سه تغییر در سبک زندگی برای پیشگیری از حمله قلبی


تاریخ ارسال :

۲۰ آبان ۱۳۹۳

سه تغییر در سبک زندگی برای پیشگیری از حمله قلبی

همواره افراد بسیاری با بیماری های قلبی دست و پنجه نرم می کنند. برای پیشگیری از حمله قلبی چه تغییراتی در سبک زندگی خود می توانید بوجود بیاورید؟


 

هرساله حدود 600 هزار نفر در ایالت متحده در اثر بیماری‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند؛ و این برابر یک مرگ از هر چهار مرگی است که اتفاق می‌افتد. این بیماری نسبت به هر بیماری دیگر به‌مراتب زندگی‌های بیشتری را گرفته است. چقدر دیوانه وار است که شما فقط یک قلب دارید و مانند لوزه هم نیست که بتوانید با خیال راحت آن را دربیاورید و با خوشحالی به راه خود ادامه دهید. اگر قلب شما بایستد کارتان تمام است! پس باید از این تنها ارگان بدن که برای ما زندگی را به ارمغان می‌آورد، بیشتر مواظبت کنیم؛ به همین دلیل سازمان ملی قلب، ریه و خون (NHLBI) ایالات‌متحده، اخیراً یک راهنمایی را منتشر کرده که در آن به‌طور خاص به سه تغییر در سبک زندگی پرداخته که از حمله قلبی پیشگیری می‌کنند.

عامل ژنتیک ممکن است خطر ابتلای شما را به بیماری‌های قلبی و عروقی افزایش دهد، اما روشی که شما برای زندگی کردن انتخاب می‌کنید نقش مهم‌تری دارد. این راهنما تفاوت زیادی با چیزی که ما پیش از این درباره پیشگیری از بیماری‌های قلبی می‌دانستیم ندارد. این راهنما اساساً تأکید می‌کند که الگوهای رژیم غذایی، مصرف مواد مغذی، و فعالیت بدنی، بر خطر بیماری‌های قلبی و حتی درمان آن به‌شدت مؤثر است.

 

الگوی رژیم غذایی

این الگوی رژیم غذایی پیشنهاد می‌کند که غذاهایی را که شبیه رژیم مدیترانه‌ای است مصرف کنید؛ که شامل میوه‌های تازه، سبزیجات، ماهی، مرغ بدون چربی، حبوبات، آجیل، غلات سبوس‌دار، و روغن‌های گیاهی غیر گرمسیری می‌شود.

 

پیشگیری از حمله قلبی

 

مصرف مواد مغذی

تنظیم جذب مواد مغذی فقط به این معنی نیست که مطمئن شوید مقدار کافی از مواد مغذی را دریافت کرده‌اید. بلکه بیشتر یک راهکار دفاعی برای اطمینان از عدم ورود مواد مغذی‌ای است که بالقوه به شما آسیب خواهند زد.

این راهنما پیشنهاد می‌کند که به‌شدت مصرف چربی‌های اشباع، چربی ترانس، شیرینی‌ها، نوشابه‌های قند دار و سدیم را محدود کنید.

مصرف نمک به شکلی دیوانه‌وار افزایش‌یافته است و بخش ترسناک این مسئله، سختی اندازه‌گیری میزان مصرف آن است. برای کاهش مصرف نمک تنها اجتناب از استفاده نمکدان رومیزی کافی نیست. غذاهای فرآوری شده بانمک نیز مهم هستند.

در حال حاضر مردم ایالات‌متحده به‌طور متوسط 3.5 گرم نمک را روزانه مصرف می‌کنند، و این در حالی است که میزان مصرف مناسب آن در حدود 1500 میلی‌گرم در روز است.

 

فعالیت بدنی

پیشگیری از حمله قلبی

 

توصیه‌ها برای ورزش، به ورزش‌های هوازی با شدت متوسط/شدید به مدت 40 دقیقه هر 3 یا 4 روز در هفته افزایش‌یافته است؛ که این حداقل آن است!

به‌این‌علت که سطح قدرت افراد با یکدیگر متفاوت است، دنبال کردن این برنامه ورزشی ممکن است مشکل باشد. سطح شدید ورزشی من، احتمالاً با سطح شدید ورزشی شما متفاوت خواهد بود. بخش مهم قضیه این است که با خود صادق باشید. سطح شدید ورزشی یعنی اینکه شما نباید به‌طور همزمان قادر به صحبت کردن و نفس کشیدن باشید.

 

اگر شما قصد دارید یک زندگی سالم و طولانی داشته باشید، بسیار مهم است که اقدامات لازم جهت مراقبت از قلب را انجام دهید. این راهنمای سبک زندگی برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی بر آنچه که علم از قبل آزمایش و اثبات کرده بود تأکید می‌کند. راه کاهش مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی و یا درمان آن، پیروی از این راهنماها ونیز سالم‌تر و فعال‌تر زندگی کردن است.