6 اشتباه بزرگ در هنگام اتو کردن لباس‌ها


تاریخ ارسال :

۴ بهمن ۱۳۹۳

6 اشتباه بزرگ در هنگام اتو کردن لباس‌ها

در این مقاله شما را با 6 اشتباه بزرگ که ممکن است در هنگام اتو زدن مرتکب شوید آشنا می‌کنیم. با جلوگیری از این اشتباهات شما یاد می‌گیرید چگونه اتو بزنید که لباس‌های موردعلاقه خود و یا اتو را خراب نکنید.

 


1. اتو کردن لباس‌هایی که بسیار خشک هستند

از بین بردن چین‌وچروک از روی لباس‌هایی که کمی مرطوب هستند راحت‌تر است. اگر شرایط مناسب نیست تا پس از درآوردن لباس‌ها از خشک‌کن آن‌ها را اتو کنید از قابلیت اسپری اتوی خود استفاده کنید تا قبل از اتو کردن هر ناحیه آن را نرم و مرطوب کنید. چین‌وچروک‌های بسیار شدید را با فشار بخار از بین ببرید.

 

2. اتو کردن لباس‌های ظریف در آخر کار

شما می‌توانید با اتو زدن لباس‌های ظریف‌تر در ابتدای کار و زمانی که تنظیمات اتو روی درجه‌ حرارت کمتر است فرآیند اتوکشی را راحت‌تر کرده و از ایجاد لکه روی لباس جلوگیری نمایید. سپس در آخر لباس‌های کتان و نخی را اتو بزنید.

 

3. افزایش حرارت

نکات اتو کردن لباس‌ها

اگر لباس شما از مواد ترکیبی ساخته‌شده است دمای اتو را برای پارچه‌های ظریف‌تر تنظیم کنید. این کار به حفظ لباس شما کمک می‌کند.

 

4. استفاده نکردن از آب شیر

برای اتوهای امروزی بهتر از اتوهای قدیمی می‌توان از آب شیر استفاده کرد. جز مواردی که آب منطقه‌ی شما خیلی سخت است دلیلی وجود ندارد تا از آب مقطر استفاده کنید. برای مناطقی که آب شیر در آنجا بسیار سخت است، آب شیر را به نسبت پنجاه‌پنجاه با آب مقطر ترکیب کنید.

 

5. تمیز نکردن اتو

نکات اتو کردن لباس‌ها

باید گهگاه صفحه فلزی اتو (محلی که درواقع با استفاده از آن اتو می‌زنید) را تمیز کنید، خصوصاً اگر از نشاسته چسبناک و کثیف شود. یک ماده تمیزکننده اتو را امتحان کنید. با این کار از شر باقی‌مانده‌ی مواد روی سطح خارجی صفحه فلزی خلاص می‌شوید، بدون اینکه به مکانیسم داخلی اتو آسیبی برسانید. بدین‌صورت که کمی از خمیر تمیزکننده را با یک حوله‌ی قدیمی روی سطح آن بزنید، سپس آن را دستمال بکشید تا تمیز شود.

 

6. جمع‌کردن اتو با آب داخل آن

نکات اتو کردن لباس‌ها

همیشه قبل از جمع‌کردن اتو آب داخل مخزن آن را خالی کنید، خصوصاً اگر آن را بر روی صفحه‌ی فلزیش قرار می‌دهید. این کار از آسیب آب باقی‌مانده به بخش‌های داخلی اتو، نشت کردن و چکه کردن آب و همچنین از بین بردن رنگ صفحه‌ی فلزی جلوگیری می‌کند.