9 درسی که در کلاس‌های کسب‌وکار یاد نمی‌گیرید


تاریخ ارسال :

۳ اسفند ۱۳۹۳

9 درسی که در کلاس‌های کسب‌وکار یاد نمی‌گیرید

درحالی‌که مدارس و کلاس‌های کسب‌وکار به شما مدرک و گواهینامه می‌دهند، چیزی که در دنیای واقعی اهمیت دارد گرفتن نتیجه است. اما در حقیقت چه چیزی به کارتان می آید؟


به‌محض اینکه فرآیند مصاحبه شغلی به پایان می‌رسد، دیگر کسی اهمیت نمی‌دهد که شما چه مدرکی از هاروارد، استنفورد، و یا هر دانشگاه معتبر دیگری کسب کرده‌اید. تنها چیزی که برای آن‌ها مهم است این است که شما کار را به پایان برسانید. به همین دلیل یکسری از درس‌هایی که در دنیای واقعی به کارتان می‌آید در ادامه آورده شده است:

 

1. روش حفظ یک شغل این است که بدانید موفقیت چه شکلی دارد. خود را برای رسیدن به هدف‌های سخت ولی رسیدنی متعهد کنید، سپس نتیجه بیشتر و بهتری از دیگران ارائه کنید.

 

کسب و کار موفق

2. هر روز رأی مثبت گروه را به دست آورید. در فوتبال و در دنیای واقعی، زمانی که شما برای حل مشکلات امروز تلاش می‌کنید، هیچ‌کس موفقیت‌های گذشته شما را برای امروز در نظر نمی‌گیرد. چیزی که برای افراد مهم است این است که شما چگونه کارهای سخت امروز را به پایان رسانید.

 

کسب و کار موفق

3. طرز فکری که نشان‌دهنده شایسته‌سالاری است داشته باشید. این برخلاف روحیه نشان دادن استحقاق برای یک کار است. هرچقدر هم که شما به تحصیلات خود افتخار کنید، داشتن یک گواهی‌نامه و مدرک به این معنی نیست که می‌توانید با دیده حقارت به دیگران نگاه کنید. مردم این روحیه را درک می‌کنند و آن را دوست ندارند. و باوجوداینکه یک دانشگاه خوب می‌تواند فرصت‌های خوبی در اختیار شما قرار بدهد، استفاده مناسب از این فرصت‌ها تنها با انجام درست کارها ممکن است.

 

4. برای نشان دادن روش مقابله خودتان با مشکلات و سختی‌ها آماده‌باشید. یکی از مواردی که برای کارفرمایان نمونه از اهمیت زیادی برخوردار است، روش برخورد کارمندان با چالش‌ها و مشکلات است. بنابراین سعی کنید در این وضعیت یک روحیه واقع‌بین و مثبت اندیش داشته و راهی برای حل مشکل پیدا کنید.

 

کسب و کار موفق

5. چشمان خود را برای مشاهده کمال در همه‌جا باز کنید. شما متوجه خواهید شد که کمال معمولاً در جاهایی خود را نشان می‌دهد که اصلاً انتظارش را نداشتید.

 

کسب و کار موفق

6. شبکه خود را تقویت کنید. این یکی از مهم‌ترین دارایی‌های هر صاحب مدرکی است. بر روی آن کار کنید.

 

کسب و کار موفق

7. بدانید که شما در مرکز دنیا نیستید. برنامه‌های MBA چالش خیلی زیادی بین افراد و شرکت‌ها برمی‌انگیزد و یک رقابت شدید برای رسیدن به رتبه‌های بالا ایجاد می‌کند. ولی یک رویکرد فرد محور در یک محیط کاری مناسب نیست، زیرا در یک محیط کاری داشتن روحیه "شرکت اول" مناسب‌تر از "من اول" است.

 

8. یک برنامه جدید یاد بگیرید. خود را پایبند چیزی که در کلاس‌ها و دانشگاه‌ها یاد گرفته‌اید نکنید. پروژه‌های مهم‌تری که ممکن است جایگاه‌های مدیریت اجرایی و یا هیئت‌مدیره را به روی شما باز کند انجام دهید. به روش برخورد افراد در این جلسه‌ها دقت کرده و رفتار خود را بر اساس آن اصلاح کنید.

 

کسب و کار موفق

9. به افراد کمک کرده و آن‌ها را در مسیرشان پیش‌برانید. از هر مدرک و تخصصی که دارید به‌خوبی استفاده کرده و علاوه بر کمک به خود، دست دیگران را نیز گرفته و به آن‌ها یاری برسانید.

 

کسب و کار موفق