نحوه‌ی بهبود سریع پس از جراحی زیبایی بینی


تاریخ ارسال :

۳ شهريور ۱۳۹۳

نحوه‌ی بهبود سریع پس از جراحی زیبایی بینی

در این مقاله با راه‌های بهبود سریع اثرات جراحی زیبایی بینی آشنا می‌شوید.


رینوپلاستی چیزی است که معمولاً آن را جراحی زیبایی بینی می‌نامیم. برخی از افراد ازشکل بینی خود، و یا از طرز قرار گیری پل بینی خود در صورتشان راضی نیستند. در بسیاری از موارد، این افراد جهت اصلاح ناهنجاری‌های بینی شان به عمل زیبایی بینی متوسل می‌شوند. اگر شما جزو افرادی هستید که عمل زیبایی بینی انجام داده‌اند، باید در روند بهبودی پس از عمل مراقب باشید، در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود که نیاز به عمل دوباره داشته باشید، و یا بدتر از آن، شکل بینی شما از شکل سابق آن بدتر شود. در این مقاله، توصیه‌هایی در مورد نحوه‌ی بهبودی سریع پس از عمل جراحی زیبایی بینی را برایتان آورده‌ایم:

بیشتر بیمارانی که تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته‌اند، حداقل یک هفته بعد از عمل، تورم و کبودی خواهند داشت. کمی تورم طبیعی است اما محض احتیاط، همیشه از جراح زیبایی تان بخواهید که تورم را معاینه کند. داروهای هومیوپاتی خاصی وجود دارند که ممکن است تورم و کبودی را افزایش دهند و آن را بدتر کنند، مانند ویتامین C، ویتامین E، آسپرین، و ایبو پروفن. بهتر است از مصرف این داروها به مدت حداقل سه یا چهار هفته بعد از جراحی زیبایی بینی اجتناب کنید.

 

نحوه‌ی بهبود سریع پس از جراحی زیبایی بینی

بینی جراحی‌شده، حساس و ظریف است. حتی پس از چند هفته بعد از عمل، بینی شما همچنان نیاز دارد که کاملاً ترمیم شود تا بافت‌های اطراف آن التیام یابند. در طول این دوره بهتراست از هرگونه فعالیت جسمی که ممکن است گردش خون شما را افزایش دهد خودداری کنید. همچنین به این دلیل باید از فعالیت‌های جسمی پرهیز کنید که جلوی هرگونه ضربه یا آسیبی که ممکن است به بینی تازه عمل شده شما وارد شود را بگیرید. بینی شما آسیب‌پذیر است و ممکن است با یک ضربه استخوان‌های بینی شما جا به جا شوند. بدتر اینکه ممکن است با ضربه دچار درد شوید.

 

می‌توانید با قرار دادن یک کیسه‌ی نرم یخ یا یکپارچه نرم بسیار سرد اطراف بینی تان، به کبودی‌ها و تورم تسکین موقت دهید. در عین حال بینی خود را به‌طور مستقیم لمس نکنید. می‌توانید کمپرس یخ را به‌دقت در طرفین بینی تان قرار دهید. باید این کار را 24 ساعت بعد از جراحی انجام دهید تا از تورم بیش از حد بینی خود جلوگیری کنید.

 

نحوه‌ی بهبود سریع پس از جراحی زیبایی بینی

معمولاً بعد از عمل جراحی مایع بینی و صورتتان ممکن است در ناحیه‌ی بینی باقی بماند و باعث تورم شود. هنگام خواب مراقب باشید بینی تان به کناره‌های تخت تان نخورد یا از یک بالش سفت استفاده نکنید. به‌جای آن برای کمک به تخلیه‌ی مایع بینی تان، دو یا سه بالش نرم زیر سر خودتان قرار بدهید تا سرتان بالا بیاید و بینی شما کمی به سمت پایین باشد. تا زمان بهبودی از عمل هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن، از این شیوه استفاده کنید.

 

می‌توانید از جراح تان یک داروی تجویز شده بگیرید. از داروهای مسکنی که باعث رقیق ترشدن خونتان می‌شوند استفاده نکنید زیرا رقیق شدن خون احتمال تورم در ناحیه بینی را افزایش می‌دهد. از دکتر خود بهترین دارو را بخواهید تا هنگام نیاز به تسکین هر نوع درد در بینی یا در هر قسمت بدنتان، از آن استفاده کنید.

 

نحوه‌ی بهبود سریع پس از جراحی زیبایی بینی

بهبود یافتن از این نوع عمل، زمان‌بر خواهد بود. بهبود کامل برخی از افرادی که جراحی زیبایی بینی دارند، حداقل شش ماه طول می‌کشد. برخی از افراد، نتایج این عمل تا پس از یک سال خواهند دید. حتی ممکن است در دوره‌ی التیام دچار افسردگی خفیف شوید، زیرا آنچه که می‌بینید ممکن است ناراحتتان کند. تمام تلاش خودتان را بکنید که روحیه‌ی مثبت خود را حفظ می‌کنید و صبور باشید. برای معاینه پزشکی به دکتر مراجعه کنید تا مطمئن شوید که روند بهبودی تان به‌درستی پیش می‌رود.