درست قبل از یک برنامه ورزشی، چقدر غذا باید بخورید؟


تاریخ ارسال :

۵ بهمن ۱۳۹۳

درست قبل از یک برنامه ورزشی، چقدر غذا باید بخورید؟

تغذیه قبل از تمرین ورزشی، تأثیر زیادی بر کیفیت عملکرد شما دارد. پس درست قبل از یک تمرین ورزشی، چقدر غذا باید مصرف کنیم؟


در مورد این مسئله تعداد زیادی از نظرات متناقض وجود دارد، بنابراین بهتر است چندین ایده متفاوت را مدنظر قرار بدهید. در اینصورت شما می‌توانید واکنش بدن خود به رژیم‌های غذایی پیش از ورزش را درک کنید. همه افراد به یک صورت به وعده‌های غذایی پیش از تمرینات ورزشی واکنش نشان نمی‌دهند. ولی بهتر است کلیت یکسری از ایده‌ها را با هم بررسی کنیم:  

 

آیا هیچ‌کس به شکم‌درد مبتلا شده است؟

میزان تغذیه قبل از ورزش کردن

درصورتی‌که شما قبل از یک تمرین ورزشی، مقدار زیادی غذا مصرف کنید، درد شکم توجیه‌پذیر خواهد بود.

زمانی که معده شما در حال گوارش غذا است، درصورتی‌که آن را خیلی تکان بدهید، ممکن است به گرفتگی، نفخ، و تهوع شدید مبتلا شوید. پس درصورتی‌که غذا مصرف می‌کنید، لازم است که حداقل 2 ساعت برای هضم آن زمان در نظر گرفته و سپس در صورت تمایل ورزش کنید.  

 

در حال خالی بودن شکم خود چربی بسوزانید

میزان تغذیه قبل از ورزش کردن

انستیتوی ورزش استرالیا، یک مرجع بزرگ در زمینه تغذیه و عملکرد ورزشی است. آن‌ها از این ایده که تمرین ورزشی در زمان خالی بودن معده، به سوختن چربی بیشتر در بدن کمک می‌کند حمایت می‌کنند.

دلیل این مسئله این است که زمانی که مقدار گلیکوژن در بدن کم می‌شود، بدن سراغ منبع دوم عالی برای انرژی می‌رود که همان چربی است. پس درصورتی‌که به دنبال سوزاندن چربی بدن خود هستید، دویدن در صبحگاه فکر خوبی است، زیرا بدن شما در تمام طول شب غذایی دریافت نکرده است.

تنها مشکل ورزش کردن در زمان روزه داشتن و غذا نخوردن، این است که ممکن است افراد در زمان تمرینات ورزشی سنگین، درصورتی‌که چیزی در شکم خود نداشته باشند، دچار سرگیجه و سستی بدنی شوند.

 

نکته کار در مصرف غذاهای سرپایی و کوچک است.

میزان تغذیه قبل از ورزش کردن

اگر برای دریافت انرژی به چیزی نیاز دارید، باید با بدن خود آشنا بوده و مقاومت معده خودتان را بشناسید.

راحت‌ترین روشی که پیش روی شما قرار دارد، مصرف یک وعده‌غذای خیلی کوچک، به فاصله یک ساعت قبل از تمرین ورزشی است. یک‌تکه میوه همانند موز، یک گزینه عالی در این مورد خواهد بود.

 

واکنش بدن خودتان به وعده غذایی پیش از تمرین ورزشی را درک کنید تا بتوانید در موردنیاز خودتان به یک وعده غذایی کوچک، و تا توانایی تحمل خالی بودن معده در زمان تمرین ورزشی را تصمیم‌گیری کنید.