5 توصیه برای افراد بیکار جهت پیدا کردن شغل مناسب


تاریخ ارسال :

۱۵ آذر ۱۳۹۳

5 توصیه برای افراد بیکار جهت پیدا کردن شغل مناسب

چند کار بدیهی وجود دارد که می‌توانید برای بالا بردن احتمال پذیرفته شدن و استخدام خود انجام دهید. ما شما را با این نکات آشنا می کنیم.


 

 از جمله ایجاد یک رزومه کاری بسیار عالی، تمرین مهارت‌های مصاحبه، و یا ثبت‌نام در آژانس‌های استخدامی و همچنین سایت‌های کار آنلاین. اگر شما همه این موارد را بدون موفقیت امتحان کرده‌اید، الآن ممکن است زمان خوبی برای در نظر گرفتن یک رویکرد جدید باشد:

 

ابتکار عمل را در دست بگیرید.

منتظر نمانید که آگهی شغلی منتشر شود! برآوردها نشان می‌دهند که حدود 80٪ موقعیت‌های شغلی، هیچ‌گاه منتشر نمی‌شوند، و مواردی که در رسانه‌ها منتشر می‌شوند، ممکن است چند صد فرد جویای کار را به خود جلب کند، پس شما باید به دنبال راهی برای پرش کردن از این رقابت باشید. لیستی از شرکت‌هایی که ممکن است موقعیت‌های کاری مربوط به شما را داشته باشند ایجاد کرده و رزومه خود را به همراه یک نامه معرفی، مستقیماً به مدیر منابع انسانی و یا دیگر افراد برجسته دیگر شرکت فرستاده و تجربیات و مهارت‌های خود را به این وسیله شرح دهید.

 

پیدا کردن شغل

 

این تنها گام اول است، بنابراین در صورتی که هیچ پاسخ دریافت نکردید و یا پیامی به این مضمون به شما فرستاده شد که "اطلاعات شما نگهداری شده و در صورت نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد"، دلسرد نشوید. بررسی کنید که آیا این شرکت یک وبلاگ، پروفایل تویتر، صفحه فیس بوک، یا یک مرکز رسانه ای در وب سایت خود دارد که در آن شما بتوانید منتظر خبرهای خوب (همانند نتایج مالی و یا مشتریان و شراکت‌های جدید) که ممکن است نشان‌دهنده استخدام جدید توسط شرکت باشد بمانید یا خیر- از این اطلاعیه به عنوان فرصتی برای برقراری تماس مجدد استفاده کرده و نشان دهید که واقعاً به آن سازمان علاقه‌مند هستند.

 

متفاوت باشید

به این فکر باشید که در زمان تماس با شرکت‌ها، از دیگران برجسته‌تر به نظر برسید. از حوادث موضعی به نفع خودتان استفاده کنید: به عنوان مثال، در زمان عید نوروز، رزومه و نامه معرفی خود را به همراه یک هدیه کوچک و زیبا برای آن‌ها ارسال کنید. آن‌ها ممکن است در آن زمان هیچ شغلی برای شما نداشته باشند، اما این کار مطمئناً توجه آن‌ها را به شما جلب کرده و در صورتی که یک فرصت شغلی باز شد، نام شما را به یاد آن‌ها خواهد انداخت. هدف این است که پای خود را به شرکت بازکرده و برای یک مصاحبه دعوت شوید که اغلب سخت‌ترین بخش است. در آن مرحله، شما فرصت استفاده از تجربیات آن همه مصاحبه آزمایشی را پیدا خواهید کرد.

 

شبکه، شبکه، شبکه

پیدا کردن شغل مناسب

 

این کلمه‌ای است که می‌تواند لرزه به اندام حتی مطمئن‌ترین افراد جویای کار بیندازد، اما اگر شما به دنبال شکار آن موقعیت گریزان هستید، هیچ شکی در مورد ارزش ایجاد شبکه ارتباطی وجود ندارد. این به این معنا نیست که شما باید در تمام رویدادهای کسب‌وکار شهر حضورداشته باشید و یا به شکلی غیرعاقلانه خود را با رؤسای احتمالی آینده رودررو کنید.

