5 اشتباه بزرگ در هنگام کشیدن خط چشم


تاریخ ارسال :

۱۲ اسفند ۱۳۹۳

5 اشتباه بزرگ در هنگام کشیدن خط چشم

شاید کشیدن خط چشم دشوارترین بخش از آرایش باشد، اما بخشی است که بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کند. در این مقاله 5 اشتباه بزرگ که در کشیدن خط چشم مرتکب می‌شوید را مرور می‌کنیم.

 


1. افراط درکشیدن خط چشم بر روی پلک پایینی

اشتباهات کشیدن خط چشم

کشیدن خیلی زیاد خط چشم روی پلک پایین – خصوصاً با یک رنگ خیلی تیره – ممکن است باعث شود چشم‌های شما کوچک‌تر به نظر برسند. بعلاوه احتمال ایجاد لکه و سیاه شدن در زیر چشم شما بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید پلک پایینی شما بیشتر مشخص باشد از یک مداد روشن استفاده کنید، و یا حتی برای داشتن ظاهری لطیف‌تر از سایه‌ی چشم قهوه‌ای روشن یا خاکستری مایل به قهوه‌ای استفاده نمایید.

 

2. کشیدن خط چشم به شکل نامرتب و ناصاف

کشیدن خط چشم

خیلی خسته‌کننده است که خط چشم پلک بالای خود را بارها و بارها پاک‌کنید تا درنهایت درست شود. برای صاف بودن خط چشم، از کشیدن گوشه‌های خارجی چشم خودداری کنید. این کار سبب می‌شود پوست چروک بخورد و درنتیجه خط چشم شما صاف نشود. در هنگام کشیدن خط چشم، چانه‌ی خود را به سمت بالا بگیرید ولی نگاه شما رو به پایین باشد، در این حالت پلک‌های شما نیمه بسته هستند اما هنوز هم می‌توانید آن‌ها را ببینید. اگر از خط چشم‌های ژله‌ای استفاده می‌کنید، از یک برس مایل استفاده کنید تا خط چشم شما صاف‌تر باشد. شما همچنین می‌توانید از یک مداد رنگ روشن استفاده کنید تا ابتدا با آن‌یک خط راهنما برای خود بکشید.

 

3. محدود کردن خود به استفاده از رنگ مشکی و قهوه‌ای

کشیدن خط چشم

کمی خط چشم‌سفید یا بی‌رنگ روی پلک پایینی شما می‌تواند اثر خارق‌العاده‌ای داشته باشد تا شما را سرحال‌تر و با طراوت‌تر نشان دهد. به‌آرامی زیر چشم خود را کشیده و خط را بین مژه‌های پایینی و  دیواره‌ی داخلی چشم بکشید.

 

4. عدم آگاهی از تفاوت میان خط چشم مدادی، ژله‌ای و مایع

کشیدن خط چشم

اگر عجله دارید خط چشم‌های مدادی بهترین گزینه هستند. کشیدن آن‌ها سریع‌تر بوده و در برابر مالیده شدن مقاوم هستند. خط چشم‌های ژله‌ای به شما ظاهر فریبنده‌تری می‌دهند، ضد آب هستند و به شما کنترل بیشتری روی ضخامت خط می‌دهند. خط چشم‌های مایع نوع پیشرفته‌ی خط چشم هستند. آن‌ها دقت و ظرافت بیشتری دارند، اما برای کشیدن آن‌ها واقعاً لازم است دست شما ثابت باشد. اگر شما یک فرد مبتدی هستید که قصد دارید خط چشم‌گربه‌ای یا دنباله‌دار بکشید، از خط چشم‌های ژله‌ای به‌جای مایع استفاده نمایید. خط چشم مایع یک محصول قوی است که خطی پررنگ، نرم و آبکی برای شما ایجاد می‌کند. رنگ قوی آن خط مژه‌ها را به‌طور مشخص نمایان می‌کند و با کنترل میزان ضخامت خط می‌توانید هر بار ظاهر متفاوتی برای خود درست کنید.

    

5. محو نکردن خط چشم

کشیدن خط چشم

در اینجا روش این کار آورده شده است: خط چشم خود را با مداد و یا یک برس کوچک بکشید. سپس با یک سایه‌ی پودری هماهنگ روی خط ایجادشده بکشید. برای ماندگاری بیشتر خط چشم، برس سایه‌ی خود را ابتدا باکمی قطره‌ی چشم خیس کنید.