ساخت گل اوریگامی


تاریخ ارسال :

۱۴ تير ۱۳۹۳

ساخت گل اوریگامی

می توانید با کمی ذوق و سلیقه و با استفاده از وسایل ساده، یک گل زیبای اوریگامی بسازید.


اگر شما به دنبال راه‌های بکر برای تزیین و زیباتر کردن فضای داخلی خانه‌ی خود هستید، پس روش‌ آموزشی ساخت گل اوریگامی ( کاغذی ) که در ادامه آورده شده است را دنبال کنید. انجام این کاردستی به کمی صبر و حوصله نیاز دارد، اما تجهیزاتی که باید خریداری کنید ارزان هستند، بنابراین می‌توانید هر تعداد گلی را که می‌خواهید بسازید. این کار یک فعالیت تفریحی نیز هست و می‌توانید این گل‌های کاغذی را با کودکان خود بسازید. چیزی که درباره‌ی کارهای اوریگامی عالی است، این است که می‌توانید از تکنیک های متفاوت استفاده کنید تا چیزی عالی خلق کنید. برای ساخت یک توپ گل به تجهیزات زیر نیاز دارید:

 

چند ورق کاغذ رنگی

کمی چسب

قیچی

 

کاغذ رنگی را برداشته و با استفاده از قیچی آن را به شکل مربع ببرید. شما هر گل را جداگانه ساخته و سپس با استفاده از چسب، آن‌ها را به هم متصل کرده و توپ خود را خواهید ساخت. مربع‌ها را برداشته و به صورت مورب تا کنید، تا به شکل مثلث به نظر برسد. به روشی که در شکل نشان داده شده است آن‌ را مجدد تا کنید تا به شکل یک مربع شود.

حالا دو سمتی را که به سمت بالا رسانده بودید را مجدد از وسط تا کنید و سپس آنها را از وسط باز کنید (شکل نارنجی پایین). حالا نوک دو مثلث کناری را پایین داده و آن‌ها را با چسب سفت کنید (شکل نارنجی پایین). مجدداً مثلث های کناری را از وسط تا کنید، به طوری که نوک های آن که با چسب چسبانده بودید نیز از وسط تا شوند. بعد از اینکار، دو گوشه اصلی کاغذ را به هم برسانید تا به شکل مخروط در بیاید. پنج مخروط بسازید و آن‌ها را به هم بچسبانید، تا زمانی که شکل یک گل شوند. برای ساخت توپ باید گل‌ها را به هم بچسبانید. 

شما می‌توانید این توپ‌های گل را از هر جای خانه آویزان کنید و یا به عنوان تزیینات روی میز قرار بدهید. در هر صورت بسیار زیبا به نظر می‌رسند. مراحل کار با شکل برای شما نشان داده شده است:

 

ساخت گل کاغذی

ساخت گل اوریگامی

ساخت گل اوریگامی