9 تصمیمی که باید همین حالا برای زیبایی خود بگیرید


تاریخ ارسال :

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

9 تصمیمی که باید همین حالا برای زیبایی خود بگیرید

دیگر وقت آن رسیده که روال همیشگی خود را تغییر دهید. توصیه‌های زیربه شما کمک می‌کنند تا زیبایی خود را بیش‌ازپیش حفظ کنید.


1. بیشتر بخوابید.

رازهای زیبایی

هیچ جیز بدتر از شنیدن این جمله از یک دوست نیست که به شما بگوید «وای، چقدر خسته به نظر می‌رسی». خوشبختانه خواب می‌تواند به شما کمک کند. وقتی می‌خوابید، پوست شما در حالت ترمیم قرار می‌گیرد، یعنی سلول‌های جدید رشد کرده و جایگزین سلول‌های قدیمی‌تر می‌شوند.

فایده‌ی دیگر خواب: استراحت کافی برای شرایط روحی شما نیز خوب است. شما احساس شادابی بیشتری کرده و سرحال‌تر به نظر می‌رسید.

 

2. با صورت خود مهربان‌تر باشید.

رازهای زیبایی

برای یک‌بار کندن پوست خود را متوقف کنید. این کار نه‌تنها پوست شما را تحریک می‌کند، بلکه سبب ایجاد جای زخم می‌شود. همچنین باید با استفاده‌ از مرطوب‌کننده روزانه و شبانه چندین بار در هفته صورت خود را لایه‌برداری کنید. فراموش نکنید که اگر مشکل جدی دارید نزد پزشک متخصص پوست بروید.

 

3. به پوست خود رسیدگی کنید.

رازهای زیبایی

اگر آن خال کوچک‌تر نمی‌شود و یا آن تکه‌ی خشک از بین نمی‌رود، شاید زمان آن رسیده است که نزد پزشک بروید. یک پزشک متخصص پوست علاوه بر آنکه می‌تواند به هر یک از مشکلات پوستی جدی شما رسیدگی کند، به یکدست کردن رنگ پوست، درمان آکنه و زخم‌های ناشی از آن نیز کمک کرده، و به شما کمک می‌کند تا جلوی چین‌وچروک‌های صورت خود را بگیرید.

 

4. کرم پودری پیدا کنید که با پوست شما هماهنگ باشد.

رازهای زیبایی

یک روش عالی برای پیدا کردن درجه‌ی رنگی مناسب برای پوست این است که کمی از آن رنگ را در امتداد قسمت زیرین فک یا بر روی دست خود بمالید. اگر بلافاصله با آن ترکیب شد یعنی هماهنگ است. اما اگر این‌طور به نظر می‌رسید که شما آرایش‌کرده‌اید، چیز دیگری را امتحان کنید.

 

5. استفاده از یک مرطوب‌کننده حاوی Spf را فراموش نکنید.

رازهای زیبایی

هرچقدر هم بگوییم کافی نیست. شما باید در تمام طول سال از پوست خود در مقابل آفتاب محافظت کنید. راحت‌ترین روش برای افزودن ضد آفتاب به برنامه عادی زیبایی شما استفاده از یک مرطوب‌کننده‌ی روزانه با Spf افزوده است.

 

6. از رژلب‌های پررنگ استفاده کنید.

رازهای زیبایی

 

می‌توانید هر آرایش زیبا و جذابی که دیده‌اید اما قبلاً می‌ترسیدید از آن‌ استفاده کنید را امتحان کنید. در حال حاضر مرتباً از رژلب‌های روشن استفاده می‌کنید؟ کمی رنگ نیز به چشم‌های خود بیفزایید. بهتر است وقتی از رژلب قرمز استفاده می‌کنید، کمی رنگ نیز برای چشم‌های خود استفاده کنید. کارشناسان استفاده از رنگ یاسی را برای سایه‌ی چشم توصیه می‌کنند.

 

7. موبایل خود را تمیز نگه‌دارید.

رازهای زیبایی

موبایل شما کاملاً آلوده است و تمامی جرم‌های حاصل از کشیدن دست روی آن و تایپ کردن درنهایت به‌صورت شما منتقل می‌شوند. بنابراین چند بار در روز ده ثانیه  زمان گذاشته و با یک دستمال ضد باکتری آن را تمیز کنید. و یا حتی کار بهتری انجام دهید. با اسپیکر گوشی صحبت کنید.

 

8. شستن هرروزه موهای خود را متوقف کنید.

رازهای زیبایی

کم کردن شستشوی موها به دو دلیل بهتر است: هرچه کمتر به موهای خود شامپو بزنید کمتر روغن‌های طبیعی موها را از بین می‌برید. شما به این روغن‌ها نیاز دارید تا مانع خشک شدن انتهای موهای خود شوید. همچنین کم کردن شستشو به‌طور کلی تولید روغن را تثبیت می‌کند. شستن زیاد مو می‌تواند سبب شود پوست سر شما چربی زیادی تولید کند. یک نکته‌ی دیگر: اگر ترک کردن عادت روزانه‌ی استفاده از شامپو برای شما سخت است حتماً به موهای خود نرم‌کننده بزنید. در این حالت موهای شما هم تمیز هستند و هم رطوبت کافی دارند.

 

9. کشوی لوازم‌آرایش خود را تمیز کنید.

رازهای زیبایی

کارشناسان و متخصصان زیبایی به افراد توصیه می‌کنند هرچند ماه یک‌بار لوازم آرایشی خود را بررسی کنند و یا دور بریزند. آن‌ها هشدار می‌دهند که استفاده از محصولات تاریخ گذشته و برس‌های کثیف می‌تواند سبب جوش و خرابی پوست شود. بنابراین اگر یک سال است که از یک ریمل استفاده می‌کنید، دیگر زمان آن رسیده که آن را دور بیندازید. (به‌طور متوسط یک ریمل تنها برای حدود 6 ماه کارایی دارد)