چگونه بادمجان را برای مدت طولانی نگهداری کنیم


تاریخ ارسال :

۲۷ مهر ۱۳۹۳

چگونه بادمجان را برای مدت طولانی نگهداری کنیم

بادمجان از مواد غذایی است که در همه ی خانه ها استفاده می شود. آیا می دانید چگونه میتوان زمانی طولانی آن را نگهداری کرد تا خراب نشود؟


بادمجان که اصالتاً از هندوستان آمده، یک میوه بزرگ، خوش‌خوراک و بنفش‌رنگ است. طعم بادمجان یک طعم اکتسابی (به این معنی که برای فردی که با آن آشنایی ندارد ممکن است در ابتدا ناخوشایند باشد) است، اما اگر شما از طعم آن لذت می‌برید، می‌توانید از طعم غذاهایی که از آن درست می‌شود نیز لذت ببرید. بادمجان به‌راحتی ضربه می‌بیند بنابراین یک راه مناسب برای نگه‌داری آن‌ها وجود دارد. فرقی نمی‌کند که مقدار کم یا زیادی بادمجان خریداری کرده‌اید ، در اینجا روشی مناسب برای نگهداری آن‌ها آورده شده است تا فاسد نشوند.

 

مرحله یک

اگر شما مقداری بادمجان برای مصرف یک هفته خریده‌اید، نگهداری آن‌ها راحت تر از نگهداری مقدار زیادی بادمجان است. برای نگهداری مقدار کم بادمجان، همه کاری که نیازاست انجام دهید، قرار دادن آن‌ها در یک کیسه پلاستیکی مناسب و گذاشتن در یخچال است. بادمجان‌ها با این روش تا یک هفته در یخچال تازه می‌مانند و شما می‌توانید در این بازه زمانی آن‌ها را مصرف کنید.

اگر شما مقدار زیادی بادمجان خریده‌اید که نمی‌توانید قبل از فاسدشدنشان آن‌ها را استفاده کنید، پس مجبورید که به شیوه دیگری آن‌ها را نگهداری کنید. اول‌ از همه لازم است که بادمجان‌ها را بشویید. آن‌ها را با آب سرد و یا ولرم بشویید.

مرحله بعد این است که باید با استفاده از یک چاقوی تیز دو انتهای بادمجان را ببرید. سپس پوست آن را با پوست‌کن سبزی‌ها بکنید. بادمجان را به همان روشی که موز را برش می‌دهید، قطعه‌قطعه کنید.

 

قبل از این‌که به مرحله بعد برویم، توضیح خواهم داد که چرا ما باید این کار را انجام دهیم. میوه‌ها و سبزی‌ها آنزیم‌ها و باکتری‌هایی دارند که اگر بدون تکمیل مرحله بعدی منجمد شوند، می‌تواند طعم و رنگ غذا را عوض کنند.

 

 مرحله دو

نگهداری از بادمجان

 

حال شما به یک قابلمه بزرگ که برای جوشاندن آب مناسب باشد نیاز دارید. آب‌لیمو به این آب اضافه کنید - در حدود نصف فنجان آب‌لیمو برای هر چهار لیتر آب. شما همچنین به یک‌کاسه بزرگ که با آب و یخ پرشده نیاز دارید. بعد از جوشاندن بادمجان‌ها، شما آن‌ها را در ظرف آب و یخ خواهید گذاشت.

 

مرحله سه

وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، بادمجان‌ها را داخل آن بریزید و بگذارید به مدت پنج دقیقه در آب جوش بماند. وقتی این زمان به اتمام رسید به سرعت بادمجان‌ها را از آب جوش خارج کرده و داخل کاسه آب یخ قرار دهید تا به سرعت سرد شود. بادمجان‌ها را برای پنج دقیقه دیگر در آب یخ نگه‌دارید و سپس از آب خارج کرده و بگذارید تا خوب خشک شود.

 

مرحله چهار

حالا که بادمجان‌ها را جوشانده، سرد و خشک کرده‌اید، می‌توانید آن‌ها را داخل پلاستیک فریزر قرار داده و در فریزر منجمد کنید. اگر بادمجان‌ها به‌خوبی آماده شوند تا مدت شش ماه در فریزر به خوبی حفظ می‌شوند.