بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در مورد ماشین ظرف‌شویی مرتکب می‌شوید


تاریخ ارسال :

۲۹ آذر ۱۳۹۳

بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در مورد ماشین ظرف‌شویی مرتکب می‌شوید

در این مقاله بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در مورد ماشین ظرف‌شویی خود مرتکب می‌شوید را مرور می‌کنیم.


 

وقتی صحبت از راحتی در آشپزخانه باشد ماشین ظرف‌شویی جایگاه بالایی را اشغال می‌کند، اما بدانید که اگر از آن درست استفاده نکنید این‌ ماشین کارایی لازم را نخواهد داشت. 

 

1. گذاشتن ظرف زیاد در آن

اگر سعی کنید انبوهی از ظرف‌ها را داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهید، در نهایت مجبور می‌شوید دوباره آن‌ها را بشویید. چون اگر ظرف‌ها آب را مسدود کنند و آب نتواند به آن‌ها برسد تمیز نخواهند شد.

 

2. چیدن نادرست ظرف‌ها

استفاده صحیح از ماشین ظرف‌شویی

زمان چیدن ظرف‌ها باید به صورت استراتژیک عمل کنید. کثیف‌ترین ظرف‌ها را در مرکز قفسه‌ی پایینی روبه قسمت آب‌پاش بگذارید. اطمینان یابید که هیچ‌چیز بزرگی پخش‌کننده‌ی پودر را مسدود نکرده است. زیرا عدم رعایت این نکته می‌تواند بر نحوه‌ی پخش پودر تأثیر گذاشته و مانع توزیع مناسب پودر ظرف‌شویی شود. 

 

3. انداختن بسته‌ی شوینده داخل ماشین ظرف‌شویی

استفاده صحیح از ماشین ظرف‌شویی

بسته‌های مخصوص شوینده باید داخل محفظه‌ی پخش‌کننده‌ی پودر قرار گیرند. گذاشتن آن‌ها کف ماشین ظرف‌شویی سبب می‌شود در مراحل قبل از شستشو به سرعت در آب حل شوند و برای بخش اصلی شستشو پودری باقی نماند. 

 

4. قرار دادن لیوان روی دندانه‌های قفسه‌ی بالا

استفاده صحیح از ماشین ظرف‌شویی

اگر لیوان‌ها بین دندانه‌ها محکم نشوند، ممکن است با فشاری که دندانه‌ها بر آن‌ها وارد می‌کنند بشکنند. همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که در پایان کار در جاهایی که دندانه‌ها با لیوان‌ها برخورد دارند لک باقی بماند.

 

5. قرار دادن نقره و استیل ضد زنگ با هم در سبد ظروف 

اگر این دو فلز غیرمشابه با هم تماس داشته باشند ممکن است با یکدیگر واکنش نشان دهند که نتیجه‌ی آن می‌تواند ایجاد سوراخ در آن‌ها باشد. 

 

6. قرار دادن ظروف چوبی، چینی یا هرچیزی که روی آن کار دست است درون ماشین ظرف‌شویی

استفاده صحیح از ماشین ظرف‌شویی

این اشتباهی است که شما تنها یک‌ بار مرتکب می‌شوید. اما اگر ظرفی دارید که به آن اهمیت می‌دهید امیدوارم توصیه ما بتواند به شما کمک کند تا دچار مشکل نشوید.