چگونه تأثیری ماندگار از خود برجای بگذاریم


تاریخ ارسال :

۶ آبان ۱۳۹۳

چگونه تأثیری ماندگار از خود برجای بگذاریم

بیشترین تصویری که شما در ذهن یک فرد می گذارید در برخورد اول با اوست. چگونه کاری کنیم که در ذهن یک نفر به خوبی ماندگار شویم؟


اگر می‌خواهید بدانید که چگونه تأثیری به‌یادماندنی داشته باشید، نگرانی اصلی شما باید در مورد تأثیری که در برخورد اول می‌گذارید باشد. برداشت اولی که شخص از کسی دارد، معمولاً یک تأثیر دائمی بر روی تصور کلی و پایداری که او از آن شخص در ذهن دارد می‌گذارد. راه‌های مختلفی برای ایجاد یک تأثیر ماندگار بر افراد وجود دارد، خواه فقط برای چند لحظه با آن‌ها باشید و یا برای یک مدت طولانی.

به‌طورکلی ما با چهار دسته از افراد در ارتباط هستیم. کسانی که با آن‌ها کار می‌کنیم، مردمی که با آن‌ها معاشرت می‌کنیم، افرادی که ما در طی زندگی خود به‌صورت گذرا ملاقات می‌کنیم، و کسانی که ما با آن‌ها رابطه‌ای نزدیک و طولانی‌مدت داریم. زمانی که مسئله ایجاد یک تأثیر طولانی‌مدت بر روی اشخاص مطرح باشد، روشی که این کار را انجام می‌دهید تا حدودی زیادی به دسته‌ای که فرد به آن تعلق دارد بستگی دارد. یک موضوع مشترک در این‌ها، این است که شما می‌خواهید تأثیری که از خود بر جای می‌گذارید، یک تأثیر مثبت باشد.

یکی از بهترین راه‌ها برای به‌جای گذاشتن یک تأثیر خوب، این است که همیشه با لبخند با مردم احوال‌پرسی کنید. برخورد مثبتی داشته باشید. در هنگام صحبت کردن با آن‌ها، به چشمان آن‌ها نگاه کنید. به آنچه آن‌ها می‌گویند گوش کنید. کاری کنید که آن‌ها احساس کنند که نظرشان، داستان‌هایشان، و یا ایده‌هایشان برای شما جالب است. این روش در محل کار و در موقعیت‌های اجتماعی به‌خوبی جواب می‌دهد.

 

تاثیری خوب از خود به جا بگذاریم

 

هیچ دلیلی برای انکار این مسئله که مردم بر اساس ظاهر فیزیکی در مورد اشخاص قضاوت می‌کنند وجود ندارد. شما می‌توانید با ایجاد یک ظاهر ویژه و خاص، تأثیر ماندگاری بر این افراد داشته باشید که حتی تا مدت‌ها بعدازاین که شما آنجا را ترک کردید، به یاد خواهند آورد. حتماً مطمئن شوید که مدل پوشش شما برای موقعیت مناسب باشد. شاید بتواند لوازمی جانبی که باعث می‌شود دیگران شما را با آن مدل به یاد بیاورند پیدا کنید. افراد می‌توانند شما را به‌عنوان فردی با روسری‌های رنگارنگ، کفش‌های غیرمعمول، و یا دستمال‌گردن‌های هنری به یاد بیاورند.

اگر می‌خواهید تأثیر مثبت پایداری بر روی افرادی که با آن‌ها کار یا معاشرت می‌کنید و یا رابطه نزدیکی با آن‌ها دارید داشته باشید، باید تصمیم بگیرید می‌خواهید با چه ویژگی ای به یاد آورده شوید. آیا می‌خواهید آن‌ها شما را به‌عنوان فردی کارآمد، مرتب، و وقف کارشده، بشناسند؟ آیا می‌خواهید آن‌ها شما را به‌عنوان فردی بشناسند که در مورد رؤیاهایش پرشور است، متعهد به یک هدف است، و کسی که به نظر می‌رسد در موقعیت‌های مختلف مثبت اندیش است؟ آیا می‌خواهید آن‌ها شما را به عنوان فردی که نقش مهمی که در زندگی آنان دارد به خاطر بیاورند؟

 

شاید بهترین راه برای به‌جای گذاشتن یک تأثیر ماندگار، این است که هرروز را طوری زندگی کنیم که انگار اعمال ما در آن روز همان چیزی است که وقتی مردم به ما فکر می‌کنند به ذهنشان خواهد رسید. از تأثیر اولی که ایجاد می‌کنید، تا اثر ماندگاری که می‌خواهید بر جای بگذارید، سعی کنید خودتان را به‌عنوان فردی متکی به نفس، مثبت اندیش، منحصربه‌فرد، و اصیل نشان دهید.