روش پاک کردن لکه‌های شیر


تاریخ ارسال :

۲۹ شهريور ۱۳۹۳

روش پاک کردن لکه‌های شیر

در این مقاله با روش پاک کردن لکه های شیر از روی پارچه و لباس های خود آشنا شوید. 


شیر یک لکه‌ی مشکل‌ساز به نظر نمی‌رسد. به هر حال این لکه سفید است و به نظر می‌رسد با شستن پاک شود. مشکل با لکه‌های شیر، زمانی ایجاد می‌شود که لکه خشک شده باشد. حتی اگر لباس‌های لک شده را در سبد لباس های کثیف بیندازید تا بعداً بشویید، لکه‌های شیر که در ابتدا مشکل بزرگی به نظر نمی‌رسیدند ممکن است تیره و زرد شده و تبدیل به یک مشکل بزرگ شوند.

 

چیزهایی که نیاز داری:

آب سرد

سطل یا سینک برای خیس خوردن پارچه

مایع لباس‌شویی

اسپری، چسب یا ژل لکه بر

 

1- برای گرفتن بهترین نتیجه، در اولین زمان ممکن به لکه ها رسیدگی کنید. پارچه‌ی لک شده را برای 5 تا 10 دقیقه در آب سرد خیس کنید. حتماً از آب سرد استفاده کنید. آب گرم یا ولرم می‌تواند محل لک شده را تیره کند.

 

2- اگر لکه باقی ماند مایع لباس‌شویی را روی محل لک شده ریخته و در دمای اتاق برای نیم ساعت غوطه‌ور کنید. درحالی‌که لباس لک شده در آب خیس می‌خورد هر 3 تا 5 دقیقه برای چند لحظه آن محل را با انگشتانتان ماساژ بدهید. این کار باعث می‌شود که مایع لباس‌شویی روی لکه‌ی شیر کار کرده و آن را پاک کند. پارچه را کاملاً آب بکشید.

 

3- پس از آنکه کاملاً پارچه را آب کشیدید، یک ژل، چسب، یا اسپری لکه‌بر روی محل لک شده اضافه کنید و بگذارید برای 7 تا 10 دقیقه بماند. نیازی نیست در این حین پارچه را چک کرده یا آن را چنگ بزنید.

 

4- اگر لازم شد مراحل 1 تا 3 را تکرار کنید تا پارچه کاملاً تمیز شود. لکه‌های خشک‌شده، ممکن است نیاز به چندین بار تکرار داشته باشند تا تمیز شوند. به حالت عادی آن را بشویید. اما قبل از خشک کردن دقت کنید لکه کاملاً پاک شده باشد. خشک شدن باعث دائمی شدن لکه می‌شود. اگر پس از شستن پارچه لکه باقی مانده بود قبل از خشک کردن دوباره مراحل 1 تا 3 را تکرار کنید.