ویژگی‌های مشترک موفق‌ترین سازمان‌ها و شرکت‌ها


تاریخ ارسال :

۱۶ دي ۱۳۹۳

ویژگی‌های مشترک موفق‌ترین سازمان‌ها و شرکت‌ها

شرکت‌های مختلف ظاهراً با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از آن‌ها ابزارآلات ماشینی می‌سازند، برخی دیگر نرم‌افزار تولید می‌کنند... ولی این تفاوت‌ها ظاهری هستند. موفق‌ترین شرکت‌ها همگی دارای پنج خصوصیت اصلی مشترک هستند.


مدیریت در همه سطوح

ویژگی‌های مشترک موفق‌ترین سازمان‌ها

مدیریت باید از بالاترین جایگاه شروع شود، ولی تا وقتی که این مدیریت در تمام ساختار شرکت گسترش پیدا نکند تأثیر زیادی نخواهد داشت. موفق‌ترین شرکت‌ها، بهترین مدیرها را شناسایی کرده و آن‌ها را برای گرفتن بیش‌ترین نتیجه به کار می‌گیرند.

 

به‌کارگیری تجربه

ویژگی‌های مشترک موفق‌ترین سازمان‌ها

به‌کارگیری تجربه به این معنی است که یک شرکت اطلاعات مهمی را با اعضایش به اشتراک گذاشته و از آن اطلاعات جهت بهبود نتیجه کار استفاده کند. به‌کارگیری تجربه، به اشتراک گذاشتن بهترین اطلاعات و راهکارهای برخورد با مشتریان در داخل یک شرکت است. استراتژی از مرکز تا سطوح خارجی شرکت جریان پیداکرده و تجربیات موفقیت‌آمیز در کل شرکت تکرار می‌شود.

 

ارتباط موثر

ویژگی‌های مشترک موفق‌ترین سازمان‌ها

شرکت‌های موفق در مورد استراتژی کلی‌شان اطلاع‌رسانی می‌کنند تا به این صورت همه افراد در ساختار شرکت جایگاه خودشان را بدانند. استراتژی بالاترین جایگاه شروع‌شده و در تمام ساختمان شرکت جاری می‌شود. همانند جذب آب توسط یک گیاه که آب از طرق ریشه جذب‌شده و باید از ساقه‌ها رد شده و به برگ‌ها برسد، همه کارکنان نیز باید نقش و جایگاه خود را در این استراتژی بدانند تا این استراژی موفقیت‌آمیز باشد. ارتباط موثر نیازمند شفافیت و صداقت است.

 

 

بهینه‌سازی سرعت

ویژگی‌های مشترک موفق‌ترین سازمان‌ها

شرکت‌های موفق بر اساس شاخص‌هایی که برای روال کارشان در نظر دارند می‌دانند چه موقع باید به کارشان شتاب دهند و چه موقع سرعتشان را کم کنند. یک مترو یا قطار را در نظر بگیرید. ایستگاه‌ها نقاط نشان‌گذاری شده هستند و علائم و نشانه‌ها، طبق مسیری که پیش رو است به لوکوموتیوران می‌گویند چه موقع سریع تر و چه موقع آرام تر حرکت کند. شاخص‌های شما برای تشخیص سرعت مناسب چیست؟

 

در آمد زایی از زمینه‌هایی که دیگران به آن توجهی ندارند.

شرکت‌های موفق، نیازهای مشتریان را به کسب و کاری جدید تبدیل می‌کنند. این شرکت‌ها به جای خدمات‌رسانی به مشتریان، بر حفظ مشتری تمرکز دارند.

 

شما وجود چند مورد از این پنج ویژگی را در مورد شرکت خودتان می‌توانید با قاطعیت تأیید کنید؟