مادران قبل از به دنیا آمدن کودک چه چیزهایی را باید آماده کنند؟


تاریخ ارسال :

۹ مهر ۱۳۹۳

مادران قبل از به دنیا آمدن کودک چه چیزهایی را باید آماده کنند؟

اگر شما نیز در انتظار تولد نوزاد خود هستید، باید خود را آماده کنید. در این مقاله نکات لازم در این رابطه برای شما توضیح داده شده است.


 

به محض اینکه بارداری یک خانم تأیید می‌شود او خود را برای استقبال از ورود فرزندش به این دنیا آماده می‌کند. در کنار جشن گرفتن با اعضای خانواده، الآن هم چنین وقت آن است که همه چیز را برای فرزندتان آماده کنید. شما الآن می‌توانید انواعی از راهنمایی‌های خرید برای مادران و نوزاد تازه متولدشده، و رهنمون‌هایی برای به وجود آمدن رشته‌های محبت بین خودتان را دریافت کنید. برای اینکه برای به دنیا آمدن کودک آماده‌باشید، به این چند توصیه نگاهی بیندازید.

 

مراقب سلامتی خود باشید

آمادگی تولد نوزاد

 

از آن جا که فرزندتان در بدن شما رشد می‌کند بسیار مهم است که در طول دوره‌ی بارداری مراقب سلامتی و تندرستی خود باشید. اگر به هر صورتی مبتلا به بیماری جسمی یا روانی شوید کودکتان آسیب می‌بیند. رشد جنین در طول چند هفته‌ی اول بسیار حیاتی و مهم است. اگر عادت به سیگار کشیدن یا مصرف مواد مخدر دارید وقت آن است که از این عادت به طور کامل اجتناب کنید.

 

به مراقبت از کودک فکر کنید

آمادگی تولد نوزاد

 

باید با خواندن مقالات و مطالبی در مورد مراقبت از کودک در روزنامه و مجله،  تحقیقاتی را شروع کنید. اگر به اینترنت و لپ تاب دسترسی دارید وقت آن است که در مورد مراقبت از کودک تحقیقاتی را انجام دهید. همچنین می‌توانید تجربه‌های عملی مادرانی که موقعیت کنونی شما را گذرانده‌اند ببینید. تجربه‌های آن‌ها در این مرحله‌ی حیاتی، برای شما بسیار سودمند خواهد بود. مهم است که چند ماه قبل از تصمیم به بچه‌دار شدن، در مورد مراقبت از کودک تصمیم‌گیری کنید.

 

وضعیت خود را با پزشک زنان بررسی کنید

آمادگی تولد نوزاد

 

شما باید یک متخصص زنان صمیمی داشته باشید که بتوانید همه چیز را در مورد مسائل بارداری و به دنیا آمدن کودک با او در میان بگذارید. مسائل و عوارضی که در دوره‌ی بارداری با آن‌ها مواجه می‌شوید نیز باید به طور منظم با او در میان گذاشته شود تا او بتواند در طول دوره‌ی بارداری‌تان درمان مناسب ارائه دهد. او قطعاً می‌تواند تعداد جنین‌های که سهم شما شده است را مشخص کند. اینکه قرار است یک بچه و یا دوقلو به دنیا بیاورید، در سونوگرافی کاملاً مشخص می‌شود.

 

پوشاک برای کودک و خودتان

در مجموع نباید بخواهید که نوزاد بلافاصله لباس جدید بپوشد زیرا مواد شیمیایی استفاده‌شده در تولید پوشاک ممکن است برای پوست بچه مناسب نباشد. بهتر است وقتی که بچه تازه به دنیا آمده است، از پارچه‌های نخی قدیمی استفاده کنید. مهم است که قبل از به دنیا آمدن بچه چند پارچه‌ی نخی نرم و شسته شده برای او نگه‌دارید.  مهم است که پارچه‌ی نخی نرم را تا دو ماهگی‌اش به او بپوشانید. پس از آن می‌توانید لباس‌های جدید به او بپوشانید. اما به خاطر داشته باشید که لباس جدید را با مایع ضدعفونی‌کننده بشویید تا هیچ ماده‌ی عفونی به پوست بچه تماس پیدا نکند.  

 

علاوه بر پوشاک کودکتان، به همان اندازه مهم است که در دوره‌ی بارداری کاری کنید که خودتان هم احساس راحتی داشته باشید. به همین دلیل انواع مختلفی از لباس‌های مربوط به مادران جدید در بازار موجود است. می‌توانید به راحتی یک لباس مناسب که به اندامتان بخورد و باعث شود که در طول این دوره احساس راحتی کنید انتخاب نمایید. هنگام پوشیدن این لباس‌های بارداری شکمتان باید کاملاً احساس راحتی کند. هم شما و هم نوزادتان در لباس فوق العادهای که برای دوره‌ی بارداری تهیه‌کرده‌اید احساس راحتی خواهید داشت.

 

خرید نوزاد (تهیه‌ی لیست خرید نوزاد)

آمادگی تولد نوزاد

 

هر مادری ممکن است در مورد اتاق نوزادش درست در خانه‌ی خود رویاپردازی کند. از آن جایی که مادر از جنسیت کودک آگاه نیست فکر می‌کند و اتاق نوزاد را طبق نظر خودش( باسلیقه‌ی خودش) بر اساس ویژگی‌های هر دو جنسیت رنگ می‌کند. همچنین والدین هنگامی که به زمان به دنیا آمدن بچه نزدیک می‌شوند در مورد کالسکه نیز صحبت می‌کنند. لازم است که خرید زیادی انجام دهید تا اتاق منحصربه‌فرد نوزاد را درست در خانه‌ی خود بچینید.  امکانات متنوعی وجود دارد که کاری کنید خانه دقیقاً شبیه مکانی برای نفس کشیدن(زندگی کردن) و شاد ماندن با کودکتان شود.

غذای بچه عامل مهم دیگری است که هنگام فکر کردن به روند خوشامدگویی به کودکتان، باید به آن توجه داشته باشید. لازم است که محیط‌های قرار دادن وسایل در خانه را جمع‌وجور کنید تا بتوانید وسایل بزرگ مربوط به کودک را در خانه جای دهید.