستی

تن هلو سبب از بین رفتن لک‌های قهوه‌ای می‌شود. قبل از قرار دادن کرم پایه خود هر لکه را با یک کرم پوشاننده هلو بپوشانید. از یک برس آرایشی صاف برای آن استفاده نمایید، سپس با انگشتتان به‌آرامی روی آن بزنید تا ترکیب شود. روی آن کرم پایه‌ای‌تان را بزنید.

 

با یک کرم سفیدکننده لکه‌ها را درمان کنید

رفع لکه های پوستی

هیدروکینون تنها ماده‌ی تأییدشده‌ی FDA برای  سفید کردن رنگ‌دانه‌ها است. خوشبختانه شما می‌توانید در داروخانه محصولاتی با بیش از دو درصد از این ماده بیابید. با استفاده‌ی روزانه از این ماده اغلب چهار تا هشت ماه طول می‌کشد تا لکه‌ها بی‌رنگ شوند. گاهی تا یک سال نیز طول می‌کشد.

نکته: اطمینان یابید آن را تنها روی لکه‌های تیره بزنید و زمانی که لکه‌ها شروع به بی‌رنگ شدن کردند مصرف آن را قطع نمایید.

 

لایه‌برداری پوست

رفع لکه های پوستی

می‌خواهید کمی این فرآیند را سریع‌تر کنید؟ می‌توانید از پزشک متخصص پوست خود درباره‌ی لایه‌بردار OTC با اسید گلیکولیک و یا لایه‌برداری شیمیایی سبک  سؤال کنید – شما می‌توانید نتایج را سریع‌تر ببینید. فقط محافظت در برابر طیف گسترده اشعات نور خورشید را متوقف نکنید. اشعات UV سبب تغییر محصولات استفاده شدن برای لکه‌های تیره روی پوست شده و خواص هیدروکینون را بی‌اثر می‌کنند.

 

یک درمان همه‌جانبه را فراموش نکنید

محصولات رفع لکه‌های تیره‌ی پوست دارای چندین مرحله‌ی مختلف هستند و هرچه در مراحل بیشتری وارد شوید بهتر است. برای بالا بردن سرعت یک روشن‌کننده‌ی پوست فاقد هیدروکینون به صورت خود بزنید. اگر بخواهید یک درمان بدون مواد شیمیایی را امتحان کنید این روشن‌کننده‌ها برای شما نتیجه خواهند داشت. مواد سازنده‌ای که باید به دنبال آن باشید: سویا، ویتامین سی، کوژیک اسید، آربوتین، چای سبز و اسید گلیکولیک یا سالیسیلیک.

 

روش‌های پرطرفدار را نیز در نظر بگیرید

رفع لکه های پوستی

اگر می‌خواهید پول بیشتری هزینه کنید، لیزر نزد دکتر یا درمان با تابش شدید نور ( IPL ) نسبت به کرم نتایج سریع‌تری برای شما خواهند داشت. برای مثال با لیزر توسط Nd:YAG  ( یک کریستال که برای لیزر استفاده می‌شود ) تنها چند ثانیه زمان می‌برد تا لکه‌های تیره‌ی روی پوست محو شوند. ( شاید روی پوست کمی خراش بردارد اما در طول چند روز باید از بین برود )

برای تکه‌های رنگی بزرگ‌تر، متخصصین پوست لیزرهای جدید کوچک‌تر ( farxel ) را جایگزین روش قبل (IPL ) کرده‌اند. هر دو این روش‌ها سبب کمی تغییر رنگ تن پوست و چین‌وچروک کمتر می‌شود – اما لیزر گرمای بیشتری داده و برخلاف شش مرحله شفاف‌سازی IPL، لیزر دارای سه یا چهار مرحله است. لیزر farxel سبب قرمزی پوست برای چند روز می‌شود.