بهترین روش برای پاک کردن لکه‌ی جوهر


تاریخ ارسال :

۱۱ آذر ۱۳۹۳

بهترین روش برای پاک کردن لکه‌ی جوهر

در حین یادداشت سریع یک پیام آستین شما سهواً کثیف شده؟ کودک نوپای شما با ماژیکی در دست قبل از شما به انبوه لباس‌های کثیف رسیده؟ ما راه حل یک شستشوی راحت را برای شما داریم.


 

لکه جوهر خودکار

یک دستمال کاغذی زیر لکه قرار دهید و روی آن را با یک اسفنج آغشته به الکل بکشید. یک قطره‌چکان می‌تواند به شما کمک کند تا الکل را مستقیماً روی لکه بریزید. اما برای لکه‌های بزرگ‌تر، الکل را در یک ظرف کوچک بریزید، ناحیه‌ی لک شده را در آن فروببرید و بگذارید برای 15 دقیقه در همان حالت خیس بخورد. جوهر باید فوراً شروع به حل شدن کند. 

 

 روش برای پاک کردن لکه‌ی جوهر

 

همچنان به کشیدن اسفنج الکلی و دستمال کاغذی‌های تمیز بر روی لکه ادامه دهید تا زمانی که دیگر از پارچه جوهر خارج نشود. سپس آن را زیر آب سرد آب بکشید، قبل از شستشوی نهایی از یک لکه بر استفاده کنید و در آخر لباس را در آب گرم بشویید. قبل از آنکه بگذارید لباس خشک شود چک کنید که لکه کاملاً پاک شده باشد. 

ناگفته نماند که محصولات زیبایی نیز زمانی به دلیل وجود الکل در فرمول خود برای پاک کردن لکه‌های جوهر شهرت داشتند. اما بسیاری از اسپری های امروزی دیگر الکل ندارند، بنابراین مانند فرمول‌های قدیمی برای پاک کردن لکه‌های جوهر مؤثر نیستند. 

 

لکه جوهر ماژیک 

پاک کردن لکه‌ی جوهر ماژیک کمی بیشتر زمان می‌برد، اما غیرممکن نیست. ابتدا لکه را زیر آب سرد بشویید تا بتوانید تا جایی که امکان دارد جوهر را از آن خارج کنید. سپس یک تشت را از آب گرم پر کرده و مقداری مایع شوینده عاری از سفیدکننده در آن بریزید (مقداری که شما برای شستشوی یک بلوز با دست استفاده می‌کنید) و چند قطره محلول آمونیاک نیز در آن بپاشید. بیشتر از مقدار لازم نریزید. محلول را هم زده و لباس را در آن فروببرید. با دستانتان کمی لکه را چنگ بزنید و بمالید و در نهایت بگذارید لباستان برای 30 دقیقه تا یک ساعت در محلول خیس بخورد.

 

 روش برای پاک کردن لکه‌ی جوهر

 

اگر لکه خیلی مقاوم است اجازه دهید تمام شب در محلول باقی بماند و هر از گاهی کمی آن را چنگ بزنید. به زودی مشاهده می‌کنید که لکه شروع به محو شدن می‌کند. برای کمک به پاک شدن لکه ممکن است بخواهید یک محلول تازه درست کرده و یا کمی دیگر آمونیاک به آن بیفزایید. 

زمانی که لکه محو شد لباس را آب بکشید، سپس در کمی دیگر مایع شوینده آن را چنگ بزنید و مطابق معمول آب بکشید. مانند هر لکه‌ی دیگری پارچه را در هوای آزاد خشک‌کنید تا اطمینان یابید که لکه کاملاً پاک شده است.