ده روش برای به حقیقت پیوستن رویاهای بزرگ شما


تاریخ ارسال :

۲۲ مهر ۱۳۹۳

ده روش برای به حقیقت پیوستن رویاهای بزرگ شما

تحقق رویاهای بزرگ نیازمند تلاش و برنامه ریزی زیادی است. در این مقاله با ده روش برای رسیدن به آرزوهای بزرگ خود یاد می گیرید.


 

پس شما یک رؤیای بزرگ دارید، حالا چی؟ خوب، الآن وقت آن است که آن را تبدیل به واقعیت کنید. رویاهای بزرگ می‌توانند بسیار الهام‌بخش باشند، ولی تا زمانی که شما اقدامی انجام بدهید، آن‌ها صرفاً فقط رؤیا هستند. در این مقاله، ده روش برای تبدیل کردن رویای بزرگ شما به واقعیت آورده شده است.

 

آن را باور داشته باشید.

برای دستیابی به یک رؤیای بزرگ، لازم است که خود شما به آن باور داشته باشید. این به نظر ساده می‌رسد، اما تعداد بسیار زیادی از افراد، رؤیایی را دنبال می‌کنند که احساس می‌کنند برای آن‌ها خیلی بزرگ است و یا صرفاً دست‌نیافتنی است. اولین قدم برای دستیابی به رویایی بزرگ شما، این است که باور داشته باشید رسیدن به آن امکان دارد.

 

هر روز اقدامی انجام دهید.

تبدیل رویا به واقعیت

 

رویاپردازی بدون عمل فایده‌ای ندارد. برای تبدیل کردن رؤیای بزرگ خود واقعیت، هر روز کاری انجام دهید. هر قدمی که شما  برمی‌دارید، هر چقدر هم که کوچک باشد، شما را کمی به آرزویتان نزدیک‌تر می‌کند، و هر روزی که کاری برای رسیدن به آن انجام دهید، شما در حال افزایش سرعت خود برای رسیدن به آن هستید. انجام یک کار کوچک در هر روز ممکن است در آن لحظه بزرگ به نظر نرسد، ولی به مرور زمان این کارهای کوچک با هم جمع می‌شوند. فقط تصور کنید که اگر هر روز کار کوچکی برای رسیدن به رویایی بزرگ خود انجام دهید، در طول یک سال چقدر پیشرفت خواهید کرد.

 

برای آن یک چارچوب زمانی در نظر بگیرید.

زمان مثل برق و باد می‌گذرد، و اگر شما برای چیزی چارچوب زمانی در نظر نگیرید، ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها، و ماه‌ها به راحتی از چنگال شما فرار می‌کنند. برای رؤیای بزرگ خود یک چارچوب زمان در نظر بگیرید تا به حرکت خود ادامه داده و پاسخ گوی خود باشید. بهترین روش برای انجام کار، این است که یک زمان به راه‌اندازی برای خود تنظیم کنید و از آنجا به سمت عقب کارهای خود را تنظیم کرده و برای رسیدن به هر نقطه مهم، زمان خاصی را در نظر بگیرید.

 

رؤیای بزرگ و روشنی داشته باشید.

همه چیز با یک رؤیای بزرگ شروع می‌شود! خارق‌العاده‌ترین شکل رویای خود را در نظر گرفته و رؤیای آن را در سر بپرورانید. با تصور اینکه رسیدن به آن چه احساسی برای شما خواهد داشت، آن را تبدیل به واقعیت کنید. در این صورت زندگی شما به چه صورتی در می‌آمد؟ هر روز چه احساسی می‌داشتید؟

 

افراد مخالف را نادیده بگیرید.

