پندهای جاودان برای موفقیت در دانشگاه


تاریخ ارسال :

۱۴ اسفند ۱۳۹۳

پندهای جاودان برای موفقیت در دانشگاه

در این مقاله، پندهای جاودان افراد بزرگ برداشته و توضیح مختصری در مورد آن‌ها داده‌شده است. این نقل‌قول‌ها را خودتان تفسیر کنید، قاعدتاً تفسیر شما از آن‌ها، به‌اندازه تفسیر ما باارزش و مهم خواهد بود.

 


زمانی که دانشگاه رفتن فردی قطعی می‌شود، همه افراد شروع به نصیحت و دادن پند و اندرز به وی می‌کنند. دوستان، اعضای خانواده، و اعضای انجمن‌های مختلف، روش‌های مختلفی برای گذراندن سال اول دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهند که ممکن است این وضعیت برای شما کمی سردرگم کننده شود.

 

بااین‌حال، بااین‌همه پند و اندرز، این سؤال در ذهن شما ایجاد می‌شود که:

نصیحتی که ذهن‌های بزرگ تاریخ برای گذراندن سال اولیه دانشگاه ممکن است به من بکنند چیست؟

قاعدتاً این چیزی نیست که ما بتوانیم از آن مطمئن باشیم. بااین‌وجود، خرد جاویدان آن‌ها، در مورد سال اول دانشگاه هم قابل‌استفاده و هم معنادار است.

 

"در همه‌چیز میانه‌روی داشته باشید، ازجمله در میانه‌روی"

اسکار وایلد

موفقیت در دانشگاه

دوران دانشگاه، یک دوران هیجان‌انگیز و سرشار از تجربیات جدید است. بااین‌حال، باوجوداینکه شما از والدین خود دور هستید و می‌توانید هر کاری که دوست دارید را انجام بدهید، این دلیل نمی‌شود که حتماً همین کار را بکنید.

میانه‌روی در همه بخش‌های زندگی دانشجویی مهم است: یعنی نه مطالعه بیش‌ازحد، و نه تفریح بیش‌ازحد. زمانی که در هنر میانه‌روی به مهارت رسیدید، هم در دانشگاه‌ و هم در زندگی بسیار موفق‌تر خواهید بود.

 

"تنها خرد واقعی، این است که بدانید هیچ‌چیز نمی‌دانید"

سقراط

دانشگاهِ خود را با یک ذهن باز شروع کرده و برای یادگرفتن بهترین راهکار ممکن آماده‌باشید. با افزایش سن، شما متوجه خواهید شد که خودخواهی و غرور نمی‌تواند خیلی شما را پیش ببرد. در عوض، افرادی که تشنه تجربیات جدید هستند خیلی بیشتر پیشرفت خواهند کرد.

 

"زنهار از افكندن كار امروز به فردا؛ زيرا این دريايى است كه مردمان در آن غرق می‌شوند . "

امام محمدباقر

موفقیت در دانشگاه

مدیریت زمان، یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که می‌توانید در طی دوران دانشجویی خود به دست آورید.

به دست آوردن این مهارت کار ساده‌ای نیست، اما چیزی است که در سراسر زندگی از آن استفاده خواهید کرد.

به انجام رساندن کارها، به انجام رساندن سریع کارها، و به انجام رساندن به‌موقع کارها، مهارت‌های بسیار باارزشی برای همه افراد هستند.

 

"اینکه با هم دوست شوید کاری سریع است، ولی خودِ دوستی یک میوه دیررس است"

ارسطو

موفقیت در دانشگاه

پیدا کردن دوست‌های جدید در دانشگاه، یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. نسبت به دیگران پذیرا بوده و تا جایی که می‌توانید رفتار دوستانه داشته باشید، این باعث می‌شود که دوستی‌ها به‌طور طبیعی شکل بگیرند.

یادگرفتن اینکه نمی‌توان به‌اجبار با کسی دوست شد، درواقع می‌تواند جایگاه درست شما را به شما نشان بدهد.

 

"هر ابلهی می‌تواند بداند. نکته کار در فهمیدن است."

آلبرت انیشتین

موفقیت در دانشگاه

همیشه در زمان مطالعه به خاطر داشته باشید که فهمیدن مفاهیم، خیلی از به خاطر سپردن آن‌ها مهم‌تر است.

وفق پیدا کردن با این مورد برای بسیاری از دانشجویان کار مشکلی است، به همین دلیل نمرات آن‌ها افت می‌کند.

(البته درهرصورت لازم است که شما خیلی از موارد را حفظ کنید، ولی مهم است که علاوه بر حفظ کردن، به‌خوبی آن‌ها را یاد نیز بگیرید.)

 

"همه موفقیت‌های بزرگ به زمان نیاز دارند"

مایا آنجلو

موفقیت در دانشگاه

عادت کردن به زندگی دانشگاهی، یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد، ولی شما درنهایت روش آن را یاد خواهید گرفت، و محیط دانشگاه برای شما تبدیل به خانه دومتان خواهد شد.

همچنین گذراندن دوران دانشگاه و به دست آوردن مدرک نیز برای خیلی از افراد کند و آهسته به نظر خواهد رسید. بااین‌حال، زمانی که آن را به پایان رساندید و زندگی خود را پیش گرفتید، هر وقت که به گذشته و آن دوران فکر می‌کنید حسرت خورده و غبطه آن دوران را خواهید خورد.  پس تا جایی که می‌توانید از آن به‌خوبی استفاده کنید.

 

"اگر آزادی شامل آزادی اشتباه کردن نباشد، ارزش داشتن را ندارد."

م گاندی

شما مرتکب اشتباه خواهید شد – و این اشکالی ندارد. بااین‌حال تمام تلاش خودتان را به کار بگیرید تا از آن‌ها درس گرفته و پیشرفت کنید. دانستن اینکه انسان جایزالخطا است، باعث می‌شود که مقابله با اشتباهات راحت‌تر باشد.