 

با این حال کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که تمام افراد مربوطه، بدانند که شما در دسترس هستید و با نقاط قوت شما آشنا باشند - این افراد ممکن است شامل همکاران و یا مشتریان سابق ، اعضای باشگاه و انجمن‌ها، افراد فامیل ، دوستان و معلمان سابق، و افراد دیگری باشند.

 

پروفایل آنلاین خود را زیبا کنید.

بسته به نوع کاری که شما به دنبال آن هستید، احتمال زیادی وجود دارد که یک کارفرمای بالقوه، از اینترنت برای ارزیابی اینکه آیا شما یک نامزد مناسب هستید و یا خیر استفاده کند. به همین دلیل، خوب است که نام خود را جستجو کنید تا ببینید که چه نتایجی نشان داده می‌شوند. ممکن است کمی عجیب باشد که نام خود را در گوگل جستجو کنید ، اما در این عصر دیجیتال، چشم‌پوشی از تأثیری که شهرت آنلاین شما (و یا عدم وجود آن) می‌تواند بر روی کارفرماهای احتمالی داشته باشد، کاری اشتباه است. 

نتایج جستجوی شخصی در گوگل گاهی اوقات می‌تواند تعجب‌آور باشد و ممکن است شامل مواردی از سایت‌های اجتماعی همانند تویتر باشد که ممکن است بسیاری از عادت‌ها و خصوصیت‌های اخلاقی شما را آشکار کند. به شکلی معکوس، شما ممکن است به اندازه کافی قابل رویت نباشید، که در این صورت ممکن است از شما به نفع کاندیداهای فعال تر چشم‌پوشی شود.

 

پیدا کردن شغل مناسب

 

طبق نظر آنتونی میفیلد، نویسنده کتاب "من و سایه اینترنتی من: چطور شهرت خود را در اینترنت مدیریت کنید"، باید "سعی کنید که اولین و بهترین منبع اطلاعاتی در مورد خودتان باشید." لازم است که یک پروفایل کامل در فیس بوک و LinkedIn داشته باشید، همچنین یک وب سایت شخصی یا وبلاگ ایجاد کرده و بهترین استفاده را از کار قبلی خود انجام دهید." این نوع فعالیت‌ها باعث می‌شود که شما با دلایلی بسیار خوب در صدر رتبه‌بندی نتایج جستجوی گوگل در مورد خودتان قرار بگیرید .

 

علاوه بر این، این کار فرصت گسترش دادن لیست آشنایان اینترنتی شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. " اگر در شبکه‌های حرفه‌ای خودتان در اینترنت مفید و فعال باشید، این کار توانایی‌های شما را به کارفرمایان بالقوه نشان می‌دهد ".

 

با استفاده از یک مدرک فنی و حرفه‌ای، ارزش خود را اثبات کنید.

گاهی اوقات همه تجربیات و ارتباطات در جهان، برای سنگین کردن ترازو به نفع شما کافی نیست. اگر سوابق شغلی شما در قسمت صلاحیت‌ها کمی ضعیف است، پس بهتر است با گذراندن یک دوره تخصصی فنی مناسب، رشته دیگری به کمان خود اضافه کنید. 

در حقیقت، در یک بررسی که اخیراً توسط یک سایت اینترنتی کاریابی معروف انجام شد، مشخص شد که طبق گفته 35 درصد از بزرگ‌سالان بریتانیا، آن‌ها برای گرفتن شغل کنونی خود، به یک مدرک فنی و حرفه‌ای نیاز داشتند.

از آنجا که این دوره‌های فنی و شغلی، بر روی مهارت‌های عملی مورد علاقه واقعی کارفرمایان تمرکز می‌کنند، ایده آل و مناسب هستند. انجام هر نوع مطالعه در زمان بزرگ‌سالی، نشان‌دهنده این است که به توسعه شخصی خود علاقه‌مند هستید که این مسئله همیشه یک کیفیت جذاب در چشم کارفرمایان است. لازم است که دوره‌ای که انتخاب کنید، دارای مدرک حرفه‌ای معتبر بوده و توسط اساتید آموزشیِ شناخته‌شده ارائه شود تا یک ارزش واقعی به CV شما اضافه کند.