تبدیل رویا به واقعیت

 

هر زمانی که شما یک رؤیای بزرگ را دنبال می‌کنید، افراد مخالفی پیدا می‌شوند که به شما می‌گویند که رسیدن به آن امکان ندارد. آن‌ها ممکن است دوستان و یا اعضای خانواده شما باشند، ولی صرفاً به این دلیل که شما به آن‌ها عشق می‌ورزید، دلیل نمی‌شود که حق با آن‌ها باشد. معمولاً زمانی که مردم می‌گویند رسیدن به چیزی غیرممکن است، دلیلش این است که در تجربه شخصی آن‌ها، آن کار ممکن نبوده است. به آن‌ها گوش ندهید؛ شما یک انسان منحصربه‌فرد با علایق، انگیزه‌ها، و توانایی‌های لازم برای رسیدن به رویایی بزرگ خود هستید.

 

رویای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

رؤیای بزرگ خود را حبس نکنید، آن را با دیگران هم به اشتراک بگذارید. با وجود اینکه همه افراد با آن موافقت نخواهند کرد، ولی افرادی هم پیدا می‌شوند که با شما هم نظر باشند، و آن افراد می‌توانند برای رسیدن به رؤیای بزرگتان، کمک زیادی به شما بکنند. افرادی که شما را باور داشته باشند، در زمان به زمین افتادن، دست شما را می‌گیرند، به شما انگیزه و الهام می‌دهند، و در زمانِ بیش‌ترین نیاز شما، شما را به افراد مناسبی راهنمایی می‌کنند.

 

توقعات خود را کم کنید.

زمانی که برای رسیدن به رویای بزرگ خود کار می‌کنید، نداشتن توقعات کاری سخت است. به‌هرحال، تصویر شما از آینده، به همراه توقعات ضمنی آن، چیزی است که باعث هدایت شما می‌شود. ولی مسئله این است که در راه رسیدن به رویای بزرگتان، بالا و پایین‌های زیادی وجود خواهد داشت، و داشتن انتظارات محکم می‌تواند واقعاً باعث محبوس شدن شما بشود. توقعات و انتظارات خود را کم کنید تا بتوانید بدون سنگینی باری که در صورت داشتن توقعات زیاد، ناامیدی درست پیش نرفتن چیزهای حاشیه‌ای برای شما به ارمغان خواهند آورد، بتوانید آزادانه رویای خود را دنبال کنید.

 

یک روش فکری اجتناب‌ناپذیر را در پیش بگیرید

یک روش فکری اجتناب‌ناپذیر، تماماً مربوط به این می‌شود که بدانید که رسیدن به رؤیای بزرگتان، صرفاً به زمان بستگی دارد. مسئله اگر نیست، مسئله چه زمانی است. وقتی شما با یک روش فکری اجتناب‌ناپذیر کار می‌کنید، موفقیت قریب‌الوقوع است و انگیزه و کار شما این را نشان می‌دهد. قدرت روش فکری اجتناب‌ناپذیر در این است که می‌تواند تمام دیدگاه شما را تغییر دهد. 

 

برای رؤیای بزرگ خود فضایی ایجاد کنید.

تلاش برای رسیدن به رویاها

 

برای این که رؤیای بزرگ شما رشد کند، باید برای آن در زندگی خود جایی باز کنید. باید همه چیزهایی که دیگر برای شما سودی ندارند را خارج کرده و برای کار کردن بر روی رؤیای بزرگتان، فضا و زمانی را کنار بگذارید. این ممکن است شامل خارج کردن مسئولیت‌های دیگر از دفترچه روزانه شما، یا ایجاد یک فضای مدیریت کارها در خانه باشد.

 

به حرکت خود ادامه بدهید.

مهم‌ترین گام برای رسیدن به رویای بزرگ شما، این است که به حرکت خود ادامه بدهید. هر روزی که برای رسیدن به رؤیای خودتان کاری انجام می‌دهید، حرکتی ایجاد کرده و یک قدم به آن نزدیک‌تر می‌شوید. زمانی که حرکت شما به طول کامل شکل گرفت، شما تبدیل به یک نیروی مهار نشدنی می‌شوید و موفقیت تبدیل به یک امر قریب‌الوقوع می‌شود.