چگونه یک صندلی ارگونومیک انتخاب کنیم


تاریخ ارسال :

۲۵ آبان ۱۳۹۳

چگونه یک صندلی ارگونومیک انتخاب کنیم

داشتن یک صندلی ارگونومیک در محل کار تا حد زیادی برای سلامتی شما مفید است. برای انتخاب این صندلی باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟


انتخاب یک صندلی اداری که از حالت بدن شما پشتیبانی کند، از آسیب رسیدن به کمر، گردن، و مچ در حین کار جلوگیری می‌کند. برای پیدا کردن صندلی مناسب باید بدانید ویژگی‌های مختلف یک صندلی ارگونومیک چیست و چطور نیازهای شما را رفع می‌کند. به کمک موارد زیر می‌توانید یک صندلی ارگونومیک اداری انتخاب کنید:

 

در مورد ویژگی‌های صندلی ارگونومیک تحقیق کنید. 

 

ارتفاع

 

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

ارتفاع یک صندلی ارگونومیک باید قابل‌تغییر باشد تا بتوانید درحالی‌که زانوهایتان زاویه 90 درجه داشته و موازی سطح زمین هستند، به راحتی پاهایتان را بر زمین بگذارید. 

 

دسته صندلی

 

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

دسته صندلی بازوهای شما را پشتیبانی می‌کند تا شانه‌هایتان در هنگام کار در وضعیت راحتی قرار بگیرد. اگر پشت کامپیوتر مدت زیادی در حال تایپ هستید، این ویژگی مهم است. دسته باید در ارتفاع و وضعیت قابل تنظیم باشد تا متناسب با فعالیت‌های مختلف و کاربران مختلف باشد. 

 

پشتی صندلی

 

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

پشتی یک صندلی ارگونومیک باید از انحنای طبیعی ستون فقرات پشتیبانی کند و شکل آن برای پایین کمر مناسب باشد. ارتفاع پشتی صندلی باید به اندازه‌ای باشد که شانه‌ها و ناحیه گردن را پشتیبانی کند و از طرفی انعطاف و حرکات شما در حین کار در روی صندلی را محدود نکند. پشتی برخی از صندلی‌های ارگونومیک، قابلیت خواباندن برای لم دادن دارد که در این حالت زاویه بین ران و کمر بیشتر از 90 درجه می‌شود. 

 

نشیمنگاه صندلی

 

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

نشیمنگاه صندلی ارگونومیک باید برای ران‌ها و باسن راحت بوده و عمق آن (فاصله ابتدا تا انتهای نشیمنگاه) باید از کمر تا 2.5 تا 5 سانتیمتری پشت زانوها باشد.  

 

تکیه‌گاه سر

 

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

تکیه‌گاه سر هنگامی که بر روی صندلی لمیده‌اید، از سر شما پشتیبانی می‌کند. اگر زمان زیادی را در این حالت می‌گذرانید (مثلاً بیشتر با تلفن صحبت می‌کنید) این ویژگی برایتان مفید است. 

 

کاری که بیشتر بر روی صندلی انجام می‌دهید را در نظر بگیرید.

هنگامی که روی صندلی نشسته‌اید، بیشتر با تلفن صحبت می‌کنید؟ نیاز به لوازم مختلف روی میز خود دارید؟ مدت‌ها در یک حالت می‌مانید؟ فهرستی تهیه کنید و ویژگی‌های یک صندلی ارگونومیک مناسب برای خود را بنویسید تا بهتر بتوانید انتخاب کنید. 

 

به فروشگاه یا مغازه‌های فروش صندلی ارگونومیک بروید و امتحان کنید.

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

بعد از اینکه ویژگی‌ها و عملکرد لازم صندلی ارگونومیک را نوشتید، می‌توانید به فروشگاه بروید و بر روی صندلی‌ها بنشینید تا راحتی، حالت، و ویژگی‌های دیگر آن را ارزیابی کنید. 

 

قیمت صندلی‌های ارگونومیک را مقایسه کنید.

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

با نگاهی به فروشگاه‌های آنلاین و فروشگاه‌های دیگر صندلی ارگونومیک، می‌توانید قیمت صندلی ارگونومیک مورد نظر خود را ارزیابی و مقایسه کنید. اگر می‌خواهید آنلاین خریداری کنید هزینه ارسال کالا را نیز در نظر بگیرید. 

 

 

رنگ، مدل و جنس صندلی ارگونومیک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب صندلی ارگونومیک

 

در نهایت بسیاری از صندلی‌های ارگونومیک مدلها و جنس‌های مختلفی دارند، مانند چرم، فابریک، پشت مشبک و غیره. در برخی مدلها می‌توانید رنگ دلخواه خود را نیز انتخاب کنید.