روش استفاده از عطر


تاریخ ارسال :

۲ اسفند ۱۳۹۳

روش استفاده از عطر

در این مقاله یاد می‌گیرید برای لذت بردن از رایحه‌ای ماندگار بهتر است به چه نقاطی از بدن خود عطر بزنید.


فردی را تصور کنید که آن‌قدر عطر زده که وقتی مردم در خیابان از کنار او رد می‌شوند مجبور می‌شوند چند لحظه بایستند و قبل از ادامه‌ی مسیر چند نفس عمیق بکشند. کاملاً مشخص است که او نمی‌دانسته چگونه به‌درستی از عطر خود استفاده کند. اما نگران نباشید، می‌توانید طوری عطر بزنید که اطرافیان خود را مجبور به استفاده از ماسک نکنید.

 

در اینجا چند نکته‌ی اساسی آورده شده است که باید در زمان استفاده از عطر به آن‌ها توجه کنید:

• عطر شما از هر نوعی که باشد، جامد، اسپری، یا لوسیون، فراموش نکنید که قبل از پوشیدن لباس یا انداختن جواهرت و زیورآلات از آن استفاده کنید. برخی از عطرها و ادکلن‌ها لکه‌های دائمی بر روی پارچه، فلز و یا مروارید به‌جای می‌گذارند.

 

روش استفاده از عطر

• عطر را با ملایمت روی نقاط نبض‌دار بدن بزنید: مثل مچ دست، پایین گلو، پشت نرمه‌ی گوش، خمیدگی داخل آرنج و بین سینه‌ها.

 

روش استفاده از عطر

• پس از عطر زدن، مچ دست‌های خود را روی‌هم نمالید. این کار رایحه‌ی عطر را از بین می‌برد.

 

روش استفاده از عطر

• همه‌ی ما می‌دانیم حرارت بدن افزایش پیدا می‌کند، بنابراین عطر را پشت زانوهای خود بزنید تا تأثیری ماندگار داشته باشد.

 

• تنها در صورتی‌ از عطر بر روی موهای خود استفاده کنید که تازه موهای خود را شسته‌ باشید. در غیر این صورت، روغن طبیعی موها رایحه‌ی عطر را تغییر می‌دهد. برای افزودن عطر به گیسوان خود، یک یا دو بار با فاصله‌ی حداقل 20 سانتی‌متر از موها روی آن اسپری کنید. همچنین می‌توانید مقداری عطر روی دست‌های خود اسپری کنید و سپس آن را در میان موهای خود پراکنده کنید. هرگز عطر را به شانه یا برس موی خود اسپری نکنید. این کار باعث می‌شود رایحه‌ی عطر روی آن‌ها بماند و روی هر رایحه‌ی دیگری که به موهای خود اسپری می‌کنید تأثیر بگذارد.

 

ماندگار کردن رایحه عطر

• اگر پوستی روشن یا خشک دارید، رایحه‌ی عطر شما سریع‌تر از افرادی که پوست چرب یا تیره‌تر دارند از بین می‌رود. این بدین معناست که شاید شما نیاز داشته باشید برای تجدید عطر خود در زمان ناهار یک یا دو بار رایحه‌ی موردعلاقه‌ی خود را اسپری کنید.

 

• گهگاه عطری که استفاده می‌کنید را تغییر دهید. از نظر پزشکی ثابت‌شده است که رایحه‌ی عطرها اثری عمیق روی احساسات و طرز فکر ما دارند. خود را از امتحان کردن عطرهای جدید و متنوع هر سه یا چهار ماه یک‌بار و یا همراه با تغییر فصل‌ منع نکنید.

 

ماندگار کردن رایحه عطر

• برای حفظ رایحه‌ی عطرها به همان خوبی روز اولی که آن‌ها را خریده‌اید، آن‌ها را در یک محفظه‌ی پلاستیکی محفوظ از هوا گذاشته و در بین دفعات مصرف در یخچال نگهداری کنید. با این کار شما باعث کند شدن فرآیند اکسیداسیون، فرآیندی که رایحه‌ی عطر را از بین می‌برد، می‌شوید. این عمل خصوصاً زمانی که هوا گرم، آفتابی و یا شرجی است مفید است.