6 ویژگی شخصیتی که کارفرمایان هنگام استخدام به دنبال آن هستند


تاریخ ارسال :

۲ آذر ۱۳۹۳

6 ویژگی شخصیتی که کارفرمایان هنگام استخدام به دنبال آن هستند

فرض کنید در یک مصاحبه ی شغلی حضور یافته اید. شخصیت شما باید چگونه باشد تا مورد پسند کارفرمایان قرار گیرد؟


تجربه، تحصیلات مربوط، و مهارت‌های متناسب با کار هنگامی که به دنبال یک کار خاص هستید بسیار حائز اهمیت هستند. با این حال تحقیقات متعدد نشان داده‌اند که امروزه کارفرمایان به دنبال چیزی بیشتر از تنها یک رزومه‌ی کاری طولانی می‌باشند. آنچه کارفرمایان به دنبال آن هستند تنها این نیست که یک کارمند چه کاری می‌تواند انجام دهد، بلکه همچنین این که چگونه آن را انجام می‌دهد، و  هنگام انجام آن کار چه حرکات و رفتاری دارد. 

دانشگاه استکهلم یک نظرسنجی جهانی برای یافتن اینکه کارفرمایان به دنبال چه ویژگی‌هایی هستند انجام داد. همچنین تحقیقی که در مدرسه‌ی تجارت بین‌الملل دانشگاه صنعتی مالزی انجام شد، برخی از این ویژگی‌های شخصیتی را به عملکرد مطلوب کاری مرتبط ساخت. نکات زیر 6 ویژگی شخصیتی هستند که کارفرمایان آگاه هنگام استخدام به دنبال آن‌ها می‌باشند. 

 

اعتمادبه‌نفس

ویژگی های شخصیتی مناسب کارمندان

 

مجله‌ی علمی یونیورسم تأیید می‌کند که اعتمادبه‌نفس خصیصه‌ای است که بسیاری از متقاضیان کار از آن بی‌بهره‌اند. فایده‌ی داشتن یک رزومه‌ی طولانی و مفصل چیست اگر نتوانید آن را با یک دست دادن قاطعانه تقویت کنید. برداشت‌های اول بسیار مهم هستند و اگر نتوانید به چشم‌های مصاحبه‌کنندگان نگاه کنید علاقه‌ی خود را به شما از دست می‌دهند. اگر شما خودتان را باور نکنید هیچ کس شما را باور نخواهد کرد. 

 

رفتار حرفه‌ای 

هشتاد و شش درصد از شرکت‌ها، رفتار حرفه‌ای را به عنوان چیزی که به دنبال آن هستند برشمرده‌اند. این ویژگی تنها محدود به شیوه‌ی رفتار یک شخص در محل کار نیست، بلکه می‌تواند برداشت اولیه‌ی موثری از شما ارائه دهد. لباس مناسب پوشیدن برای مصاحبه و با احترام کامل برخورد کردن با دیگران، دو روش برای برجسته بودن است. 

 

گشاده‌رویی در برابر تجربه‌های جدید 

ویژگی های شخصیتی مناسب کارمندان

 

طبق تحقیقی که محققان دانشگاه صنعتی مالزی انجام دادند، این ویژگی شخصیتی، خلاقیت، نوآوری‌های فنی، و نیاز به تنوع را افزایش می‌دهد و به راحتی آموزش داده می‌شود. کسی که در برابر تجربه‌ای جدید گشاده‌رو باشد، کارمندی است که خودش را صرفاً محدود به وظایف مقرر نمی‌کند. زیرا او فردی است که همیشه به دنبال پیشرفت است بنابراین برای قبول مسئولیت‌های اضافی در اطراف محل کار بیش از حد خوشحال خواهد شد. این کارمندان، مشتاق ریسک کردن و امتحان چیزهای جدید بوده و برای شرکت‌هایی که به دنبال کارمندانی هستند که در مورد شغلشان شور و هیجان داشته باشند استخدامی مطلوب به شمار می‌روند.  

 

کنجکاوی ذهنی

ویژگی های شخصیتی مناسب کارمندان

 

این ویژگی به دو روش نشان داده می‌شود: حل بهتر مسئله و تشنه‌ی یادگیری بودن. کارمندی که به لحاظ ذهنی کنجکاو است می‌خواهد چندوچون محل کار خود را بداند. این کارمند با فناوری‌های جدید هماهنگ است و برای حل مشکلات روش‌های خلاقانه‌ای پیدا می‌کند. او می‌تواند دیدگاهی تازه برای محل کار خود به همراه بیاورد - 57 درصد از شرکت‌های مورد تحقیق اعلام کردند که به دنبال کارمندی با کنجکاوی ذهنی هستند.  

 

سازگاری

فردی که سازگار است، روشنفکر، فداکار، سخاوتمند، و قابل‌اطمینان نیز هست. 

کارمندی با این ویژگی مشتاق کمک کردن به دیگران است و در محل کار نیازهای گروه را بر نیاز خودش مقدم می‌داند. این شخص کارمندی است که برای آموزش استخدامی‌های جدید در آینده یا آرام کردن یک بحث در محل کار ایده‌آل است. چنین شخصی انرژی مثبت دارد و بنابر تحقیق دانشگاه صنعتی مالزی، با کمک به ایجاد سیستم حمایتی، به افزایش بازدهی کمک می‌کند. 

 

نظارت بر خود

ویژگی های شخصیتی مناسب کارمندان

 

دلیل آنکه کارفرمایان به دنبال چنین کارمندی هستند بسیار ساده است: اجتناب از مدیریت ذره‌بینی. چنین کارمندی از وظایف خود آگاه است و آن‌ها را بدون آنکه لازم باشد کسی به او بگوید انجام می‌دهد. این شخص کارآمد است، با چالش‌ها رشد می‌کند، و قادر به کار کردن به طور مستقل است. او از آن دسته افرادی است که داستان‌های متعدد چالش-نتیجه دارد که در مصاحبه در میان می‌گذارد یا به راحتی به مصاحبه‌کنندگان نشان می‌دهد که قادر است در لحظات دشوار سر خود را بالا بگیرد.  

آگاه بودن از برترین ویژگی‌های اخلاقی که شرکت‌ها به دنبال آن هستند، افراد جویای کار را در موقعیتی بهتر جهت رقابت برای فرصت‌های شغلی کمیاب قرار می‌دهد. بررسی کنید که کدام یک از این ویژگی‌ها در مورد شما صدق می‌کند. به رزومه‌ی خود نگاه کنید و فکر کنید که چه چیزی را می‌توانید برجسته کنید.  

هر کارفرمایی متفاوت است با این حال در پایان کار اگر بتوانید نشان دهید که کاردان، باانگیزه، و سازگار هستید پیشنهادهای کاری بیشتری به شما ارائه می‌شود. اگر شما از نسل جوان هستید، شخصیت تأثیر زیادی می‌گذارد و نشان دادن رفتارهای مناسب برای برداشتن گام بزرگ بعدی در شغلتان بسیار ضروری است. مشخص کنید که کدام یک از این شش ویژگی شخصیتی بیشتر شما را نشان می‌دهد و در حین مصاحبه آن را به عنوان پایه و اساس خود استفاده کنید.